SSVD düşünenler 💪

Tabiki döner daha küçük 35 hafta ol mesela sonra modun düşsün şimdi tur atıyorlar 😄
Ayyy hadi inşallah kızımda hiç hatırlamıyorum alttaki uygulamada dönmüş durumda olunca da dönmesi lazımdı giib geldi vakti varsa uslu kızıma telkinde bulunacam dönecek inşallah

Kızlar İstanbul'da SSVD planlayan kimler var? Dayanışalımdır :)

Ben malatydayim burda bir dr yapiyo özelde 9 bin lira ama ben devlete gideceğim sancımi bekleyip yırtılma riski çok düşük yazıyor her yerde
Bence o özeldeki doktora en azından bir kez muayene olun yapılabilir derse ona göre hazırlanırsın riske atmayın hiç, ama yırtılma riski düşük oluyor evet. Umarım yaparsınız:)

Bence o özeldeki doktora en azından bir kez muayene olun yapılabilir derse ona göre hazırlanırsın riske atmayın hiç, ama yırtılma riski düşük oluyor evet. Umarım yaparsınız:)
Özelde dr a gidiyrm zaten devlete de gidiyorum Çarşamba gidecem özele çaktırmadan soracam direk sezeryan der yoksa biliyorum

Yoo benim Dr kalp atışını duyduğumuz gün söyledi 4 Kasım sezeryan günü diye 🤣🤣
o da çok erken söylemiş canım aaa bir zamanı gelsin çocuğun boyuna kilosuna bakılsın kek mi bu 20dk sonra fırından çıkarılsın ona bile süresi dolunca kürdan batırıyoruz oldu mu diye bazı doktorlar da çok garip yani

Hepsi desteklemiyor tabi bu Dr var riskli diyor ama tamamen negatif değil 40 haftaya kadar sancini bekle normal doğum başlarsa olur diyor suni sancı vermez kimse dedi 40 dan sonra da sancı gelmezse sezeryan
yani bence pek çok doktora göre baya olumlu konuşmuş hangi şehirdesin canım?

Merhaba arkadaşlar ben tüp bebek tedavisiyle hamile kalabiliyorum ilk gebeliğim de tüp bebekti ve sezeryan doğumla kızım dünyaya geldi. Planlı sezeryan dı tüp bebek olduğu için doktor sezaryen önerdi ve sorgusuz sualsiz kabul ettik öncesinde de tüp bebekle hamile kalıp düşük yapmıştım tek düşüncem kızım dünyaya gelsin de nasıl olursa olsun du. Ama sonradan hata ettiğimi anladım tüp bebekle hamile kalıp normal doğum yapanları duydukça kendimi kandırılmış gibi hissettim en azından Bi deneseydik olmasa tabi sezaryen kabul edilir ama hiç denemeden ameliyat olmak beni üzdü. Aradan 5 buçuk yıl geçti yine tüp bebek tedavisi ile hamile kaldım bu sefer normal doğum yapmak istiyorum aşırı Bi heves istek var bu duyguyu tadmak istiyorum belki bir daha hamilelik te olmaz en azından denemek istiyorum. Bulunduğum ilde tek bir doktor ssvd destekliyor. Öncelik benim yeterince bilgi sahibi olup hazır olmamı istedi bunun içinde tecrübeli kişilerden bilgi almak istiyorum ssvd yapan veya yapmak isteyen arkadaşlar lütfen bilgilerinizi tecrübelerinizi bizimle de paylaşın 😊🤗
Neden tüp bebek ile normal olmazmış sanki ne alakası var. Benim ikizdi diye sezeryanla oldum. Tek olsa normal doğum yapardım. Başka engel yoksa. Doktor ilginç geldi tövbe 😅 sağlıkla gelsin annesi sezeryan sonrası normal doğum oranı artıyor artık hem

Neden tüp bebek ile normal olmazmış sanki ne alakası var. Benim ikizdi diye sezeryanla oldum. Tek olsa normal doğum yapardım. Başka engel yoksa. Doktor ilginç geldi tövbe 😅 sağlıkla gelsin annesi sezeryan sonrası normal doğum oranı artıyor artık hem
İnşallah bizimde olur hayırlısıyla. İlk acemiliğime geldi zaten bebekten başka biley düşünmüyordum ama şimdi normal olsun çabuk toparlanayım ilk kızıma da yetebileyim istiyorum inşallah

o da çok erken söylemiş canım aaa bir zamanı gelsin çocuğun boyuna kilosuna bakılsın kek mi bu 20dk sonra fırından çıkarılsın ona bile süresi dolunca kürdan batırıyoruz oldu mu diye bazı doktorlar da çok garip yani
Aynen direk 38+1 de alıyor yani 36 dan sonra dogsada kuveze girmez dedi 3 hafta kaldı bi onu da atlataym merdiven çıkma yürüyüş squat moduna girecem inşaallah

yani bence pek çok doktora göre baya olumlu konuşmuş hangi şehirdesin canım?
Malatya normalde ssvd yapılmıyor ama Dr normal doğum başlamışsa sıkıntı yoksa sezeryana almam demiş ona güvendik ama bakalim o gün başka nöbetçi olursa sezeryana alırsa ne bileyim gorecez :))

X