Sperm sayısı ve haraketliliği düşük olduğu halde hamile kalan oldumu?

arkadaslar forumda yer belirtmek gerekirdi ben de ğylesine Ankara secdim.Amma ben Azerbeycanda oturuyorum.Keçibuynuzu acaba burda marketlerde olurmu?

marketlerde kendisini bulamayabilirsin belki ama pekmezini bulabilirsin..
Oralarda otlar tozlar ya da bitkisel yağlar satan dükkanlarda belki vardır... yoksa da getirtirler..

inşallah bulurum ya şu arada doktorumla konusdim.Gecikmenin nedenini ondan sonra kapkara kanin gekmesini bebeyin düşmesi gibi degerlendirdi.Diyor ki bebek oluşmuş amma stresden rahme duşmemiş yaaaaaa senağlamasenağlasenağlamasenağlamasenağlamasenağlama

Bende yeni üye oldum arkadaşlar bir süredir sizleri okuyordum.benim eşiminde hareketlilik %7 çıktı 3.aymız denemede 24 ünde regli olmam gerekti ama 5 gün geçti ama hep atıyo zaten.ben keçiboynuzu pekmezi kullanıyorum eşime o sizin bahsettiğiniz keçiboynuzu kürü kadar faydalı olurmu

......................................................................

KIZLAR DR SPERM TESTİNİ AYRINTILI BULMAYINCA TEKRAR YENİ Bİ ALET GELMİŞ ONDA yaptırmamızı söyledi ve sonuç.:1no2:
99 MİLYON SPERM
YÜZDE 51 HAREKETSİZ:1no2:
YÜZDE 11 YERİNDE HAREKETLİ
YÜZDE 22 İLERİ YAVAŞ HAREKETLİ
YÜZDE 16 İLERİ HIZLI HAREKETLİ
DR 3 DEFA YUMURTA TAKİBİ SONRA AŞİLAMA DEDİ.SİZİN BÖYLE BİŞR DURUMUNUZ VAR MI.NE GİBİ AŞAMALARDAN GEÇTİNİZ.HIZI ATRTIRMAK İÇİN BİR ŞEY YAPTINIZ MI.:bbo:

slm arkadaşımm benim eşiminde sperm sayısı ve hareket azdıı bizde aşılama yaptıracaktık fakat çok az ihtimal verdii tutmaz dedii.. ama aşılamöaya bile gerek kalmadı allaha şükürr kendiliğimden hamiş kaldımm....
3 say düzenli 8 tane keçi boynuzunu küçük küçük kır 1 litre suda kaynat sabah akşam aç karnına eşine içir.. ve keçibıynuz pekmezide ver 1 kaşık.. okişş suan allahıma şükür hamileyimm ve hiç tedavigörmedikk canımmmm

Mrb bende üç yıllık evliyim eşimin spermleri çok düşüktü ameliyat oldu ameliyat sonrası iyice düştü tüp bebek sansi bile dusuk dediler ama biz yine de normal yolla olmasını istiyorduk profesör yazıları falan okudum ve keçiboynuzu pekmezi yemeye başladı eşim üç ayda bir milyondan otuz alti milyona cikti çok sevindik inşallah daha iyi olur Allah bizim durumumuzda olan herkese yardım etsin

Bazı erkekler keçi boynuzunun tadı kötü olduğu için kürü içmek istemiyor onun için pekmez iyi bir alternatif benim eşim kürü icmedi pekmezi kullandı ama fazlasıyla faydasını gördük hala hamile kalamadim ama kalacam Allahın izniyle :KK66:

merhaba hanımlar 2 yıllık evliyiz 1 yıldır korunmuyoruz.doktora gittik benm kan değerlerimi istedi ve eşimden sperm tesstini istedi benim kan tahlillerimde bi sorun çıkmadı fakat eşime sper testi yaptırdık sonuclarını değerlendirirseniz sevinirim.
hacim 2,5ml
like ifikasyon süresi 30
viskozite normal
agglütinasyon (-)
ph 7,2
spermatozoa sayısı 500 000/ml
toplam spermatozoa sayısı 1 250 000/ml
ileri hareketi (a+b) %32
yerindmle hareketli (c) %5
hareketsiz (d) %63
toplam ileri hareketli spermatozoa sayısı 400 000/ml
marfoloji kruger strict %1
spermatozoa dısı yuvarlak hücre sayısı 2000 000/ml
lökasit sayısı 300 000 /ml

sonuçları değerlendirirmisiniz?
hacim 3ml
like ifikasyon süresi 25
viskozite normal
agglütinasyon (-)
ph 7,0
spermatozoa sayısı 750 000/ml
toplam spermatozoa sayısı 2 250 000/ml
ileri hareketi (a+b) %33
yerindmle hareketli (c) %3
hareketsiz (d) %64
toplam ileri hareketli spermatozoa sayısı 742 500/
spermatozoa dısı yuvarlak hücre sayısı 1 800 000/ml
lökasit sayısı 400 000 /ml

sonuçları değerlendirirmisiniz?
hacim 3ml
like ifikasyon süresi 25
viskozite normal
agglütinasyon (-)
ph 7,0
spermatozoa sayısı 750 000/ml
toplam spermatozoa sayısı 2 250 000/ml
ileri hareketi (a+b) %33
yerindmle hareketli (c) %3
hareketsiz (d) %64
toplam ileri hareketli spermatozoa sayısı 742 500/
spermatozoa dısı yuvarlak hücre sayısı 1 800 000/ml
lökasit sayısı 400 000 /ml

cnm hareket ve sekıl bozuklugu var sanırım esınde. hareketlılık a+b % 55 olması gerrekıyo en az normal morfolıjıde % 70 lerde olması gerekıyo . esıne kecı boynuzu kuru yada pekmezi yedır derim yada taze sıkılms havuc suyu. cnku benım esımede sperm degerleri yaptırdık. ıleri dogru hareketlı %45 yavas hareketli %30 hareketız %45 dı. doktor cocugunuzun olma ıhtımalı yuksek dedı . ama benım kendı kadın dogum doktorum hareketlılık sankı sana yeterlı degıl dedı .esım ıkı urolojı doktoruna gıttı ve esımde grade 1 varıkosel var. yanı . senın esınde ultrasyonla muayene oldumu. ama hareketlılık dusuk.. tatlım

