SPREM TESTİ

oflumete

Üye
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2015
410
592
merhabalar Bülent Bey;
arkadaşım eşi sperm testin sonucu ile ilgili bilgi alabilir miyim?
bir doktor gayet normal dedi bir doktor ise değerler düşük üroloji doktoruna gitmesini söyledi yardımcı olabilirseniz sevinirim.
cinsel periz : 4 gün
likefaksiyon süresi : 20 dk
miktar : 2 L
renk : kirli beyaz
viskozite : (+)
ph : 8,00
aglütinasyon : (+)
sayı(ml'de) 40 milyon
sayı(total) : 80 milyon
hararet oda ısısnda
1/2 saat : %35
1 saat : %30
hızlı ileri : %5
yavaş ileri : %15
yerinde: %10
hareketsiz : %70
morfoloji
normal : %85
anormal : %15
dev baş : -
iğne baş : %5
şekilsiz : %6
kuyruk: %4
mikroskobik inceleme : 1-2 lökosit

merhabalar Bülent Bey;
arkadaşım eşi sperm testin sonucu ile ilgili bilgi alabilir miyim?
bir doktor gayet normal dedi bir doktor ise değerler düşük üroloji doktoruna gitmesini söyledi yardımcı olabilirseniz sevinirim.
cinsel periz : 4 gün
likefaksiyon süresi : 20 dk
miktar : 2 L
renk : kirli beyaz
viskozite : (+)
ph : 8,00
aglütinasyon : (+)
sayı(ml'de) 40 milyon
sayı(total) : 80 milyon
hararet oda ısısnda
1/2 saat : %35
1 saat : %30
hızlı ileri : %5
yavaş ileri : %15
yerinde: %10
hareketsiz : %70
morfoloji
normal : %85
anormal : %15
dev baş : -
iğne baş : %5
şekilsiz : %6
kuyruk: %4
mikroskobik inceleme : 1-2 lökosit
Spermler hareketsiz galiba

merhaba kızlar bizde özel bi hastanede muayne olduk bende bir sorun gözükmedi alttan muayne ve kan tahlili verdim eşimde sperm testi verdi eşimin sperm hareketliliği ve sperm kalitesi düşükmüş ürolojiye yönlendirdi mesela hamile kalmak için 40 milyon gerekiyorsa eşimin 20 milyonmuş varikosel olarak bi durumda gözükmüyor dedi 1 senedir çocuk için çabalıyoruz şimdi bu hastanede çok fazla bilgi sahibi olamadık ne yapsak kocaelide yaşıyoruz araştırmaya falan mı gitsek yoksa medicalpark hastanelerine mi ben hiç bişey anlamadım durumdan ilaç falan da demedi bi yol gösterin nolur

merhaba kızlar bizde özel bi hastanede muayne olduk bende bir sorun gözükmedi alttan muayne ve kan tahlili verdim eşimde sperm testi verdi eşimin sperm hareketliliği ve sperm kalitesi düşükmüş ürolojiye yönlendirdi mesela hamile kalmak için 40 milyon gerekiyorsa eşimin 20 milyonmuş varikosel olarak bi durumda gözükmüyor dedi 1 senedir çocuk için çabalıyoruz şimdi bu hastanede çok fazla bilgi sahibi olamadık ne yapsak kocaelide yaşıyoruz araştırmaya falan mı gitsek yoksa medicalpark hastanelerine mi ben hiç bişey anlamadım durumdan ilaç falan da demedi bi yol gösterin nolur

Merhaba canım, evet 40 milyon gerekiyor bu durumda inan ne yapılır bende bilmiyorum arkadaşımın eşinin testlerini bugün kendi doktoruma göstereceğim eğer verimli bir sonuç alırsam size de tavsiye ederim. ama eğer hemen olmasını istiyorsanız devlet hastanesi bastan aşağa sıkıntılı bir üroloji için benim eşim 4 ay beklediğini biliyorum.

X