Erkek İnfertilitesi Sperm Testi Acil Yardım

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

maralalmila

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2011
1.537
1.751
Merhaba arkadaşlar öncelikle herkese acil şifalar diliyorum. Mart 2018 de bende olan yumurtalik yetmezliginden dolayi tup bebek yapilmasi on goruldu. Esimde sperm testinde hic bir sorun cikmamisti. 3 tane 5 .gune giden blastosist embriyomuz olustu. 2si transfer edildi ve sonuc negatif.
Simdi tekrar tup bebek surecine girerken bahcecideki yeni doktorumuz sperm testi istedi. Ve sonuclar gorselde ki gibi. Morfoloji 7 ay once %17 iken %3 e dusmus. Hiz hareketlilikte kotu gozukuyor.Ama daha bilgili arkadaslar test sonuclarimizi yorumlayabilirse cok mutlu olurum. Cunku biz hep kadin infertiletisi ile ugrastigimiz icin erkek ile ilgili bilgi sahibi degilim. Daha onceki testimiz Istanbul labaratuvarlarindaydi simdi Bahceci tup bebek merkezinde. Doktor bi problem yok tup bebek icin dedi fakat bizim amacimiz dogal yolla bi problem olup olmadigini anlamak . Bilen aRkadaslar testi yorumlarsa cok mutlu olurum
20191005_143753.jpg

Hiz dusuk canim hizli hareketli 0 yani yok ama yavas hareketli yuzde 20 sayi 30mly mly mu anlayamadm 60sa hizi karsilar demisti doktorum. Ama 30 mly sa sayiniz dusuk zaten sinir 20 mlyon toplam motilitenin 40in uzerinde olmasi gerek tabiki takdiri ilahi doktorlarin soyledikeri bunlar
Soldakine gore 200 mly cok iyi ma sagdaki deglhangisini baz almaliyz solemedi mi

Hiz dusuk canim hizli hareketli 0 yani yok ama yavas hareketli yuzde 20 sayi 30mly mly mu anlayamadm 60sa hizi karsilar demisti doktorum. Ama 30 mly sa sayiniz dusuk zaten sinir 20 mlyon toplam motilitenin 40in uzerinde olmasi gerek tabiki takdiri ilahi doktorlarin soyledikeri bunlar
Soldakine gore 200 mly cok iyi ma sagdaki deglhangisini baz almaliyz solemedi mi
Canim merhaba hizli cevabin icin minnettarim. Bende onu anlamadim hangisini baz almaliyiz acaba doye. Doktor aradi esimi bi problem yok tup bebek yapariz dedi. Ama ben burda bi suru problem gordum. Bir de 7 ay once yapilan testte tabi labaratuvar ne kdr iyi bilemiyecegim ama sonuclar bambaskaydi ve yumurta tupbebekte hemen dollendi. Yani bizim uzuldugumuz aylardir benimle ugrasiyoruz girmediigim ameliyat icmedigim ilac kalmadi simdi boyle bi durum sok etri bizi. Saniyoduk ki esim super :)

Canim merhaba hizli cevabin icin minnettarim. Bende onu anlamadim hangisini baz almaliyiz acaba doye. Doktor aradi esimi bi problem yok tup bebek yapariz dedi. Ama ben burda bi suru problem gordum. Bir de 7 ay once yapilan testte tabi labaratuvar ne kdr iyi bilemiyecegim ama sonuclar bambaskaydi ve yumurta tupbebekte hemen dollendi. Yani bizim uzuldugumuz aylardir benimle ugrasiyoruz girmediigim ameliyat icmedigim ilac kalmadi simdi boyle bi durum sok etri bizi. Saniyoduk ki esim super :)
Cok kotu degol doktorlara gore canim olablr sanirim soldaki yikanmis hali oyleyse eger sayi cok iyi 200 mly uygulama yapmadan once yikiyorlar. Yani hizli hareketli olmayinca dogal yolla dolleme sansi dusuyor. Bizim 66 mly hizli 21 di ama yikandiktan sonra 55 mlya dustu hizli 0 di 😑yikandiktan snra degisiyor. En kalitelileri seciliyor

Cok kotu degol doktorlara gore canim olablr sanirim soldaki yikanmis hali oyleyse eger sayi cok iyi 200 mly uygulama yapmadan once yikiyorlar. Yani hizli hareketli olmayinca dogal yolla dolleme sansi dusuyor. Bizim 66 mly hizli 21 di ama yikandiktan sonra 55 mlya dustu hizli 0 di 😑yikandiktan snra degisiyor. En kalitelileri seciliyor
Yikandiktan sonrasi mi onemli sizin sureciniz nasil gelisti canim tup bebek mi

A
Yikandiktan sonrasi mi onemli sizin sureciniz nasil gelisti canim tup bebek mi
Yikama islemi en kalitelilerini secmek icin
Asilama bzm canim 2. Bebegmz olmadi yillardr tedaviye basladik 2. Asilama oldu smdi beklemedeyim
1. Asilamamz kimyasal oldu bu da tutmassa tup bebek

Ay hadi insallah olur Rabbim nasip etsin . Sizde bi sorun yok o zaman . Bi tane olmus insallah kardeste gelir. Bizde marttan beri surec icerisindeyiz cok yoruldum gercektende tek bende sorun vardi simdi esimde de oldugunu ogrenince durumumuz imkansizlasiyor. Asilama mi olsam acaba die dusunmedim degil tupbebek cok maliyetli ilki husran oldu simdi tekrar ayni surec cok zor gercekten maddi manevi cok yiprandik:KK43:

Asilama bzm canim 2. Bebegmz olmadi yillardr tedaviye basladik 2. Asilama oldu smdi beklemedeyim
Ay hadi in

