Su orucu ile 1 ayda 28 kilo verme deneyimim

yok hayir lavman yapmadim ama burada anonim ve bizbize oldugumuz icin soyleyebilirim. midesi bulanacaklar okumasin.
.............
acligin 4.gunu sari ve yesil arasi bir sıvı diskilama oldu ve igrenc kokuyordu.bildigimiz koku degil bambaska curumus ceset gibi enfeksiyon kokuyordu. ondan sonra bir daha tuvalete cikmadim zaten ve evet o tuvaletten sonra baya rahatladim acligin verdigi hafif mide bulantisi o tuvaletle beraber gitmis oldu.
Siz sanırım vücudunuzdan zar zor attınız dışkıyı ama herkes de aynı olmayabilir. Okuyacak varsa biraz daha araştırsın çünkü lavman şart olmalı. Aman dikkatli olun

Siz sanırım vücudunuzdan zar zor attınız dışkıyı ama herkes de aynı olmayabilir. Okuyacak varsa biraz daha araştırsın çünkü lavman şart olmalı. Aman dikkatli olun
zaten cok arastirmadim.. aslinda zor olmadi sadece tuvaletimin geldigini hissettim ve tuvalete gittim. oyle sancilar icinde falan kalmadim yani. yaptiklarimi kimseye onermiyorum zaten 65 kilodan 105 e kisa surede cikmistim belkide bu yuzden kilo vermem kolay oldu. herkesin vucudu farkli tepki verir.

Herkes inanamiyor acikcasi bu orucu Allah rizasi icin yapanlar var ben ne yazik ki ibadetinde olan birisi degildim. Tamamen kilo vermek amaciyla sabdederek yaptim ama dedigim gibi bir sure sonra acikma hissi kayboldu yurudugumde bile sirtimdan ter bosaniyordu. Hayatimda ilk defa çabasiz sporsuz terliyordum bende devam ettirdim iste. Disari ciktigim zamanlarda yedek atlet falan tasiyordum sadece birde koltuk alti bandi. Tabi bu benim vucudumun tepkisiydi belki yapanlar olir diye vucut bilgilerimi de paylasiyorum 162 boy a pozitif kan grubu herhangi bir rahatsizligim yok guncel kilom 70.9
Aralikli oruc normal oruc degil o baska

Yok o öyle olmuyor 😅evreleri var aidin salihin kitabı öneririm bir yerden sonra enerji patlaması oluyor hatta kendi deneyimim 7 günde birçok fiziksel hareketleri zorlanmadan yapıyorsun ve yorgunluk yok oluyor azda uyusan dinç uyanıyorsun vs
Ben hiçbir şey yemesem 2. Günün sonunda ambulansla hastaneye kaldırılırdım. 😀😀

Ben de su orucumun 7. Gunundeyim bugun. 2 gun diye basladim baktim iyi gidiyor bugune kadar geldim.ilk iki gun zorluyor.ama sonraisnda deep ketosis e girince vucut aclik kayboluyor. 63 ile basladim suan 58 kiloyum. Dayanabilirsem 10 gun yapmak istiyorum. Sonrasinda 5 gun refeeding. Iki aydir duzenli spor ve if yapmama ragmen gram gitmemisti.bu kadar cok kilo vermeme sasirdim acikcasi.cunku yasim 41 ve malesef yas ilerledikce kilo verimi cok yavasliyor. Ama size gercekten bravo 👏 1 ay yapanilecegimi kesinlikle sanmiyorum. Hedef kilo 54 sonrasinda omad ile devam edecegim.

Arkadaslar oncelikle sagligi yerinde olmayanlara bu yaptıklarımı asla önermiyorum. Ben 24 yasinda herhangi bir saglik sorunu olmayan biriyim bu su diyetine abimin dugunune guzel katilabilmek icin 105 kilo olarak basladim. Kış ayinda asiri kilo almistim. Baslarda bildiginiz oruc gibiydi sonra yag yakimi artsin diye kahve ve yesil cay tukettim. Kilo vermem durmasin diye hap vitaminlerden aldim ve hakikaten de vitamin kullaninca kilo vermem durmadi. 10. gunde kan verdim demirim dusuk cikinca demir hapi almaya basladim. Bir sure sonra aclik hissetmemeye basladim. 3. gunden sonra ev icinde 2 metre yurusem bile sirtimdan spor yapmiscasina ter bosaniyordu. Giyecegim kiyafeti hayal edip sabrettim en buyuk motivasyonum buydu. Hergun 1.600 ,1.900 , 0.900 gram gibi degisken rakamlarda tartida gidiyordu. Kilonun gitmediği bir gun olmadi cok sukur. 105 kilo basladigim diyeti 28. gun sonunda 75 olarak tamamladim 2 hafta sonra dugune gittigimde ise kilom 69 idi . Insan istedikten sonra basaramayacagi sey yok arkadaslar. Yeter ki motivasyonunuzu koruyun. Sevgiler..
Maşallah, çok imrendim size. bende çok istiyorum su diyetini yapmayı çok araştırdım bilgi aldım 24-36 saatlik oruçlar yaptım ama uzun vadede başarılı olamıyorum bana destek olabilecek beraber yol arkadasi olmak isteyen var mı?

