Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
selam arkadaşlar,eşimin sperm sonuçları şöyle yorumlayabiliri misiniz?
sperm sayısı:36 milyon
hareketli yarım saat:%25 1 saat : %20 2 saat : % 15
az hareketli yarım saat:%25 1 saat : %25 2 saat :%20
ölü yarım saat:%50 1 saat : % 55 2 saat :% 65

morfoloji normal %85
baş %6
gövde %4
kuyruk % 5

slm kızlar ablamın eşinin tets sonucu yorumlayabilirmisiniz onlarında bebeği olmuyordasayı 38 milyon ileri doğru hızlı hareketli %10
yavaş doğrusal olmayan hareketli%20
yerinde hareketli %30
hareketsiz%40
baş 20 kuyruk yok normal 80 teşk canlarım

Toplam sayı 28 milyon ise normalin altında. Ancak ml'deki sayı ise normal. Belirtilmediği için tam olarak yorumlayamıyoruz. Hareket normalin altında. Ama çok kötü değil. Morfoloji ise güzel. Ancak daha ayrıntılı bir şekilde baktırılırsa iyi olur. Veya ayrıntılı bakıldıysa buraya da ayrıntılı yazılırsa ona göre yorumlayabiliriz. İnşallah tez zamanda hayırlısıyla ve sağlıkla bebekleri olur. :Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq:

selam arkadaşlar,eşimin sperm sonuçları şöyle yorumlayabiliri misiniz?
sperm sayısı:36 milyon
hareketli yarım saat:%25 1 saat : %20 2 saat : % 15
az hareketli yarım saat:%25 1 saat : %25 2 saat :%20
ölü yarım saat:%50 1 saat : % 55 2 saat :% 65

morfoloji normal %85
baş %6
gövde %4
kuyruk % 5

Canım sayı normal. Hareket normalin biraz altında. Morfoloji ise güzel. İnşallah bebeğiniz doğal yoldan gelir. E vitamini ve keçiboynuzu kürü kullanıp hızı artırabilirsiniz. Deneyin isterseniz. a.s.

nevrosky canım eşim bugün sperm testi yaptırdı.ileri hızlıya - yani tire koymuşlar bu ne demek.henüz sonuçları görmedim ama okudu.çok moralim bozuk yardımcı olursan sevinirim

sağol nevrocuğum sayı 38 milyon ejakülakta değeri 133 milyon 400 bin olması lazım inşallah canım

slm arkadaşlar bende uzun süredir sizleri okuyorum.benimde eşimin sperm sayısı düşüktü.varikosel teşhisi koydular.3 ay önce varikoselden ameliyat oldu.yarında yeniden sperm analizi yaptıracak.sayı 8 milyondu. hareketlilikte var ama yetersizdi.:KK43:ben kendi tahlilleri mi yaptıralı bir ay oldu her şey normal dedi dr ama ya eşimin sonuçları düzelmezse, bebeğim olmazsa ...varikosel olup sonradan bebek sahibi olan var mı?

volüm:1.5
renk: beyaz
viskozite:++ ,
likefaksiyon süresi :20 dk
sayı:46 milyon/ml
total motil sperm sayısı(a+b) : 8 milyon/ml
motil sperm yüzdesi (a+b) : %17
motilite kalitesi (1 st içinde):
a)ileri,hızlı: -
b)ileri,yavaş:%17
c)yerinde harekeli:%30
d)hareketsiz :%53

arkadaşlar bir yorum yaparmısınız.çok merak ediyorum.

yerinde hareketli ve hareketsiz oranı çok yüksek. eşide varikosel olabilir canım. eşimdede yerinde hareketli oranı biraz yüksekti tek taraflı varikose varmış ameliyat oldu. iyi bir üroloji doktoruna gitmeniz gerekiyor. geçmiş olsun

peki varikosel belirtisimi bu sizce.başka birşey yokmu.br umut yokmu.

arkadaşlar bir yorum yaparmısınız.çok merak ediyorum.

bu değerlere göre ileri hızlı hareketliniz yok.. toplam hareketli yüzdesi 50 olması lazım.. sizin 47 iyi.. ilerisi olmasa da şansınız var.. sayıda biraz aklım karıştı.. sayınız da gayet iyi.. morfolojiye bakılmamış..
Kendinizi üzmeyin biz ne yapsakta vakti gelmeyince olmuyor.. zamanı gelince en kötü durumlarda bile hamile kalınabiliyor.. umudunuzu kaybetmeden yolunuza devam edin..

bu değerlere göre ileri hızlı hareketliniz yok.. toplam hareketli yüzdesi 50 olması lazım.. sizin 47 iyi.. ilerisi olmasa da şansınız var.. sayıda biraz aklım karıştı.. sayınız da gayet iyi.. morfolojiye bakılmamış..
Kendinizi üzmeyin biz ne yapsakta vakti gelmeyince olmuyor.. zamanı gelince en kötü durumlarda bile hamile kalınabiliyor.. umudunuzu kaybetmeden yolunuza devam edin..

