Sünnet hakkında

she86

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2022
2.382
1.408
37
Kızlar selam
2aylık bebeğim için sünnet düşünüyoruz. Tecrübelerinizi bilmek istiyorum. Ne bileyim 2numara büyük bez dediler vs sizin tecrübeleriniz neler?
Sünneti nasıl yaptırdınız ?
Sünnet sonrası bakım nasıl oldu ?
Kimisi karton bardak diyor , kimisi sünnet kilodu diyor ?
Sizce ?

Kızlar selam
2aylık bebeğim için sünnet düşünüyoruz. Tecrübelerinizi bilmek istiyorum. Ne bileyim 2numara büyük bez dediler vs sizin tecrübeleriniz neler?
Sizce ?
Ben 4 aylık yaptırdım . Normal bandaj sarmislardi çıktıklarında 1 gün kaldı bandaj sabahında söktuk bandaji ve sünnet kilodunun plastik kısmını kesip iyice küçültüp kenarlarını bez bantla çevirdim kesmesin diye tabi . Kapadım bezini her altını açmada bol bol kremledim ilk gün ilk cisten sonra normal halindeydi hiç ağlamadı . Bir tek bandaj çıktığında biraz agladı okadar .ilk iki gün banyo yapılmıyor sonra hergun yapın çabuk iyilesiyor biz öyle yaptık. Hiç gözünüzde büyütmeyin. Hiç zor değilmiş.
Bana tek zor gelen tarafı ameliyathaneye tek gönderdiğim o an ve kapıda beklediğim 1 saat ömür gibi geçti. Gözyaşım sel oldu. Eşimde bana bakıp sanki açık kalp ameliyatı oluyor alt tarafı sünnet dedi 🤦🏽‍♀️ana yüreği ne yapım ağla ağla bir hal olmuştum..🤷🥺

Kızlar selam
Sizce ?
Biz bugün 39 günlük yeğenimi sünnet ettirdik🥲 Sünnetçi eve geldi evde yapıldı. Sünnet külodu almadık,bezi yeterince büyük zaten. Sünnetçi gerekli ilaçları veriyor nasıl süreceğinizi de anlatıyor. Küçük olduklari için bir haftaya neredeyse iyileşmiş oluyorlar.

Bende 11aylikken yaptırdım keşke bir iki aylıkken yapttirsaydim sargı oluyor ucunda ertesi gün çıkıyor krem veriyorlar büyük bez yetiyor ağrı kescilerini düzenli verirsen hiç sıkıntı olmuyor bıkac güne geçiyor benim ki o aylarda ayaklanmış düz duvara tirmaniyordu sünnetten çıkıp iki saat sonra eve geldik rutin kudurukluguna döndü oynamaya başladı, kollamak için gözümü ayiramadim, ne kadar erken yaptırdın o kadar iyi tekrar oğlum olursa kırkı çıkmadan yaptırıcam

Ben 4 aylık yaptırdım . Normal bandaj sarmislardi çıktıklarında 1 gün kaldı bandaj sabahında söktuk bandaji ve sünnet kilodunun plastik kısmını kesip iyice küçültüp kenarlarını bez bantla çevirdim kesmesin diye tabi . Kapadım bezini her altını açmada bol bol kremledim ilk gün ilk cisten sonra normal halindeydi hiç ağlamadı . Bir tek bandaj çıktığında biraz agladı okadar .ilk iki gün banyo yapılmıyor sonra hergun yapın çabuk iyilesiyor biz öyle yaptık. Hiç gözünüzde büyütmeyin. Hiç zor değilmiş.
Bana tek zor gelen tarafı ameliyathaneye tek gönderdiğim o an ve kapıda beklediğim 1 saat ömür gibi geçti. Gözyaşım sel oldu. Eşimde bana bakıp sanki açık kalp ameliyatı oluyor alt tarafı sünnet dedi 🤦🏽‍♀️ana yüreği ne yapım ağla ağla bir hal olmuştum..🤷🥺
Sünnet kilıfo yerine karton bardak da olurmuş kesip o zaman …ne kremi kullandınız

Bende 11aylikken yaptırdım keşke bir iki aylıkken yapttirsaydim sargı oluyor ucunda ertesi gün çıkıyor krem veriyorlar büyük bez yetiyor ağrı kescilerini düzenli verirsen hiç sıkıntı olmuyor bıkac güne geçiyor benim ki o aylarda ayaklanmış düz duvara tirmaniyordu sünnetten çıkıp iki saat sonra eve geldik rutin kudurukluguna döndü oynamaya başladı, kollamak için gözümü ayiramadim, ne kadar erken yaptırdın o kadar iyi tekrar oğlum olursa kırkı çıkmadan yaptırıcam
Ya bende 3 aylıkken yaptıracağım şimdi gaz var hem gaz hem sünnet zor olur bana .. kış zaten herkes bi şey diyor kafam karıştı . 2 numara büyük bez yeter mi ?

Sünnet kilıfo yerine karton bardak da olurmuş kesip o zaman …ne kremi kullandınız
Dr yazar zaten banada vermişlerdi sezeryandan 2 ay sonra dikiskerimde açık kalan ve akıntı olmuştu okremleri yazmışlardı. İki kremi karıştırıp sürdüm. dikiş için büyük ihtimal şimdi müsait değilim bakarım yazarım. birde ağrı için calpol ve antibiyotik yazmıştı .

