Sürekli bakımlı olmayı nasıl başarıyorsunuz

Mesela hergün yüz jeliyle yüzümü yıkamak, sabah rimel sürmek, kıyafet uyumu yakalamak, saçlarımı kontrol altına almaya çalışmak...

Sivilceye meyilli bir cildim var; günde 2 defa temizleme jeliyle yıkarım yüzümü.
Normalde yüzünüzü yıkıyorsunuzdur. Elinize jel alıp köpürtmek kaç saniye sürecek ki?

Genelde göz makyajı yaparım, cilt makyajı yapmam. Far, kalem vs...
Canım istemezse sadece rimel kullanırım. Bazen onu da kullanmam.
Bu bakımdan sayılmıyor bence.

Hangi bluzunuzun hangi pantolonla uyduğunu, altına ne tarz ayakkabı giymeniz gerektiğini az çok biliyorsunuzdur.
Zor geliyorsa geceden ayarlayın. Sistemi oturttuktan sonra gerisi zor olmaz.

Ben saçlarımı yazın dalgalı, kışın düz kullanırım. Size hangisi uygunsa işinizi kolaylaştıracak ürünlere yönelin.
Tararken düzleştiren aletler var, onlardan edinebilirsiniz. Ya da dalgalı/ kıvırcık saçlar için şekillendirici ürünler vs

Bunların dışında oje sürmeyi çok severim. Haftada bir manikür-pedikür yaparım ve oje süremesem bile asla yarım, soyulmuş ojeyle gezmem.
Kafama estikçe de doğal ya da hazır ürünlerle maske yaparım yüzüme.

Aslında hepsi düzene oturtunca size çok kolay gelecek şeyler. Temiz olduktan sonra diğerleri ekstra zaten. Onları da kafanıza göre basit bir sisteme oturtabilirsiniz. Bu kadar büyütmeyin gözünüzde.

banyoda kullandıklarım hazır maskeler dermokil bee beauty vs.onlara en fazla 10 dakika yetiyor .ama hindistancevizi yağı jojoba yağı vs. yaparsam onlar en az 1.5 saat mümkünse 3 saat kalmalı saçta.yüze dermatolog önerisiyle pilli temizleyici aldım elimle temizlemiyorum uzun süredir.bir cihazım daha var o da hiç bir şey kullanmadan yüz temizliyor siyah noktaları hallediyor cildi soyuyor
Onlar bana gercek maske gbi gelmiyor bende de var urbanin falan ama sanki sac kremi gibi geliyor bana 😀 bende eskiden en az 1
5 en cok 3 tutuyordum. Ama benim cildim cok hassas ve alerjik. Hassas oldugundan degisik aksiyonlar aliyorum bende dokuyor 1 saatten fazla tutmak. Denedim bunu bayadır.
Cildi soyan iyi olur yazdan kalan gunes lekelerini de atar guzel bir bakimla.

Bakımdan kastınız tam olarak ne bilmiyorum ama bence bakımlı gösteren makyaj vs değil kesinlikle. Kıyafet uyumlu ve temiz olsun, saç dolgun dursun bakımlı görünüyor her şekilde. Ben nerdeyse çoğu kıyafetimi uyumlu tonlarda aldım, atıyorum sabah geç kaldım dolaptan rastgele seçtiğim şeyler bile az çok uyumlu duruyor :))) bi de takı da görüntüyü çok etkiliyor bence.

Onlar bana gercek maske gbi gelmiyor bende de var urbanin falan ama sanki sac kremi gibi geliyor bana 😀 bende eskiden en az 1
5 en cok 3 tutuyordum. Ama benim cildim cok hassas ve alerjik. Hassas oldugundan degisik aksiyonlar aliyorum bende dokuyor 1 saatten fazla tutmak. Denedim bunu bayadır.
Cildi soyan iyi olur yazdan kalan gunes lekelerini de atar guzel bir bakimla.

