sözlümün ailesi çok pis ve gelecekte sözlümde böyle olacak diye korkuyorum

sungunes

Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2023
184
42
Sözlümü cidden çok seviyorum ve çok iyi anlaşıyoruz. ailesiyle tanışmadan önce böyle olduklarını bilmiyordum. uzun zamandır beni evlerine çağırıyorlardı ama vakit bulamamıştım ve gittiğimde çok şok oldum. Salona girer girmez koltukların üstünde tüyleri ve sigara yanığı lekeleri gördüm. masayı hazırladıklarını söylediler ama önce elimi yıkamak istedim ve banyoya gittim. en büyük şok burda başladı çünkü tuvaletin her tarafında kıllar vardı. Klozetin kapağını kaldırınca bir gördüm ki sarı sarı lekeler vardı tuvalet hiç temizlenmemiş gibi duruyordu. ne bir sabun ne bir havlu vardı diş macununun kapağı bile kapalı değildi. masaya oturdum ve masa örtüsünde lekeler var ve tabak ve bardaklar iyi yıkanmamış gibi duruyordu. çatallar ve kaşıkların yıkanmadığına yemin bile edebilirim. yemekte saç çıktı ama kimseye bir şey demedim. sevgilim evi gezdirmek istedi. odasına gelince baya yoğun küf kokusu ve ayakkabı kokusu aldım. kız kardeşiyle aynı odayı paylaşıyor ve kız ayakkabılarını yere saçmış. yatak çarşafları temiz durmuyordu ve lekeler vardı. öbür odalara bakınca yerde bir sürü tozlar gördüm hepsi bir köşeye ittirilmiş. İlk gün şoku atlamadım ama ailem sorunca birşeyde demedim. sonra beni sık sık evlerine çağırdılar. bir gün sevgilim bekle bir evi süpürücem dedi ama sadece ortadaki pislikleri aldı. tuvalete babası girdi ondan sonra ben girince sifonun çekilmediğini gördüm ve iyice midem bulandı. bana çay yapmışlardı ve bardak bildiğin çok pisti. çok zorla ictim. Dayanamadım ve bu durumu aileme anlattım onlarda şaşırdılar hiç gitmediler çünkü farklı şehirlerde yaşıyoruz. Annemde ilerde belki ailesi gibi olur bütün gün onun pisliğini mi temizleyeceksin dedi buda beni endişelendirdi. çünkü eğer evlenincede evimin bu şekilde olmasını istemiyorum. ne yapsam bilemedim. lütfen bana bir fikir verin. Sevgimi cidden çok seviyorum ama bu kadar pisliğe dayanmakta çok zor umarım oda ailesi gibi olmaz.

Sözlümü cidden çok seviyorum ve çok iyi anlaşıyoruz. ailesiyle tanışmadan önce böyle olduklarını bilmiyordum. uzun zamandır beni evlerine çağırıyorlardı ama vakit bulamamıştım ve gittiğimde çok şok oldum. Salona girer girmez koltukların üstünde tüyleri ve sigara yanığı lekeleri gördüm. masayı hazırladıklarını söylediler ama önce elimi yıkamak istedim ve banyoya gittim. en büyük şok burda başladı çünkü tuvaletin her tarafında kıllar vardı. Klozetin kapağını kaldırınca bir gördüm ki sarı sarı lekeler vardı tuvalet hiç temizlenmemiş gibi duruyordu. ne bir sabun ne bir havlu vardı diş macununun kapağı bile kapalı değildi. masaya oturdum ve masa örtüsünde lekeler var ve tabak ve bardaklar iyi yıkanmamış gibi duruyordu. çatallar ve kaşıkların yıkanmadığına yemin bile edebilirim. yemekte saç çıktı ama kimseye bir şey demedim. sevgilim evi gezdirmek istedi. odasına gelince baya yoğun küf kokusu ve ayakkabı kokusu aldım. kız kardeşiyle aynı odayı paylaşıyor ve kız ayakkabılarını yere saçmış. yatak çarşafları temiz durmuyordu ve lekeler vardı. öbür odalara bakınca yerde bir sürü tozlar gördüm hepsi bir köşeye ittirilmiş. İlk gün şoku atlamadım ama ailem sorunca birşeyde demedim. sonra beni sık sık evlerine çağırdılar. bir gün sevgilim bekle bir evi süpürücem dedi ama sadece ortadaki pislikleri aldı. tuvalete babası girdi ondan sonra ben girince sifonun çekilmediğini gördüm ve iyice midem bulandı. bana çay yapmışlardı ve bardak bildiğin çok pisti. çok zorla ictim. Dayanamadım ve bu durumu aileme anlattım onlarda şaşırdılar hiç gitmediler çünkü farklı şehirlerde yaşıyoruz. Annemde ilerde belki ailesi gibi olur bütün gün onun pisliğini mi temizleyeceksin dedi buda beni endişelendirdi. çünkü eğer evlenincede evimin bu şekilde olmasını istemiyorum. ne yapsam bilemedim. lütfen bana bir fikir verin. Sevgimi cidden çok seviyorum ama bu kadar pisliğe dayanmakta çok zor umarım oda ailesi gibi olmaz.
Midem kalktı. Evlilik çağındaki adamın kizkardesiyle aynı odada işi ne ? Az çok nisanlini tanimissindir ortamlarda üstü başı nasıl ? Yemesi içmesi falan.

anne babası pis insan da bi şekilde onlara çekiyor. nişanlınız pislikten rahatsız olsa sizi o odaya rahatça sokamazdı. demek ki normalleri bu.