Bu arada marttaki sonuclar boyleydi bu kadar degisiklik olabilir mi gorsele ekliyorum sizin esinizin sonuclarida degiskenlik gosteriyormuEki Görüntüle 2542529
Eki Görüntüle 2542533
Canim insallah asilamada olur tupbebege gecmek zorunda kalmazsin. Bi tane cocugunuz varmis ne guzel ona kardes gelir ins. Bizimde surec marttan beri devam ediyor insallah bebegimiz olur cok zor bi psikoloji icerisindeyim . Birde kocamdada sorun cikinca cok uzuldum. Bu arada marttaki sonuclari bu sekilde gorselleei ekliyorum marttan ekime nasil bu kdr degisir anlamis degilim sizde de degiskenlik oluyor mu ve kullandigimiz bir kur vesaire varmi
20191005_170631.jpg
20191005_170407.jpg

Canim insallah asilamada olur tupbebege gecmek zorunda kalmazsin. Bi tane cocugunuz varmis ne guzel ona kardes gelir ins. Bizimde surec marttan beri devam ediyor insallah bebegimiz olur cok zor bi psikoloji icerisindeyim . Birde kocamdada sorun cikinca cok uzuldum. Bu arada marttaki sonuclari bu sekilde gorselleei ekliyorum marttan ekime nasil bu kdr degisir anlamis degilim sizde de degiskenlik oluyor mu ve kullandigimiz bir kur vesaire varmiEki Görüntüle 2542534 Eki Görüntüle 2542535
Her ay degisiyor hatta gun bile degisior biliypr musun sigara cok etkiliyor 1 gun bile farklilik gosterebilir guvenilir olmasi icin devlette yapilmasi daha iyi diyorlar canim ama cok iyi bu degerler anladgm.kadaryla

Esim de canim sorun varms bzde sonradan ogrendik degerleri cok dusms ben cook kucuk anne oldum tahmn bile edemessin 😊 sonra da olmadi nasip rabbim buyuk birini hc anlamadk biri icinde yillardr ugrasiuoruz
Ay kiyamam ya birlikte buyumussunuzdur desenize insallah olur ikinciside. Osteyen herkese versin Allah. Eski degerleri superdi iste 7 ayda bu hale nasil geldi bilmiyorum zeynep kamilden bi de randevu alcam bahceci cok para yani bi sekilde yapilir ama devlet sanko daha arastirir gibime geliyor haftaya hsg filmim var bir de kartal devletten kadin doguma ve esime urolojiye aldim bakalim ne dicekler

Test sonucumuza bakabilir misiniz ?

Eklentiler

• Screenshot_20191016-155847_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20191016-155847_Samsung Internet.jpg
    76,2 KB · Görüntüleme: 87
Merhaba arkadaşlar öncelikle herkese acil şifalar diliyorum. Mart 2018 de bende olan yumurtalik yetmezliginden dolayi tup bebek yapilmasi on goruldu. Esimde sperm testinde hic bir sorun cikmamisti. 3 tane 5 .gune giden blastosist embriyomuz olustu. 2si transfer edildi ve sonuc negatif.
Simdi tekrar tup bebek surecine girerken bahcecideki yeni doktorumuz sperm testi istedi. Ve sonuclar gorselde ki gibi. Morfoloji 7 ay once %17 iken %3 e dusmus. Hiz hareketlilikte kotu gozukuyor.Ama daha bilgili arkadaslar test sonuclarimizi yorumlayabilirse cok mutlu olurum. Cunku biz hep kadin infertiletisi ile ugrastigimiz icin erkek ile ilgili bilgi sahibi degilim. Daha onceki testimiz Istanbul labaratuvarlarindaydi simdi Bahceci tup bebek merkezinde. Doktor bi problem yok tup bebek icin dedi fakat bizim amacimiz dogal yolla bi problem olup olmadigini anlamak . Bilen aRkadaslar testi yorumlarsa cok mutlu olurumEki Görüntüle 2542487

Stres etkilemis olabilir mi acaba 1 ay arayla tekrarlasaniz mi?

Laboratuvar çok fark ediyo tüp bebek merkezinde çalışmıştım önceki çalıştığım lab. Dışarda bekletiyordu kafaları esince bakıyolardı ama son çalıştığım yer anında 37.5 derecelik havuza alıyorlardı işlerini çok iyi yapıyorlardı taşınma sırasında bile termosla taşıyorduk o da 37.5 derece olmak zorundaydı insan vücudunda sadece o derecede sperm canlılığını koruyo çünkü iki merkezde çalışınca farkı anlamıştım ve o lab. Da yıkanan spermler aşılama için gittiğinde doktorlardan hep teşekkür alıyoduk hep bize yönlendiriyolardı hastaları demem o ki lab. İnanılmaz farkettiriyo

Stres etkilemis olabilir mi acaba 1 ay arayla tekrarlasaniz mi?
Merhaba canim bugun doktoruma rahim filmimi gostermeye gittim sag tarafta yumurtlama olmus ovulasyon gerceklesmis dedi ve bize gosterdoigoruntusu cok degisikti bu nedem suan iliski icin gec mi kaldim acaba testlerde cikmamsti enteresan

Merhaba canim bugun doktoruma rahim filmimi gostermeye gittim sag tarafta yumurtlama olmus ovulasyon gerceklesmis dedi ve bize gosterdoigoruntusu cok degisikti bu nedem suan iliski icin gec mi kaldim acaba testlerde cikmamsti enteresan

Yumurtlamadan sonra rahimde sivisi gorunuyormus sanirim. Bana bazen o gunlerde de mutlaka degerlendir diyo ama bir kac gun gecmis olabilir belki bana hep yeni olmus dun ya da bgn catlamis diyordu folikulde buzusmus bir goruntude oluyo hatta.

X