Cildi soyan maske ne kullanıyorsunuz? :), cildim deli gibi yağlı belki onlar iyi gelir

Cildi soyan maske ne kullanıyorsunuz? :), cildim deli gibi yağlı belki onlar iyi gelir
Ben cildimi soyan maske kullanmiyorum arkadas cihaz kullaniyormus cilt soymak için. Ben cok fazla hard bakımı tercih etmiyorum yüz icin suan . Peeling ve kese yapıyorum yüzüme ara sira. Benimde cildim yanj aslinda sadece yüzüm aşırı yağlı. Sabun kullanmak bana iyi geliyor ve kil. Sonra da yagli cilt icin tonik. Gul suyu da iyi geliyor ama benim cildim hassas bu sebeple dermatolog bana onermiyor asitli yapisi geregi.

Hergün dus alırım, dusta saclarım için argan yağı kullanır ardından sudan cıkmadan tarar kuruturum. Ellerimi her gün kremlerim.Aynı pıjama ile ertesı gun yatmam, tırnaklarımı keserım, yuzumu her aksam gul suyu ile temizler Nemlendırıcı krem surerım ama bakımsızım. Ayak tabanım semsert, ellerim deterjandan çatlıyo, göz altı torbalarım arttı, saclarım kupkuru duruyor elektrıklı ve dökülüyor üstüne cildim cok soluk ve kötu duruyor. Bir arkadasım iki gunde bir dus alır, saclarını yıkamadıgı zaman toplar, 3 gun aynı pıjamayı gıyer, sadece sabunla yuz yıkar ama sacları hep canlı, cildi guzel asırı bakımlı elleri. Beslenme desek benım kadar sağlıklı beslenen yoktur, 3 aydır agzıma rafıne seker girmedi ama onun yanında pacoz gibiyim. Bakımlı olunmaz bakımlı doğulur sanırım.

Saçlara keratin bakımı yaptirnak brnim isimi.buyuk ölçüde rahatlatti. Her sabah duş alıp saçlarımı yağlarla nemlendiriyorum, keratin bakimi oldugu icin birazcik kurutmak yeterli oluyor bakimli gorunmesine.
Lazer epilasyon da çok faydali kesinlikle bıyık bolgesi dahil yaptirdim kurtuldum, dustan sonra vucut bakım yagi suruyorum.
Sabah kalktigimda yüzümü temizleyip maskemi suruyorum kahvalti yapana kadar bekletiyorum ardindan yuz yağlarımı sürüyorum.
Makyaj olarak isilyili bir baz hafif bir renkli nemlendirici yeterli oluyor günlük hayatta, evdeysem o da yok :)
Ayrica 2 hafta da bir sac boyası var, cok cabuk akan bir renge boyattigim icin bu kadar sık.
Bunlar bakimli hissetmem icin yeterli geliyor bana.
Lazerden memnun musunuz tamamen bitti mi kıl tüy problemi

Ben bir iki gün kendime bakıp üçüncü gün pes ediyorum. Bakımsız dolaşmak bana kötü hissettiriyor ama üşeniyorum da devam etmeye bir öneriniz var mı
Valla bunu ben de merak ediyorum. Küçük tatliş bi bebeğim var hamilelik dahil bir buçuk yılı aşkın süredir topuz dışında saçıma şekil bile veremiyorum.

Her gün duş alamam kışın ama 2 günde bir alır fön cektiririm manikürsüz pedikursuz aslaaa dolasmam . Onun disinda kisisel temizligime tabi ki cok dikkat ederim kil tuy vs. Ve evde de olsam mutlaka gozumde bi rimel bi allik vardir. Oyle çamaşır sulu pijamayla oturmam evde bakim buysa kendime gore bakımliyim yani çevrem öyle der. Alışkanlık olması gerek ben kendimi bildim bileli boyleyim. Seviyorum. Belirli bi rutine oturtun.

Aslında bakım içten gelirse sürekli olur. Ama içten gelecek.

