Erkek İnfertilitesi sperm testi sonucu

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

Gamzeeem

Üye
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2020
17
3
26
eşim 1 hafta önce sperm testi verdi ve üroloji doktoru inceledi hiç bir sıkıntı yok dedi fakat ben kadın doğum bölümündeki doktorada gösterdim bana sperm sayısı yüzde 2 ve hangi doktor size değerleri normal dedi dedi.Doktora tekrar gidecegiz fakat pandemiden dolayı randevusuz bakmıyoruz dedi randevu aldık ama 1 hafta sonraya attı siz değerlendirir misiniz lütfen ön bilgi almak için
Miktar(mL) : 2.8
pH :7.5
Likefikasyon Süresi (37 derece) : 15 dakika
Viskosite : Normal
Görünüm : Gri-Opak
1.Saatte Toplam Hareketli Sperm Yüzdesi : %40
1.Saatte İleri Hareketli Sperm Yüzdesi : %35
Toplam Sperm Sayısı(Milyon/Ejekülat) : 151.2
Sperm Yoğanluğu (Milyon/mL) : 54.0
Normal Morfolojili Sperm Yüzdesi : %2
Yuvarlak Hücre (Milyon/mL) : <1.0
Lökosit(Milyon/mL) : <1.0

Morfolojinin 4 olması istenir. Bu şekilde de imkansız değil ama zor. Bence de normal diyen doktordan uzaklaşın.

Eşin sigara kullanıyor mu canım.. bazı doktorlar morfolojiyi önemsemez çok iyi doktora gidiyorum bizim de o 3 çok kötü değil dedi

merhaba.. sperm sayınız hızınız iyi.. morfoloji en az 4 olması istenir ama doktorların %90nı buna takılmaz
morfoloji 0 ile gebe kalan cok kişi var.. 2 kötü değil ortalamaya göre...
eşiniz sigara kullanıyorsa bıraksın..
nohut yemeği yedirin..
çok sıcak suyla duş almasın
dar iç çamaşırı giydirmesin ve bir sürü folikasit gibi vitaminler var erkekler için.. düzenli şekilde ondan kullanabilir

merhaba.. sperm sayınız hızınız iyi.. morfoloji en az 4 olması istenir ama doktorların %90nı buna takılmaz
nohut yemeği yedirin..
dar iç çamaşırı giydirmesin ve bir sürü folikasit gibi vitaminler var erkekler için.. düzenli şekilde ondan kullanabilir
4 değil kadın doğum doktoru bana 7-8 ideali dedi bu çok düşük ben 4le biile hamile kalanı görmedim 2 çok çok düşük dedi moralim çok bozuldu

4 değil kadın doğum doktoru bana 7-8 ideali dedi bu çok düşük ben 4le biile hamile kalanı görmedim 2 çok çok düşük dedi moralim çok bozuldu
doktorunuz sizi yanlış yönlendirmiş gamze hanım...
internetten araştırabilirsiniz
tabiki 7-8 hatta 20 bile olsa daha iyi ama 4 sınır yani.. neden öyle kalp kırıyorlar anlamıyorum

nohut yemeği yedirin..
Ben çakşır suyu iciriyorum da folikasit olarka erkek için ne önerirsiniz. Google da araştırdım belli bir tkaviye çıkmıyor

Ben çakşır suyu iciriyorum da folikasit olarka erkek için ne önerirsiniz. Google da araştırdım belli bir tkaviye çıkmıyor
çakşır suyu karaciğer enzimlerine zarar verebiliyor lütfen dikkatli ölçülü kullanın arkadaşım :KK43:
erkek için aslında doktorun önermesi daha iyi olur ama
prodexx pluss var imprly var... neofortil man var

evet folikasit demişsiniz kullandığınız tavsiye edebilecginiz bir marka varmı kullanıp işe yarayan

çakşır suyu karaciğer enzimlerine zarar verebiliyor lütfen dikkatli ölçülü kullanın arkadaşım :KK43:
erkek için aslında doktorun önermesi daha iyi olur ama
prodexx pluss var imprly var... neofortil man var
Önerilen ölçüde kullanıyoruz ama zaten 20 gündür kullandı eşim. 8 aydır deniyoruz olmuyor bu ay kendisi gidip bi muayne olacak

X