Biz bugün 39 günlük yeğenimi sünnet ettirdik🥲 Sünnetçi eve geldi evde yapıldı. Sünnet külodu almadık,bezi yeterince büyük zaten. Sünnetçi gerekli ilaçları veriyor nasıl süreceğinizi de anlatıyor. Küçük olduklari için bir haftaya neredeyse iyileşmiş oluyorlar.
Eee değmedi mi beze .. çok canı acıyacak kıyamam

Dr yazar zaten banada vermişlerdi sezeryandan 2 ay sonra dikiskerimde açık kalan ve akıntı olmuştu okremleri yazmışlardı. İki kremi karıştırıp sürdüm. dikiş için büyük ihtimal şimdi müsait değilim bakarım yazarım. birde ağrı için calpol ve antibiyotik yazmıştı .
Anladım dr ne yazarsa artık . Sarı kantoron yağı da diyorlar

3 aylıkken üroloğa yaptırdım. Lokal anestezi oldu. Kendisi düşen dikişti. Doktorun verdiği kremi kullandım ve pipiyi geriye doğru sıyırmayı ihmal etmedim. Sünneti yapan bunu söyler zaten. Karton bardak kullandım ve bir numara büyük bez aldım. İlk gece biraz huysuzlandı. O aylarda zaten deliksiz uyumuyordu.

3 aylıkken üroloğa yaptırdım. Lokal anestezi oldu. Kendisi düşen dikişti. Doktorun verdiği kremi kullandım ve pipiyi geriye doğru sıyırmayı ihmal etmedim. Sünneti yapan bunu söyler zaten. Karton bardak kullandım ve bir numara büyük bez aldım. İlk gece biraz huysuzlandı. O aylarda zaten deliksiz uyumuyordu.
Pipiyi geriye doğru nasıl ittiniz yaralı yeri anlamadım .. kartın bardağı nasıl kullandınız kapalı yerimi kestiniz ..

Pipiyi geriye doğru nasıl ittiniz yaralı yeri anlamadım .. kartın bardağı nasıl kullandınız kapalı yerimi kestiniz ..
Kapalı yeri kesiyorsunuz halka şeklinde pipinin üzerine kapatıyorsunuz maksat bez pipiye değmesin. Pipiyi de hemen değildi sanırım ama illaki geriye doğru sıyırmak lazım derisi o şekilde kaynamasın diye. Sünneti yapan bunu size tarif eder zaten. Çocuğun canı acır diye yapmayı ihmal etmeyin

Karton bardağa falan gerek yok öyle sürtüp acıyacak durumu da yok oraya bolca kremlerini suruyorsun zaten o ilaçlar toparlıyor sürtünme hissi falan olmuyor bir numara buyukte yeter dar olmasın yeterli pijama giydirmessiniz üzerine bir iki gün evde bezle takılır, anne yüreği acıyacak diye pimpirikleniyor da öyle bı durum değil inan ki başına gelince anlıyorsun doktora kızıyordum doktor dedi açıdan değil yaptığı yaygara o yoksunluk hissinden rahatsız o yüzden böyle tepki veriyor, gerçekten öyle o kadar antibiyotik ağrı kesici veriliyor ağrı değil derdi o tuhaflık hissi

Ben de özel bir klinikte 35 günlükken yaptırdım. Ne kadar erken o kadar iyi. Önce kontrol ediyorlar. Sünnete uygunsa yapıyorlar. Sadece pipi uyuştu, bebek uyanıktı. Eşim de ben de yanındaydık. Çok rahat geçti elini tuttuk, öptük, rahatlattık. Sona doğru uyudu hatta.

Bandaj ertesi gün çıktı, dikişler kendi düşen dikişti. Kremlemesine vs dikkat ettik. İki gün banyo yaptırmadık. Sonra her gün ılık küvete oturrtuk ysrım saat, bir hafta boyunca yapın dedi doktor. Bir de büyük bez almsdık, karton bardak kesip koyduk. Bolca pişik kremi sürdük bardağın altına filan. Çok kolay oldu bence küçük olduğu için.

Karton bardak kapttikca o ıslaklık daha geç iyileştirir böyle fikirlere kapılmayın enfeksiyon kapabilir demişti doktorum yine de siz bilirsiniz

Diyorum ya eve gelir gelmez koltuk tepelerinde gezmeye başladı bardak falan koymadım sargısı suya oturtmadan cisiyle düştü dikiside günden güne düşüp gitti, güzelce duş aldirdikoda yararlı zaten bı zarari yok böyle yani

6 aylıkken yaptık.Sünnetçi akrabamızdı eve gelip yaptı. zaten beze sürmeniz için bir yara kremi veriyorlar onu her bez değişiminde sürüyorsunuz iki gün banyo yaptırmadım. 3 günde toparlanıyor dikişleri yavaş yavaş düşüyor 1 hafta 10 güne tamamen bitiyor.

Karton bardak kapttikca o ıslaklık daha geç iyileştirir böyle fikirlere kapılmayın enfeksiyon kapabilir demişti doktorum yine de siz bilirsiniz
Bize doktor önerdi. Kesip etrafına koyuyorsunuz, beze değmiyor yalnızca. Yanlış bir şey yok ki bunda. Islak kalacak bir durum değil, sadece yükselti oluşuyor bezin içinde.

X