Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
eşekkür ederim bilgiler için peki bu oluşan kistler sonra nasıl kayboluyor.ya da bu şekilde gebelik oranı nasıl?

oluşan kistler doğum kontrol hapıyla gidiyor..
gebelik doğum kontrol hapı kullanman nedeniyle o ay için geçerli değil..
kistlerin gebeliğe engel olup olmadığından kesin emin değilim..

o zaman bunu kullanmak da pek de ii bişi diil. neden kullandırılıyor.acaba kullanmasam mı?bi de tuliny bu farlutalla kesin adet olurum dimiii ya benim psikolojim bozulduu

o zaman bunu kullanmak da pek de ii bişi diil. neden kullandırılıyor.acaba kullanmasam mı?bi de tuliny bu farlutalla kesin adet olurum dimiii ya benim psikolojim bozulduu

kullanan arkadaşların kiminde hap bitmeden geliyor..
kiminde bitince geliyor..
kiminde de bittikten sonra yine bi zaman geçiyor..
senin bünyene göre değişir..
ama stres yaparsan daha da gecikir adetin..
rahat bırak kendini ..
klomeni de hiç kullanmadıysan ilk kez hormon alıcaksan.günde 2 tane önerirlerse 1 tane alabilirmisin diye sor..
o şekilde kist yapmaz sanırım..

mrb kızlar acil yorum lütfeeeeen 7 martta bi spermiogram yapmıştık değerleri yazıyorum
1cc de 21 milyon
ileri hızlı %15
yavaş ileri hızlı %5
yerinde hareket %3
hareketsiz %77
morfoloji%5
aşılama olduk tutmadı hemen keçi boynuzu,incir kürü,arı sütü poleni ve arginmax men aldık 1 hafta sonra 2 ay dolacak kullanalı inanılmaz değişiklik var şimdi de bugünkü sonuçları yazıyorum
1cc de 96 milyon:)))))
ileri hızlı%12
ileri yavaş%26
yerinde hareket %24
hareketsiz%38

amaaaaa bu değişiklik te yetmicek sol tarafta varikosel varmış 2 tane doktor ameliyat dio yorumlarınızı bekliorum.aslında tam aşılama zamanı ama cesaretim yoook

mrb kızlar acil yorum lütfeeeeen 7 martta bi spermiogram yapmıştık değerleri yazıyorum
1cc de 21 milyon
ileri hızlı %15
yavaş ileri hızlı %5
yerinde hareket %3
hareketsiz %77
morfoloji%5
aşılama olduk tutmadı hemen keçi boynuzu,incir kürü,arı sütü poleni ve arginmax men aldık 1 hafta sonra 2 ay dolacak kullanalı inanılmaz değişiklik var şimdi de bugünkü sonuçları yazıyorum
1cc de 96 milyon:)))))
ileri hızlı%12
ileri yavaş%26
yerinde hareket %24
hareketsiz%38

amaaaaa bu değişiklik te yetmicek sol tarafta varikosel varmış 2 tane doktor ameliyat dio yorumlarınızı bekliorum.aslında tam aşılama zamanı ama cesaretim yoook

değerlerde güzel artış olmuş..
varikoselden kaçış yok ameliyat şart..
ilaçla tedavi edilemiyor..
şu an kullandığınız ilaçlar etki etmiş varikosel pek etkili olmamış..
ama ileride ağrı da olabilir..
aşılama yaptıracaksınız bu değerlerle yaptırıp sonrasında eşin ameliyat olsun..
ikinci testte morfoloji yok mu yazmayı mı unuttunuz..
denemek istiyorsanız doktorunuz açısından da uygunsa aşılamayı yapıp ameliyat olun..

