Sünnet hakkında

Bu arada bardak iki gün konuyor, fazla değil.

Bize doktor önerdi. Kesip etrafına koyuyorsunuz, beze değmiyor yalnızca. Yanlış bir şey yok ki bunda. Islak kalacak bir durum değil, sadece yükselti oluşuyor bezin içi
Biliyorum ben de buna güvenerek yapacak miyim diye sordum aldığım cevap oydu nemli bı karton falan dedi, zaten krem sürmek yeterli oluyor, olmasa herkese bardak kuralı koyarlardı diye düşünüyorum, ne bileyim her doktorun kendi işi 🤷🏻‍♀️

Kuzenim bardak koydu bardağı yamulttugu için canını yakmisti oğlu, o da hareket ediyordu onun da iyileşti bizim de yani tek yol doğru demiyorum doktorunuz bilir 😊

Kızlar selam
2aylık bebeğim için sünnet düşünüyoruz. Tecrübelerinizi bilmek istiyorum. Ne bileyim 2numara büyük bez dediler vs sizin tecrübeleriniz neler?
Sünneti nasıl yaptırdınız ?
Sünnet sonrası bakım nasıl oldu ?
Kimisi karton bardak diyor , kimisi sünnet kilodu diyor ?
Sizce ?
Bizde sünnet ettirdik 19 gün oluyor doktor kesinlikle sünnet kilodu bardak öneriyorum sonrasında hassasiyet oluyor çocuklar pijama giyemiyor dedi geniş pijamalarla atlattık biz bende çok korktum nasıl olacak nasıl iyileşecek diye ama sorunsuz geçti çok şükür

Anladım dr ne yazarsa artık . Sarı kantoron yağı da diyorlar
Bebeğinizin cildinin hassasiyetinde emin olun bende poposuna surmustum de atopik bı cildi var daha veter yapti yanık gibi olmuştu günlerce yıkayıp kurulayın açık tuttum kremledim mahvoldu, sonradan öğrendik ki cildinin toz çiçek bitkisel kremler hepsine herşeye alerjisi var

Kızlar selam
2aylık bebeğim için sünnet düşünüyoruz. Tecrübelerinizi bilmek istiyorum. Ne bileyim 2numara büyük bez dediler vs sizin tecrübeleriniz neler?
Sizce ?
Ben de tam 2 buçuk aylıkken yaptırdım o yüzden fikir verebilirim diye düşünyorum. Operasyondan sonra pipi ucu sargıdaydı. Doktoru 3. gün kontrole çağırmıştı. O güne kadar düşmezse ben çıkarırım demişti ama tam o sabah düştü. Çişten vs ıslanıp kendi çıkıtı. Her alt değiştirmede pipinin üstüne pastaya krema sıkar gibi bol bol bepantol pişik kremi sıktık. Doktor öyle tavsiye etti. 2 Beden büyük bez kullandık. İlk 48 saat su değdirmedik ama sonra her gün sabunsuz ılık suyla yıkadık (zaten akşamları öyle yıkardım.) O yaşta hareketsiz olduğu için sünnet küloduna, karton bardağa vs gerek olmadı.

Lokal anestezi ile klasik şekilde yaptılar. İlk gün zaten anestezi yüzünden çok uyudu, ağrısı olmadı. Ertesi gün aniden şiddetli ağlamaya başladı, o zaman 1 ağrı kesici fitil verdim. Onun dışında parasetamole bile ihtiyaç olmadı. Pipi başta kırmızı ve çok şiş oluyor ama 1 haftada eski haline döndü. Dikişin düşmesi diye bir şey hatırlamıyorum. Dikiş de aldırmadık. Kendisi kaynayan bir dikişti herhalde.

Karton bardak kapttikca o ıslaklık daha geç iyileştirir böyle fikirlere kapılmayın enfeksiyon kapabilir demişti doktorum yine de siz bilirsiniz
2 gün oldu sünnet olalı . Doktor bize de dedi karton bardak ne kadar erken bırakırsanız o kadar iyi diye . Eşim bugünden itibaren koymalım dedi koymadık bakalım . Bugün iyiyiz

Kızlar selam
Sizce ?
Lokal anestezi ile 4bucuk aylikken yaptirdik
Karton bardak koyduk 4 5 gun kantaron yagi ve doktorun verdigi bi merhem vardi onu kullandik
Sunnet sonrasi ilk idrarini yaparken cok ağladı. Sonrasinda hic sikinti yasamadik ilk gece calpol kullandim agrisi olur diye sonraki gunler. Normal gecti cok sukur kolay atlattik biz

Lokal anestezi ile 4bucuk aylikken yaptirdik
Karton bardak koyduk 4 5 gun kantaron yagi ve doktorun verdigi bi merhem vardi onu kullandik
Sunnet sonrasi ilk idrarini yaparken cok ağladı. Sonrasinda hic sikinti yasamadik ilk gece calpol kullandim agrisi olur diye sonraki gunler. Normal gecti cok sukur kolay atlattik biz
Olduk şükür . Kolay geçiyor . Tek sıkıntım sıyırma

2 gün oldu sünnet olalı . Doktor bize de dedi karton bardak ne kadar erken bırakırsanız o kadar iyi diye . Eşim bugünden itibaren koymalım dedi koymadık bakalım . Bugün iyiyiz
Rabbim damatligini göstersin, size bağışlasın inşallah, ömrü bahtı guzel olsun ❣️

X