Aşılama Sperm hareketlilik ve morfolojide sorun varken asilama yaptiran arkadaslar varsa lutfen yardim edinn 🙏

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz

Bisikletcikiz

Üye
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2019
35
25
31
Merhaba arkadaslar 3 yillik evliyim 2 yildir bebek sahibi olmak istiyoruz bir kimyasal gebelik gecirdim. Bu gebeligin ustune kontrol amacli testler yaptirdik ve esimin morfoloji ve sperm ileri hareketlilik sorunu oldugunu ogrendik. biz 2 yildir bitkisel kurler ve ilac tedavileri catlatma igesi gibi seyler uyguladik fakat sonuc alamadik. Benim sorum su biz artik asilama dusunuyoruz fakat morfolojimiz %2 ileri harketlilik %1 toplam sperm sayimiz 144 milyon bu degerlerle asilama yapmamiz yeterlimi ? Bizim gibi problemi olup asilama yaptiran arkadaslar var ise aydinlatirsaniz coook sevinirim. Inanin cok kararsiziz ve ne yapacagimizi bilemez durumdayiz

Bizde iki ay sonra aşılamaya başlayacağız aynı sorunlar bizde de var yaptıranlar cevaplasa keşke

Canim proman k diye bir ilac var morfoloji ve hizda baya faydasi oluyormus daha once arkadaslar bu ilaci 1 2 ay eslerine kullandirip ve keciboynuzu ozü kullandirip gebe kaldilar.

Ben esime hergun
1_taze sıkılmış meyve suyu (2 havuc yarim elma yarim portakal 1 mandalina 1 cay kasigi saf zeytinyagi) .havuç sperm sayi ve haraketliligi arttiriyor.
2_1yemek kasigi hünnap keciboynuzu özü
3_1 tane evicap 200 lük e vitamini
4_bol bol ceviz
5_gunde 2 yumurta yedirdim.
%10 artis oldu degerlerinde
Ayrica evde hergün tatli yaptim (kabak tatlisi .sutlac. bol cevizli revani vs.)
Yumurtlama dönemimde sabah aksam mesir macunu ve gunde 1 muz yedirdim.
Bence 1 ay bu sekilde esine takviye yap ondan sonra asilama dene cünkü yipratici surecler.
Rabbim tez zamanda doldursun kucagini

Canim proman k diye bir ilac var morfoloji ve hizda baya faydasi oluyormus daha once arkadaslar bu ilaci 1 2 ay eslerine kullandirip ve keciboynuzu ozü kullandirip gebe kaldilar.

Ben esime hergun
1_taze sıkılmış meyve suyu (2 havuc yarim elma yarim portakal 1 mandalina 1 cay kasigi saf zeytinyagi) .havuç sperm sayi ve haraketliligi arttiriyor.
2_1yemek kasigi hünnap keciboynuzu özü
3_1 tane evicap 200 lük e vitamini
4_bol bol ceviz
5_gunde 2 yumurta yedirdim.
%10 artis oldu degerlerinde
Ayrica evde hergün tatli yaptim (kabak tatlisi .sutlac. bol cevizli revani vs.)
Yumurtlama dönemimde sabah aksam mesir macunu ve gunde 1 muz yedirdim.
Bence 1 ay bu sekilde esine takviye yap ondan sonra asilama dene cünkü yipratici surecler.
Rabbim tez zamanda doldursun kucagini
Şuan biz promen k ve omega 3 kullanıyoruz.
Sabah akşamdan zeytinyağına koyduğum kuru inciri ve çakşır suyunu içip ise gidiyor tabi yanına da badem fındık ceviz koyuyorum onu yiyor.
Akşam yemeğinde paketli gıda, dana ve tavuk eti kullanmıyorum doktor yasakladı yemeklerin üzerine buğday ruşeymi serpip yiyor. Haftada bir gün nohut yemeği yapmaya çalışıyorum.
Çayın yaninda kabak çekirdeği koyuyorum onu yiyor nar suyu sıkıyorum hergun muz mandalina ve elma mevsim meyve ve sebzeleri tüketmeye özen gösteriyoruz. Yatmadan önce de soğuk sıkım keçiboynuzu içiyor. Bunların hepsini bize doktor önerdi. Eşim çok fazla sigara içiyordu tamamen bıraktı abur cubur fast food sokmuyoruz eve dolaptaki ketcapı bile attim. Sadece bitter cikolata yiyor. Bu ay da hacamat yaptırdı bakalım fayda edecek mi