Merhaba arkadaşlar size hikayemden biraz bahsetmek istiyorum, bizde yaklaşık 9 ay korunmasız ilişki yaşadık fakat hamilelik sağlayamadık. Bunun üzerine eşim sperm testi yaptırdı ve toplam sperm sayısı 14 m, hareketli %15 çıktı. Eşimin gittiği doktor normal gebelik imkansız tüp bebek deneyin demiş. Tabi biz çok üzüldük, konuştuğum ürologlardan biri yaşınız erken (eşim 34 ben 28) hemen tüp bebek aşamasına geçmeyin dedi. Bunun üzerine yaptığımız araştırmalar neticesinde eşim proxeed plus adlı ilacı günde 2 sefer aç karnına ve keçiboynuzu kürünü ilk hafta 2 kere kalan zamanda akşam yatarken 1 bardak olmak üzere kullandı. Bu arada bende gerekli tahlilleri yaptırdım şükür bende bi şey çıkmadı. Son olarak içim iice rahatlasın diye hsg çektirdim. Sonradan öğrendim ki hsg sadece tanı değil bir tedavi yöntemi imiş. Kanallarda yapışıklık falan varsa açılıyormuş. İşin sonucu eşim yaklaşık 2 ay bahsettiğim şekilde ilaçları kullandı, benimde hsg sonrası ilk adetimden sonra normal yolla hamile kaldığımı öğrendim. allah nasip ederse şu an 5 haftalık hamileyim. Sözün özü arkadaşlar ne kadar değerleriniz az, kötü olursa olsun özellikle erkeğin değeri düşük ise yükseltilebiliyor. Bunu akıldan çıkarmamak lazım, tabi herşeyden önemlisi moral seviyesi, biz her zaman şöyle düşündük, yaradan bize kısmet ederse bizim bebeğimiz olur, hayırlı evlatlar nasip etsin allah bize diye dua ettik sürekli, tabi henüz bebeğimizi kucağımıza alamadık ama bu aşama bile inanın çok heyecanlı bir aşama. Allah herkese vatana millete hayırlı, sağlıklı ve vefalı evlatlar nasip eder inşallah.

Merhaba arkadaşlar size hikayemden biraz bahsetmek istiyorum, bizde yaklaşık 9 ay korunmasız ilişki yaşadık fakat hamilelik sağlayamadık. Bunun üzerine eşim sperm testi yaptırdı ve toplam sperm sayısı 14 m, hareketli %15 çıktı. Eşimin gittiği doktor normal gebelik imkansız tüp bebek deneyin demiş. Tabi biz çok üzüldük, konuştuğum ürologlardan biri yaşınız erken (eşim 34 ben 28) hemen tüp bebek aşamasına geçmeyin dedi. Bunun üzerine yaptığımız araştırmalar neticesinde eşim proxeed plus adlı ilacı günde 2 sefer aç karnına ve keçiboynuzu kürünü ilk hafta 2 kere kalan zamanda akşam yatarken 1 bardak olmak üzere kullandı. Bu arada bende gerekli tahlilleri yaptırdım şükür bende bi şey çıkmadı. Son olarak içim iice rahatlasın diye hsg çektirdim. Sonradan öğrendim ki hsg sadece tanı değil bir tedavi yöntemi imiş. Kanallarda yapışıklık falan varsa açılıyormuş. İşin sonucu eşim yaklaşık 2 ay bahsettiğim şekilde ilaçları kullandı, benimde hsg sonrası ilk adetimden sonra normal yolla hamile kaldığımı öğrendim. allah nasip ederse şu an 5 haftalık hamileyim. Sözün özü arkadaşlar ne kadar değerleriniz az, kötü olursa olsun özellikle erkeğin değeri düşük ise yükseltilebiliyor. Bunu akıldan çıkarmamak lazım, tabi herşeyden önemlisi moral seviyesi, biz her zaman şöyle düşündük, yaradan bize kısmet ederse bizim bebeğimiz olur, hayırlı evlatlar nasip etsin allah bize diye dua ettik sürekli, tabi henüz bebeğimizi kucağımıza alamadık ama bu aşama bile inanın çok heyecanlı bir aşama. Allah herkese vatana millete hayırlı, sağlıklı ve vefalı evlatlar nasip eder inşallah.

hayırlı olsun canım. sağlıcakla kucağınıza alın inşallah

Rbbm bebegini kucagina almayi nasip etsin ins . Cnm ama mesela bnm esim icemedi keci boynuzunu.en azindn snnki icmis . Dktr ccgnz olma ihtimali yuksek dedi ama bnd pkoluyum. Ondada bndede illaha arada az iltahap oluyo. :KK43: bklm rahim flmi cekilcem . İns adetimi bklyrm ama morali yuksek tutsanda bazn glyo aklimaaa isde . Rbbm bana nsp etsn inssss...

X