2.de bakılmamış morfoloji ye ama onda değişme olduğunu sanmıyorum.aşılamaya cesaretim yok ameliyat beklicez çok sağol canım

ya kızlar banada yardımcı olun keşke eski test kağıdını bulabilsemde yorumlasanız ewde bulamioruz kaybettik ama 10 milyon sperm wardı onu hatırliorz bitek.neyse warikosel ameliyatı olalı 3 ay oluo nerdeyse haziranın ilk haftasında test yaptırcak sonuçları yazıcam kızlar bana yardımcı olun lütfen anlamiorum bu konulardan pek araştıriorum bakalım.sonuçları yazıcam ii geceler....

ya kızlar banada yardımcı olun keşke eski test kağıdını bulabilsemde yorumlasanız ewde bulamioruz kaybettik ama 10 milyon sperm wardı onu hatırliorz bitek.neyse warikosel ameliyatı olalı 3 ay oluo nerdeyse haziranın ilk haftasında test yaptırcak sonuçları yazıcam kızlar bana yardımcı olun lütfen anlamiorum bu konulardan pek araştıriorum bakalım.sonuçları yazıcam ii geceler....

inş yeni testinizde artış olduğunu görürsünüz..
ama bunun için henüz erken artma olmayabilir hatta daha da düşmüş olabilir..
endişelenmeyin..
doktorunuz ilaç verdi mi..
ilaçların yanında keçi boynuzu kürünü uygulayabilirsiniz..

eşimin ameliyattan önceki testi hastanede kalmıştı...
zaman sonra bende eski değerleri merak ettiğim için testi yaptırdığımız labarutovara rica ettim...
eğer bilgisayarda eski testimizin kaydı varsa bize versinler diye...
sağolsunlar onlarda çıkartıp verdiler...
bence sizde testi yaptırdığınız yere bir sorun....
inşallah zamanla değerleriniz artar...

[color="ındigo"][sıze="2"]kızlar merhaba.şu anda nasıl heyecanlıyım anlatamam size.eşim saat 2 de test yaptırdı bi yarım saate kadar sonuçlar çıkarmış.heralde orda ki hemşire kız yardımcı olucak ş anda doktorumun hast.var.ona ne sormalıyım test hakkında hiç bir bilgim yok yardımcı olur musunuz[/sıze][/color]?

[color="ındigo"][sıze="2"]kızlar merhaba.şu anda nasıl heyecanlıyım anlatamam size.eşim saat 2 de test yaptırdı bi yarım saate kadar sonuçlar çıkarmış.heralde orda ki hemşire kız yardımcı olucak ş anda doktorumun hast.var.ona ne sormalıyım test hakkında hiç bir bilgim yok yardımcı olur musunuz[/sıze][/color]?

canım öncelikle sonuçlarla ilgili bilgiyi doktorunuz vericektir..
eğer sonuçlar düşükse inş değildir..
onunla ilgili varikosel olup olamayacağını sorabilirsiniz..
ilaç verip vermeyeceğini sorabilirsiniz.. en azından vitamin..
sonuçlar çıkınca yazarsın yine..
morfolijiye bakılıp bakılmadığını sorabilirsin..
her merkez bakmıyor çünkü..

canım öncelikle sonuçlarla ilgili bilgiyi doktorunuz vericektir..
eğer sonuçlar düşükse inş değildir..
onunla ilgili varikosel olup olamayacağını sorabilirsiniz..
ilaç verip vermeyeceğini sorabilirsiniz.. en azından vitamin..
sonuçlar çıkınca yazarsın yine..
morfolijiye bakılıp bakılmadığını sorabilirsin..
her merkez bakmıyor çünkü..

CANIM ÇOK SAĞOL İLGİN İÇİN SONUCU ÖĞRENİP YAZARIM SİZE TEKRAR.a.s.

tuliyn günaydın canım.eşimin test sonucu çıktı doktor bir sorun olmadığını herşeyin normal olduğunu söylemiş ama sonuç kısmında teratospermi yazmışlar bunun şekil bozukluğu olduğunu biliyorum ama herangibi bir sorun teşkil eder mi canım bilgin varsa yardımcı olur musun bana?