canım çok teşekkür ederim azda olsa içim rahatladı.morfoloji sonucu yarın çıkacak.

eğer üroloji uzmanına gittiyseniz ileri derecedeyse elle muayenede varikosel olup olmadığı belli oluyor..
başlangıçsa zaten doktorunuz size renkli dopler usg çektirmenizi söyler..
morfolojiye de baktırsanız iyi olur..
testislerin biri diğerine oranla aşağıda oluyor varikosel durumunda..
çaresi de bulunan bir durum korkmayın..
benim eşimde ameliyat oldu 1 sene önce artık değerleri düzeldi..
umut her zaman olmalı sabırla beklemek lazım..
Allah çok geçmeden bebeğini göndersin iinş..

sayıda aklım karıştı demiştim sonradan anladım pardon.. sayınız ml de 46 milyon.. fakat hareketli sperminiz 8 milyon..
sperm sayısını arttırmak için keçi boynuzu kürü uygulamaya başlayabilirsiniz.
eğer eşiniz sigara içmiyorsa hareketi arttırmak içinde havuç kürü uygulayabilirsiniz..
iki kürü aynı anda kullanmayın.. birini 1 ay diğerini 1 ay..
morfolojiye de bakarız yarın.. inş sorun yoktur..

sayıda aklım karıştı demiştim sonradan anladım pardon.. sayınız ml de 46 milyon.. fakat hareketli sperminiz 8 milyon..
sperm sayısını arttırmak için keçi boynuzu kürü uygulamaya başlayabilirsiniz.
eğer eşiniz sigara içmiyorsa hareketi arttırmak içinde havuç kürü uygulayabilirsiniz..
iki kürü aynı anda kullanmayın.. birini 1 ay diğerini 1 ay..
morfolojiye de bakarız yarın.. inş sorun yoktur..

peki çocugunuz oldumu.varikosel engelmi hamile kalmaya.

peki çocugunuz oldumu.varikosel engelmi hamile kalmaya.

daha yeni düzeldi değerler.. nisan testinde öğrendik sonuçları..
henüz çocuğumuz yok..
aslında dedim ya zamanı geldikten sonra rabbim mucizelerini gösteriyor..
yeter ki zamanı gelmiş olsun..
çok arkadaşımız var sperm değerleri bozuk olupta hamile kalan..
tüp bebek için gidip hamile olduğunu öğrenen..
siz yine kendinize düşenleri yapın tabi..
umut her zaman var..

varikoseli de şöyle söyliyeyim size..
testislerdeki damarın genişlemesi sonucunda kan toplanması ve toplanan kanın yarattığı sıcaklıkla spermlerin kalitesizleşmesi ve ölmesi..
ameliyatta bu genişleyen damarı onarıyorlar..

varikoseli de şöyle söyliyeyim size..
testislerdeki damarın genişlemesi sonucunda kan toplanması ve toplanan kanın yarattığı sıcaklıkla spermlerin kalitesizleşmesi ve ölmesi..
ameliyatta bu genişleyen damarı onarıyorlar..

bilglerinizden dolayı çok teşekkür ederim.rabbim hepimzinde hakkında hayırlısını nasip etsin.

Canım sayı normal. Hareket normalin biraz altında. Morfoloji ise güzel. İnşallah bebeğiniz doğal yoldan gelir. E vitamini ve keçiboynuzu kürü kullanıp hızı artırabilirsiniz. Deneyin isterseniz. a.s.[/QUOTE]

Çok teşekkür ederim inşallah olur ama 1 senedir deniyoruz olmuyor.bakarsın birgün çıkar gelir :)

Herkese merhaba.
3 yıllık evliyim 2,5 yıldır bebiş peşindeyiz eşim geçen sene martta varikosel ameliyatı oldu yaşı 29 ameliyattan sonraki sonucu ;
miktar : 2
ph: 8
sperm konstrasyonu : 9.300.000
total sperm sayısı : 18.600.000
morfoloji (özel boyama ile)
normall : %70
hareket (makler sayım ile)
ileri hızlı hareketli:%8
yavaş:18
yerinde :10
hareketsiz:64
sizce ne durumda arkadaşlar

Herkese merhaba.
3 yıllık evliyim 2,5 yıldır bebiş peşindeyiz eşim geçen sene martta varikosel ameliyatı oldu yaşı 29 ameliyattan sonraki sonucu ;
miktar : 2
ph: 8
sperm konstrasyonu : 9.300.000
total sperm sayısı : 18.600.000
morfoloji (özel boyama ile)
normall : %70
hareket (makler sayım ile)
ileri hızlı hareketli:%8
yavaş:18
yerinde :10
hareketsiz:64
sizce ne durumda arkadaşlar

Canım sayı normalin altında. Hareket problemi de var. Morfoloji normal seviyede. 3 ay sonra spermiogramı tekrarlamalı aynı düzeylerde olması durumunda bir üroloğa görünmeli. Bu arada sayı için keçiboynuzu kürü , hareket için de e vitamini kullanabilirsiniz. Bakalım değişme olacak mı bu sürede.

X