Sünepe tipler

dolunay229

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2010
391
198
Sürekli karşıma çıkan tipler sünepe, kendini efendi olarak tanımlayan, ailesi mutasıp, köyde veya küçük yerlerde yaşayan, yurdum insanı tipler oluyor. Ben de yani yüzüne bakılmayacak biri değilim ama neden şöyle daha cool, dik duruşlu, ailesi okumuş yazmış modern tipler denk gelmiyor ya. Bunun bilimsel bir açıklaması var mı? Aile dizimi vs inanmalı mıyım? Size basit bir dert gelebilir ama iyice baya sıkıldım bu durumdan. Ne yaparsam değişir? Aynı şeyleri hisseden, yaşayan var mı acaba?

Sürekli karşıma çıkan tipler sünepe, kendini efendi olarak tanımlayan, ailesi mutasıp, köyde veya küçük yerlerde yaşayan, yurdum insanı tipler oluyor. Ben de yani yüzüne bakılmayacak biri değilim ama neden şöyle daha cool, dik duruşlu, ailesi okumuş yazmış modern tipler denk gelmiyor ya. Bunun bilimsel bir açıklaması var mı? Aile dizimi vs inanmalı mıyım? Size basit bir dert gelebilir ama iyice baya sıkıldım bu durumdan. Ne yaparsam değişir? Aynı şeyleri hisseden, yaşayan var mı acaba?
Modern olmakla iyi insan olunmuyor. Söyledikleriniz gerçekten çok ayrıştırıcı. Küçük yerde yaşayınca, dik duruşlu ve eğitimli olamaz mı insan ?

Bilemedim ki🤔 tercihlerin karşına çıkarır, sen çekiyorsun sonuçta o insanları 🤷🏻‍♀️
Sünepe gözüküp içinden bad boy çıkan da var :KK70: bilemiyorum
Belki de beğenmediklerin sana iyi gelecek🤔
Niye sınıfsal tanımlar var ki neye kime göre iyi kötü ki o insanlar 😅 aile dizilimine gelene kadar ön yargılar düzelmeli

Cool, dik duruşlu, ailesi okumuş yazmış tipleri çekecek potansiyeliniz ve meziyetleriniz yok demek ki.

Modern olmakla iyi insan olunmuyor. Söyledikleriniz gerçekten çok ayrıştırıcı. Küçük yerde yaşayınca, dik duruşlu ve eğitimli olamaz mı insan ?
Ayrıştırmak istemiyorum ama ben öyle biri değilim gayet özgüvenli, ayakları üstünde duran bir kadınım. Yıllardır yalnız yaşıyorum ama bana denk gelen erkekler kendi işlerini bile beceremeyen, işte küçük yerde büyüyüp kendi anası gibi kadın isteyen, ailesini ön plana almaya çalışan bireyler oluyor. Ailesi de eski kafalı oluyor genelde. Kimseyi küçük görmek değil amacım ama herkesin bi dengi vardır diye düşünüyorum ama dengim olduklarını asla düşünmüyorum

Sizin derdinizin aile dizimiyle bir ilgisi yok.
Çekim yasasına göre çoğunlukla kendiniz gibi insanları çekmeniz olası
Bir olasılık ise nefret ettiğiniz insanların özellik olarak kendinizde de olması…
“Cahillerden nefret ediyorum” demek kendinizin dahi bir dönem cahil olduğunuzu ve bu konudan yaralı olduğunuzu gösterir tuhaf olan hep cahilleri çekersiniz işin sonunda…
Yani zaten bunlar olağanüstü konular değil küçük yerlerde yaşayan ailesi muhafazakar dediğiniz insanlar hep denk geliyorsa sizde de bu özellikler olduğu içindir.
Mucize aramayın

İnsan çevresindekilerin ortalamasıdır, demek ki sizin de öyle yüksek standartlı bir hayatınız yok ki, karşınıza bu betimlediğiniz insanlar çıkıyor. Yani istemekle olmuyor, herkes ister.
Olabilir çevremde genelde memur veya öğretmen olan insanlar var. Ailem de memur. Belki ailemden dolayı mı çekiyorum bunlar doğru inanışlar mı

Sizde o küçümsediğiniz sünepe diye tabir ettiğiniz kişilerin bulunduğu çevrede yaşıyorsunuz demekki.. o bahsettiğin tiplerde senin bulunduğun yerlerde olmuyor. Az dizi öneriyorum sana.
Evet çevrem genelde memur kesim veya öğretmenden oluşuyor. Ne yazık ki çoğu ya bağnaz ya da tutucu veya anacı. Bunlardan herkes bucak bucak kaçarken benim olduğum yeri ve herkesi kabul etmem mi gerek

Yaş kaç? Sen rahat bir hatun musun, yoksa kuralların var mı? Mesleğin nedir?
35 yaşındayım. Aşırı rahat sayılmam ama çok da kuralcı değilim dengedeyim yani. Büyükşehirde resmî bi kurumda memurum. Yani yıllardır kendimi geliştirmeye çalışırım. Hani öyle ben de mi acaba pısırık sünepeyim diyorum ama değilim yıllardır ailemden uzakta yaklaşık 15 senedir kendi ayaklarımın üstünde duruyorum. Yaş itibariyle insanları daha iyi tanıyorum. Sadece aşırı çeçeron veya cazgır değilim. Belki de bundandır. Ama karşıma çıkan sümsüklerden artık rahatsızım. Nedense bazıları tepki göstermiş sıkıntı değil eleştiriye açığım. Ama sanki bu özellikteki erkekleri hangi kız ister bi sormak lazım ben istemeyince küçük görmüş mü oldum

Ayrıştırmak istemiyorum ama ben öyle biri değilim gayet özgüvenli, ayakları üstünde duran bir kadınım. Yıllardır yalnız yaşıyorum ama bana denk gelen erkekler kendi işlerini bile beceremeyen, işte küçük yerde büyüyüp kendi anası gibi kadın isteyen, ailesini ön plana almaya çalışan bireyler oluyor. Ailesi de eski kafalı oluyor genelde. Kimseyi küçük görmek değil amacım ama herkesin bi dengi vardır diye düşünüyorum ama dengim olduklarını asla düşünmüyorum

Peki, istediğiniz tipte insanların olduğu çevrelere takılın ve moralinizi yüksek tutun.

Kendinizi anlatamamanın bedelini malesef linçle ödeyeceksiniz. 👻 Sizin bahsettiğiniz, "Memur kız alam da maaşıyle ev araba yapam, yazları anamın köyünde bacımla turşu kursun konserve kapasın, ben de elim g.tümde gezem. Arada hötleyem sötleyem kuru sıkı erkeklik yapam."cı, küçük hesap peşinde, evlenince tv önünde tosbaa pozisyonu alacak, eril enerjisi gözündeki lambayı anca yakan, kasaba zihniyetli erkekler sanırım.

Son düzenleme:
X