Son düzenleme:
Ya kızlar yokmu bılgısı olan bı allahın kulu bıŞey yazmamıŞ.[color="ındigo"][/color]

tuliyn günaydın canım.eşimin test sonucu çıktı doktor bir sorun olmadığını herşeyin normal olduğunu söylemiş ama sonuç kısmında teratospermi yazmışlar bunun şekil bozukluğu olduğunu biliyorum ama herangibi bir sorun teşkil eder mi canım bilgin varsa yardımcı olur musun bana?

selam canım..
eğer sonuç kağıdı yanındaysa sayısını hareketini morfolojisinii hepsini bi yazsan iyi olur..
morfolijiniz düşük canım teratospermi yazıyorsa..
bu da önemli bir detay..
sperm baş boyun kuyrukta oluşuyor..
yumurtayı dölleyebilmek için hepsinin tam olması lazım..
eğer yanındaysa yaz bi..
hatırlıyorsan da morfoloji değerinizi yaz canım..
yalnız morfoloji değişkendir..
ilaçla tedavisi henüz yok..
keçi boynuzu kürüne başlamıştınız sanırım.. devam edin yine..
herhangi bir ilaç verdi mi doktorunuz..

selam canım..
eğer sonuç kağıdı yanındaysa sayısını hareketini morfolojisinii hepsini bi yazsan iyi olur..
morfolijiniz düşük canım teratospermi yazıyorsa..
bu da önemli bir detay..
sperm baş boyun kuyrukta oluşuyor..
yumurtayı dölleyebilmek için hepsinin tam olması lazım..
eğer yanındaysa yaz bi..
hatırlıyorsan da morfoloji değerinizi yaz canım..
yalnız morfoloji değişkendir..
ilaçla tedavisi henüz yok..
keçi boynuzu kürüne başlamıştınız sanırım.. devam edin yine..
herhangi bir ilaç verdi mi doktorunuz..

YOK CANIM O BEN DEĞİLİM.KEÇİ BOYNUZU KÜRÜNE BAŞLAMADIM.SENİNLE DÜN YAZIŞMIŞTIK SADECE.

YAZIYORUM CANIM DEĞERLERİNİ.

MİKTAR:4 ml

RENK:krem

VİSKOZİTE: yapışkan
LİKEFAKSİYON: 15 DK

REAKSİYON:alkali

LÖKASİT: <1 milyon/ml

ERİTROSİT: yok

HAREKET TİPİ: 0-1-2-3-4

HAREKET:%60

4.DERECE HAREKET:%25

SAYI: 30milyon/ml
NORMAL SPERM:%35

AGLÜTİNASYON:yok

TRİKOMONAS CANDİDA:yok

SONUÇ: TERATOSPERMİ

:uhm:

canım hareket oranınız ve sayınız yeterli evet..
ama teratospermi teşhisini neye gör koymuşlar anlayamadım..
çünkü morfoloji değeri yok burda..
isterseniz başka bir yerde daha tekrarlayın testi..
şimdiye kadar tek doktora mı gittiniz..
ege doğumevi yakınsa orda yaptırın bir de hem sigortalıya ücretsiz hem de ayrıntılı olarak inceliyorlar canım..
özel mesajla bana yazabilirsin gittiğiniz hastane ve doktoru..
lökosit için antibiyotik vermedi mi?
ilaç vermedi mi hiç?

[ı]canım hareket oranınız ve sayınız yeterli evet..[/ı]
[ı]ama teratospermi teşhisini neye gör koymuşlar anlayamadım..[/ı]
[ı]çünkü morfoloji değeri yok burda..[/ı]
[ı]isterseniz başka bir yerde daha tekrarlayın testi..[/ı]
[ı]şimdiye kadar tek doktora mı gittiniz..[/ı]
[ı]ege doğumevi yakınsa orda yaptırın bir de hem sigortalıya ücretsiz hem de ayrıntılı olarak inceliyorlar canım..[/ı]
[ı]özel mesajla bana yazabilirsin gittiğiniz hastane ve doktoru..[/ı]
[ı]lökosit için antibiyotik vermedi mi?[/ı]
[ı]ilaç vermedi mi hiç?[/ı]

canım özelden yazdım sana okursun.

X