Bu diyette Su dışında vücuda hiçbir şey alınmaması gerekir. Kalorinin sıfır olması şart. Kalori sıfır olduğunda vücut iç beslenmeye geçiyor. Hastalıklı hücreleri yemeye başlıyor. Bu orucun başında ve 2 günde bir lavman yapılması şartı var. Aidin salihin kitabında Bu şekilde izah edilmiş. Kilo verme dışında çok ciddi hastalıkları olan hastalar Bu yöntemle hastalıklarından kurtuluyor. Çok sayıda örnek var. Nette araştırırsanız çok rahat görebilirsiniz. Su orucu yapanlar toplumun en sağlıklı bireyleri oluyor arkadaşlar. Araştırmaya değer bir konu. Tavsiye ederim. Bugün benim Su orucumuz 5.günü. 40 güne niyet ettim.

Ben hiçbir şey yemesem 2. Günün sonunda ambulansla hastaneye kaldırılırdım. 😀😀
Ben de kendimi öyle olurum sanıyordum. Ama su orucunda organizma farklı bir işleyişe giriyor. Açlık hissi olmuyor. Çünkü vücut otofaji yani iç beslenmeye geçtiği için doyum bu şekilde sağlanıyor. Otofaji ile ilgili olarak Japon bilim adamı Nobel tıp ödülü aldı. Aidin Salihin kitabında da ayrıntılı bir şekilde izah ediliyor. Yani gayet sağlıklı bir uygulama. Bu bir zayıflama diyeti değildir. Aslında bütün hastalıklardan kurtulmak için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Zayıflamak işin bonusu

Ben de kendimi öyle olurum sanıyordum. Ama su orucunda organizma farklı bir işleyişe giriyor. Açlık hissi olmuyor. Çünkü vücut otofaji yani iç beslenmeye geçtiği için doyum bu şekilde sağlanıyor. Otofaji ile ilgili olarak Japon bilim adamı Nobel tıp ödülü aldı. Aidin Salihin kitabında da ayrıntılı bir şekilde izah ediliyor. Yani gayet sağlıklı bir uygulama. Bu bir zayıflama diyeti değildir. Aslında bütün hastalıklardan kurtulmak için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Zayıflamak işin bonusu
Devam ediyormusunuz kaç kilo verebildiniz.

Öncelikle tebrik ediyorum azmini ve istikrarını ama 1 ay su orucu yaptıktan sonra normal beslenmeye geçtiğinde bir anda eski haline dönebilirsin sana tavsiyem su orucundan sonra sıvı beslenmeyle devam et 1 hafta kadar. Protein shake yapabilirsin, meyveli smoothieler yapabilirsin. Ama kalori alımını düşük tut ve biraz yürüyüşler ekle. Yavaş yavaş normal beslenmeye geç 2. haftanda aralıklı oruç yapabilirsin, süt ürünleri ve ete ise 3. haftanda geçmeni öneririm. 3. haftanda sporun temposunu bir tık daha arttırıp yürüyüş yerine ağırlık antrenmanları, direnç egzersizleri ve hiit yapabilirsin.

Arkadaslar oncelikle sagligi yerinde olmayanlara bu yaptıklarımı asla önermiyorum. Ben 24 yasinda herhangi bir saglik sorunu olmayan biriyim bu su diyetine abimin dugunune guzel katilabilmek icin 105 kilo olarak basladim. Kış ayinda asiri kilo almistim. Baslarda bildiginiz oruc gibiydi sonra yag yakimi artsin diye kahve ve yesil cay tukettim. Kilo vermem durmasin diye hap vitaminlerden aldim ve hakikaten de vitamin kullaninca kilo vermem durmadi. 10. gunde kan verdim demirim dusuk cikinca demir hapi almaya basladim. Bir sure sonra aclik hissetmemeye basladim. 3. gunden sonra ev icinde 2 metre yurusem bile sirtimdan spor yapmiscasina ter bosaniyordu. Giyecegim kiyafeti hayal edip sabrettim en buyuk motivasyonum buydu. Hergun 1.600 ,1.900 , 0.900 gram gibi degisken rakamlarda tartida gidiyordu. Kilonun gitmediği bir gun olmadi cok sukur. 105 kilo basladigim diyeti 28. gun sonunda 75 olarak tamamladim 2 hafta sonra dugune gittigimde ise kilom 69 idi . Insan istedikten sonra basaramayacagi sey yok arkadaslar. Yeter ki motivasyonunuzu koruyun. Sevgiler..
Aslinda kilo verme bi zaman sonra duraksamaya giriyor

X