Bu ne..inanılmaz anlattıklarınız.Böyle pislik nasıl olur.Orada yenilmez içilmez wc ye girilmez.Bunların hepsi mi pis.Tuvalete giriyor sifon çekilmiyor. Bu pislik falan değil başka bir şey.Ben yapamam

Pislik benim için ‘psikolojik’ bir değerlendirmedir.
Dağınık, tozlu, sigara yanıklı olabilir ama banyo ve mutfak hijyeni o evde bana travmatik durumların olduğunu gösterir.
Eviniz öyle olmaz korkmayın, öğrenilir şeyler bunlar ama sözlünüzün nasıl büyüdüğü, ne gibi muamelelere maruz kaldığı önemli durum bana kalırsa.

Evin o halini görünce hele ki tuvalet en çok önem verdiğim yerlerin başında gelir.Ben direkt soğurdum, cok oturmaz kalkardim hatta.En azından baştan görmüş oldunuz ya sonradan olsaydı..

Kusura bakmayın ama o ortamda büyüyen insanın hijyen alışkanlığı ne kadar olur bilemedim.

Sozlunuz düzenli diş fırçalar mi mesela? Öz bakımı nasıl? Bunlar birkaç ipucu verebilir ama pislik içinde yaşayıp normal karşılayan insan ileride evlendiginizde bunları hiç görmez, gözüne batmaz. Siz pis bardaktan çay içmeye çalışıp kıvranırken ne dedi mesela? Fark bile etmedi ki yoksa?

Annenize çok hak verdim ben o yüzden. Pis insan çekilmez.

Pislik benim için ‘psikolojik’ bir değerlendirmedir.
Dağınık, tozlu, sigara yanıklı olabilir ama banyo ve mutfak hijyeni o evde bana travmatik durumların olduğunu gösterir.
Eviniz öyle olmaz korkmayın, öğrenilir şeyler bunlar ama sözlünüzün nasıl büyüdüğü, ne gibi muamelelere maruz kaldığı önemli durum bana kalırsa.
Babam bir evde yemek yemeden önce tuvaletine bakın temizse yiyin derdi. Çocuklu ev olur dağılması normaldir, hastadır yetisememistir normaldir ama tuvaleti pis insan pistir derdi.

Babam bir evde yemek yemeden önce tuvaletine bakın temizse yiyin derdi. Çocuklu ev olur dağılması normaldir, hastadır yetisememistir normaldir ama tuvaleti pis insan pistir derdi.
Kesinlikle öyle.
Gayet dağınık bir insanım, benim hijyen anlayışım tam da babanız gibidir.
Banyom ve gıda ile alakalı her şey tertemizdir.
İkisi vücudumuza direkt yoldan giren şeyler.
Yok yeri kirli, işte örtüsü lekeli takılmam ama gıda ve içine konulan tabak çanak ve kişisel hijyen alanı.
Bunlar öz saygıdır, bir insanda olmaması ki o evde kimsede yok anlaşılan, ruhla alakalı sıkıntılar gösterir.
Hiçbir sağlıklı kişi bunu kendine yapmaz, yapamaz pisliğe layık olduğunu düşünmez kendine.

Ayyy Kadir Ezildi'nin Tlc'deki programında bir bekar evi vardı. Görüp görebileceğiniz en pis evdi. Altta bir yorum vardı, kızlar çıktığınız adamların evlerini görün yazıyordu. :KK53: Harbiden Yunan heykeli gibi adamlar görüyoruz ara sıra, bunların evlerini de görmek şart oldu o zaman. Tiplerinden hiç ayırt edemiyorsun.

Ayyy OKB li biri olarak konunuz bende çarpıntı yaptı.hadi diyelim sozlunuz öyle değil ama bu insanlar sürekli size gelip kalacak sırf bunun için bile bı kere daha düşünün.mesela benim eşimin ailesi köyde oturuyor ama evleri aşırı temiz.yalniz ister istemez köy kokusu sinmiş buda onların suçu değil.bize geldiklerinde kokuları herşeye siniyor o bile beni rahatsız ediyor.bu onların suçu degil ama sizinkiler in kirli olması tamamen onları sucu

Ayyy konuyu okuyunca hasta oldum resmen. Konu bile hastalık saçıyor. :KK53:
Anneniz haksız sayılmaz. Aşka yenilip evlenirseniz çoook zor günleriniz olacak, hazır olun bence.
Evlerine mecbur gideceksiniz, onlar size gelecek vs. Kurtuluş yok. :KK51:
evet sende haklısın ama sevgilim cidden mükemmel birisi. sadık ve dışarda hiç gözü yok. ne içki içer nede küfür eder. ağzından tek bir kötü söz duymadım her zaman beni mutlu eder ve çok iyi davranır. evlenirsem ailesine yılda bir kez giderim diye düşünüyorum. ama yinede annem bu mantıklı değil diyor. endişeliyim bende. onun gibi birisini asla bulamam

evet sende haklısın ama sevgilim cidden mükemmel birisi. sadık ve dışarda hiç gözü yok. ne içki içer nede küfür eder. ağzından tek bir kötü söz duymadım her zaman beni mutlu eder ve çok iyi davranır. evlenirsem ailesine yılda bir kez giderim diye düşünüyorum. ama yinede annem bu mantıklı değil diyor. endişeliyim bende. onun gibi birisini asla bulamam
sevgiliniz ailesinin kopyasıdır emin olun. adam pis pis. aynı eve girince dışardan geldin tuvaletten çıktın elini yıka dişini fırçala tuvaleti
pis bırakma diye diye hasta olacaksınız ama siz bilirsiniz

X