Sünnet Yaptirmayi Tercih Etmemek

Hanımlar sizden ricam lütfen konunun dini boyutuna girmeyin zira dini yorum yasak, sünneti sağlık açısından ele alıp yorumlayın lütfen😌

Yani sünnet zorbalığı nasıl yapılacak ki ? Birbirlerine oralarini acmadiklari sürece nerden bilecekler ? Sizin oğlunuz söylerse belki bir ihtimal. Ama ben şahsen sağlıksız olduğunu düşünmuyorum. 40 günlük bile değildi yaptirdigimda 3 günde iyileşti şuana kadar da bir sıkıntı yaşamadı. Streil olmayan evde ya da merdiven altında yapilirsa hastalık kapabilir, düzgün kesilmeyebilir.
Sağlıktan kastının operasyonla ilgili oldugunu düşünmüyorum. Cinsel sağlıkla ilgili.

Bu arada benim cevremde yaptirmayanlar cogunlukta, bence bundan 10-15 sene sonra toplum baskisi falan kalmayacak

Bizim çevremizde de cogunluk yaptırmış.O nedenle akran zorbaligina maruz kalir mi diye endişeleniyorum .Kucuk cocuklar cok acimasiz oluyor.

Bir tanidigimiz kendi çocuğunu sunnet ettirmemis, 12 yasinda cocuk kendi sunnet olmak istemiş ve yaptırmışlar.Cocugun kendi tercihine bırakmak daha dogru geliyor.

Ay iyi ki kızım var. Takıntılı bi insan olarak aşılardan sonra bi de bunu kafaya takmak istemezdim 😁😁

X