Mesela sabah kalkar selülit masajı yaparım. İşe gitmeden yüzüme tatlı bir makyaj o gün giyeceğim kıyafete göre. Bol miktarda yüzük ve tatlı küpelerle tamamlarım makyajımı. Akşam eve gelir makyajımı silerim. Yüzümü yıkar serum maske ya da dermaroller yaparım gününe göre tabi. Bir bardak havuç suyu içerim cildim için.

Yani bakınca bayağı iş tabi bunlar ama yapmayı sevnce iş gibi gelmiyor.... Zorunluluktan yapılan her şey illa ki bir süre sonra bırakılır

Bence en önemlisi temizlik, temiz saç, temiz cilt ve temiz kıyafetler ve tabi düzenli epilasyon; bunları sağlamak zor değil. Onun dışında benim de mesela sürmem gereken bir sürü krem var, yapmam gereken egzersizler var vb ama ben de sallıyorum.

Yağlı da olsa cildiniz mutlaka nemlendirici sürün diyordu bir uzman. Nemlendirici cildi daha canlı gösteriyor evet ama sivilce problemi yapması beni benden alıyor

Aynı sorun bende de var bilmem ne markalara dünyanın parasını döktükten sonra doktor çözdü sorunu, cildin alerjik her ürünü kullanamazsın dedi. Yıllardır Nivea Q10 kullanıyorum ama onu da tavsiye edildiği gibi sabah akşam değil, sadece gece yatarken az bir miktar sürüyorum. Forumda tanıştığım çok tatlı bir hanımdan doğal sabunlar almıştım, onunla yüzümü yıkıyorum yatmadan biraz nemlendiriyorum sonra. Cilde sabun sürmeyin derler ama bana çok iyi geldi, tonik falan zaten kullanamıyorum alerjiiden. Ayda bir kez gülsuyuyla kil maskesi yapıyorum o kadar, hassas ciltli olmak çok zor, vücuduma da yine Nivea'nın Q10 plus sıkılaştırıcı losyonunu kullanıyorum ve çok su içmeye özen gösteriyorum, bu arada PH derecesi yüksek suları tercih ediyorum, sıradan damacana suyu asla içmem.
Bakıma gelince hiç bir zaman kapaktan fırlamış gibi bir kadın olmadım, makyaj yapmam, saçım yirmi yılı aşkın zamandır kızıl, saç kalitem iyi oradan kurtarıyorum durumu. Bu hafta işe giderken kapatıcı, rimel ve ruj üçlüsünü kullanmayı denedim vakit almıyor, azimle her sabah kullandım, bakalım haftaya ne olacak:))) Yatmadan mutlaka duşumu alırım, saçımı bir gün yıkarım bir gün yıkamam. Oje kullanmam ama tırnaklarımı kestikçe hafif bir manikürle düzeltirim ellerimin görünümünü. Ayaklarım kötü olur, topuklarım çatlar sürekli duşa girince ponza taşı ile temizlerim, bu aralar hindistan cevizi yağı sürüp çorap giyip öyle yatıyorum bayağı toparlandı. Kıyafetlerim genelde spor ; kot ya da bol paça kanvas altına dolgu topuk ayakkabı üzerine gömlek şeklindedir genelde, renk ve kumaş uyumuna dikkat ederim

Benim bakim anlayisim mumkun oldugunda duzgun beslenmek, gerekli takviyeleri almak, temiz olmak ve hava sartlarina uygun sekilde cildi korumak. Bir de mumkum oldugunda kimyasaldan uzak durmak, alkolsuz parfumsuz susuz busuz urunleri kullanmak, her kullabdigim urunde dogala en yakinini bulmak.

Burada yazan hic bir bakimi yapmiyorum, sadece suan soguk memleketteyim onu yumusatmasi icin bakim kremi kullaniyorum. Saclarima da bakim yagi arada bir. Sacim da cok sagliklidir, cildim de guzeldir. Abur cubur yersem cildimde sorunlar baslar, yemezsem hic gerek kalmaz hic bir seye.