Şuan biz promen k ve omega 3 kullanıyoruz.
Sabah akşamdan zeytinyağına koyduğum kuru inciri ve çakşır suyunu içip ise gidiyor tabi yanına da badem fındık ceviz koyuyorum onu yiyor.
Akşam yemeğinde paketli gıda, dana ve tavuk eti kullanmıyorum doktor yasakladı yemeklerin üzerine buğday ruşeymi serpip yiyor. Haftada bir gün nohut yemeği yapmaya çalışıyorum.
Çayın yaninda kabak çekirdeği koyuyorum onu yiyor nar suyu sıkıyorum hergun muz mandalina ve elma mevsim meyve ve sebzeleri tüketmeye özen gösteriyoruz. Yatmadan önce de soğuk sıkım keçiboynuzu içiyor. Bunların hepsini bize doktor önerdi. Eşim çok fazla sigara içiyordu tamamen bıraktı abur cubur fast food sokmuyoruz eve dolaptaki ketcapı bile attim. Sadece bitter cikolata yiyor. Bu ay da hacamat yaptırdı bakalım fayda edecek mi

Masallah canim sifa olsun insallah. Insallah emeklerinin karsiligini alirsin. Havucu unutma. Tavsanlar cok hizli ürüyorlar biliyorsun havuc tukettiklerinden. :KK48:

Masallah canim sifa olsun insallah. Insallah emeklerinin karsiligini alirsin. Havucu unutma. Tavsanlar cok hizli ürüyorlar biliyorsun havuc tukettiklerinden. :KK48:
Aminn.Havuçla keçiboynuzu aynı anda tüketilmemesi gerekiyormuş canım o yüzden yapmadım önümüzdeki ay keçiboynuzu vermeyip havuç vermeyi düşünüyorum :)

Aminn.Havuçla keçiboynuzu aynı anda tüketilmemesi gerekiyormuş canım o yüzden yapmadım önümüzdeki ay keçiboynuzu vermeyip havuç vermeyi düşünüyorum :)

Onu bilmiyordum canim ögrenmis oldum. Benim esim 1 ayda 4kg almis.

Morfolojiyi soylemedi doktorum. Sadece asilama yapilirken hizli haraketli %52 yavas haraketli %28 haraketsiz %20 sperm sayisi 60milyon diye kagit verdi

Benim eşim evlendikten sonra bayağı kilo aldı zaten tam diyete başlamıştı bunlar çıktı daha yeni başladık ama muhtemelen benim eşim de alır. Sizin sayı hız morfoloji kac

Zaten 1 sperm 1 yumurta yetiyorda iste buda bizim sınavimizmis

Bayağı iyiymiş hızı bizim hız %5 sadece😐

Canim 1 sperm yeterli zaten. Benimde saglikli yumurtlama olmuyor. Yumurtam gelisiyor ama catlayamiyor. Sperm var dolleyecek yumurta yok yani. Hepimizin derdi ayri.insallah hepimize nasip olur

Canim 1 sperm yeterli zaten. Benimde saglikli yumurtlama olmuyor. Yumurtam gelisiyor ama catlayamiyor. Sperm var dolleyecek yumurta yok yani. Hepimizin derdi ayri.insallah hepimize nasip olur
Benim de senden farkım yok desem
Pko var düzensiz adet görüyordum şimdi adetlerim düzeldi ovu testiyle takip ettim çatlama oluyor galiba doktora gitmiyorum uzun zamandır ne olduğunu bilmiyorum

Benim de senden farkım yok desem
Pko var düzensiz adet görüyordum şimdi adetlerim düzeldi ovu testiyle takip ettim çatlama oluyor galiba doktora gitmiyorum uzun zamandır ne olduğunu bilmiyorum

Benimde adetlerim duzeldi hormonlar duzeldi ovulasyon testlerimde pik oluyor ama megerki catlamiyormus.

Merhaba kızlar bende bşr senelik evliyim çocuk istiyoruz ve çok yeni eşimin sperminde ileri hareketlilik hiç yok ileri yavaş hareketi var sadece bizde ne yapacaz bilmiyorum şimdi farklı hastaneye gidecez

X