Son zamanlarda curly girl metoda vakiyorum saclarimin dalgasini korumak icin, tek o var sanirim.
Benim saçlarımda dalgalı yıkayıp uyudugumda sabahları zaptedemiyorum her buklrsi ayrı takılıyor o yüzden topluyorum hep öneriniz var mi

Aynı sorun bende de var bilmem ne markalara dünyanın parasını döktükten sonra doktor çözdü sorunu, cildin alerjik her ürünü kullanamazsın dedi. Yıllardır Nivea Q10 kullanıyorum ama onu da tavsiye edildiği gibi sabah akşam değil, sadece gece yatarken az bir miktar sürüyorum. Forumda tanıştığım çok tatlı bir hanımdan doğal sabunlar almıştım, onunla yüzümü yıkıyorum yatmadan biraz nemlendiriyorum sonra. Cilde sabun sürmeyin derler ama bana çok iyi geldi, tonik falan zaten kullanamıyorum alerjiiden. Ayda bir kez gülsuyuyla kil maskesi yapıyorum o kadar, hassas ciltli olmak çok zor, vücuduma da yine Nivea'nın Q10 plus sıkılaştırıcı losyonunu kullanıyorum ve çok su içmeye özen gösteriyorum, bu arada PH derecesi yüksek suları tercih ediyorum, sıradan damacana suyu asla içmem.
Bakıma gelince hiç bir zaman kapaktan fırlamış gibi bir kadın olmadım, makyaj yapmam, saçım yirmi yılı aşkın zamandır kızıl, saç kalitem iyi oradan kurtarıyorum durumu. Bu hafta işe giderken kapatıcı, rimel ve ruj üçlüsünü kullanmayı denedim vakit almıyor, azimle her sabah kullandım, bakalım haftaya ne olacak:))) Yatmadan mutlaka duşumu alırım, saçımı bir gün yıkarım bir gün yıkamam. Oje kullanmam ama tırnaklarımı kestikçe hafif bir manikürle düzeltirim ellerimin görünümünü. Ayaklarım kötü olur, topuklarım çatlar sürekli duşa girince ponza taşı ile temizlerim, bu aralar hindistan cevizi yağı sürüp çorap giyip öyle yatıyorum bayağı toparlandı. Kıyafetlerim genelde spor ; kot ya da bol paça kanvas altına dolgu topuk ayakkabı üzerine gömlek şeklindedir genelde, renk ve kumaş uyumuna dikkat ederim
Evet insanı yıldıran kullandığı ürünlerden sonuç alamaması oluyor. Kozmetik mağazalarında satılan markarı almaman tavsiye edilmişti. Çünkü içerikleri çok kötüymüş. Ben daha çok eczane ürünlerine yöneldim dermokozmetik olanlara

Evet insanı yıldıran kullandığı ürünlerden sonuç alamaması oluyor. Kozmetik mağazalarında satılan markarı almaman tavsiye edilmişti. Çünkü içerikleri çok kötüymüş. Ben daha çok eczane ürünlerine yöneldim dermokozmetik olanlara

Geçen yıl gittiğim cilt doktoru öyle bir ürün önerdi, eczaneye gittim önüme koydukları 100mg nemlendirici 400 tl idi, adını hatırlamıyorum şimdi.Dermokozmetik ürünleri cidden çok pahalı, adam o kremi vücudum için verdi, 100mg krem kaç gün gider ki :)))şimdilik niveaya devam ediyorum, çok soğuklarda hindistan cevizi yağı ile desteklemeyi düşünüyorum bakalım ne olacak

Onu ben de yapıyorum sülfat ve silikonsuz herşey aşırı pahalı be
İyi araştırın. Ben en son a...1 den normalde 50 60 TL olan şampuanı 30 TL ye aldım. Keza şekillendiricimi de indirimden almıştım. Bunlar uzun vadeli tüketim ürünü olduğu için ürünlerinizin bitmesine bir kaç ay kala indirim takip etmeye başlarsanız bütçeniz çok sarsılmaz.

X