Sürekli çocuğunu öven kuzenim ile kavgamiz işin içinden çıkamıyorum

Herkes çocuğunu mükemmel zannediyor. Oysa çoğu ortalama zekada, sürekli avaz avaz bağıran ve tepinerek ağlayan küçük insanlar.

İyi yapmışsın konu sahibi. Herkesin çocuğu kendine değerlidir. Fakat öte yandan toplumumuzda x ve y kuşağı ne yazık ki ailesinden çoğunlukla yeterli sevgiyi alamadığı için çocuklarını put edinip ona tapıyor. Bu da çocukluk travmasından kaynaklı. Ailelerimiz bizleri ezdirmeseydi, kendi akrabalarına karşı savunsaydı değersiz hissetmezdik. Bu da bir döngü olarak sağlıksız nesiller yetişmesine neden oluyor. O yüzden Z ve alfa kuşağı da fazlasıyla problemli.

Arayan akrabalara kısaca durumu özet geçip anlatın.
Ve tavrinizdan da geri dönmeyin özür falan dilemezsiniz inşallah.
Yapmanız gereken bu şahısla yavaş yavaş aranıza mesafe koymakken birde dert anlatmışsınız sizde de hata var.

Ben kendisine birkaç kez yansıttım durumu her çocuk konusu açtığında sıkıldığımı belli ettim konuyu degistirdim ayrıca çocuğunu çok seviyorum oyuncaklar aldım kiyafetler aldım hamileyken etrafında dört döndüm sürekli arayıp nasıl olduğunu sordum galerimde onunla olan Fotoğraflarima özel ayrı bir dosya bile var evet çok seviyorum teyze manasında kendi yeğenim gibi fakat abartıyor abarttikca abartiyor ve ben artık cekemiyorum
anlamamış belli ki. Şakayla karisik bir iki kere laf etseydiniz hem anlardı hem bu kadar gerilmeye gerek kalmazdı diye düşünüyorum. Tabii bu dediğim normal psikolojideki insanlar için geçerli. Bazıları cidden her şeyi kiskancliga yoruyor anlamsızca.

17 haftalık bebeğimi düşürdüğmde arkadaşın biri geçmiş olsun diyip bebeğinin fotosunu atmıştı bana bak teyzesi büyüdük biz diye.İnsanların empati duygusundan yoksun anlayışsız bencil olmalarına öyle alıştım ki hepsini sildim çıkardım hayatımdan kuzenlerim de dahil.Siz de bir tane gereksizi çıkarmışssınız kan bağınız var diye konuşmak zorunda değilsiniz.Az insan çok huzur

Cok gecmis olsun oncelikle.
Ben de bu tarz sacmaliklar yasayip hayatimdan cikardigim arkadaslarimi ozledigim bir donemdeydim, bunu okumak tokat gibi carpti yuzume. Insanoglu. Garip varlik.

Cok gecmis olsun oncelikle.
Ben de bu tarz sacmaliklar yasayip hayatimdan cikardigim arkadaslarimi ozledigim bir donemdeydim, bunu okumak tokat gibi carpti yuzume. Insanoglu. Garip varlik.
Sizi düşünmeyen kimseyi özlemeyin.Ben özlemiyorum aklıma geldikçe sadece irite oluyorum.

Konu sahibi öncelikle sana cevap vereyim çok haklısın az bile yapmışsın yanlız keşke sinirli olduğun anda patlama yaşayacağına iletişime gecmeseydin .

Designer size gelince. Atom parçalama dersleri aldım Nükleer mühendislik uzmanlık alanım değil ama çocuk bakmak hakkını vererek yapılıyorsa emin olun o kadar zor. Ülkemiz sanırım geriden gittiği için eskiden Avrupa ve Amerika da kadınların çalışması istendiğinden anneliği aşağılamak, anne sütünü erken kestirmek kapitalist sistemin devam etmesi için önemliydi. Şimdi onlar tabi bunları aştı bireye değer veriyorlar bizim gibi ülkelerde devam ediyor. Çocuk yetiştirmek bir ebeveynin bu dünyada bırakacağı en büyük izlerden biridir. Umarım ülkemizdeki herkes profesyonel ebeveyn olabilir . Hem annelik hem ev sorumluluğu mühendis olarak çalışma yaşamımdan çok daha fazla zorladı

Konu sahibi öncelikle sana cevap vereyim çok haklısın az bile yapmışsın yanlız keşke sinirli olduğun anda patlama yaşayacağına iletişime gecmeseydin .

Designer size gelince. Atom parçalama dersleri aldım Nükleer mühendislik uzmanlık alanım değil ama çocuk bakmak hakkını vererek yapılıyorsa emin olun o kadar zor. Ülkemiz sanırım geriden gittiği için eskiden Avrupa ve Amerika da kadınların çalışması istendiğinden anneliği aşağılamak, anne sütünü erken kestirmek kapitalist sistemin devam etmesi için önemliydi. Şimdi onlar tabi bunları aştı bireye değer veriyorlar bizim gibi ülkelerde devam ediyor. Çocuk yetiştirmek bir ebeveynin bu dünyada bırakacağı en büyük izlerden biridir. Umarım ülkemizdeki herkes profesyonel ebeveyn olabilir . Hem annelik hem ev sorumluluğu mühendis olarak çalışma yaşamımdan çok daha fazla zorladı beni .
Ben de bir anneyim. Çocuk yetiştirmek kolay demedim. Hatta cocuk yetiştirmek demedim. Yemek pişirmek, ev temizlemek dedim. Konumuzun çocuk yetiştirmenin zorlukları ile bir ilgisi yok:) ev hanımı olmayı da küçümsemiyorum. Sadece insan olan yaşadığı alanı temizler zaten bunun abartılacak, anlatılacak bir tarafı yok diyorum. Bu arada mesleginiz ne anlamadim ama Amerika'daki kapitalist sistemin devamı için anne sütünü geçmişte kesmişti, annelik asagilaniyordu Bu gun değer vermiyorlar biz vermiyoruz gibi verdiğiniz bilgilerin ben altını bir miktar boş buldum:) 1930 lardan beri amerikan pediatri akademisi vardı. Kadınların çalışma hayatındaki sayısını anneliği aşağılamasi olarak yorumlamak vs çok uç çıkarımlar. Manasız bir yerden başlamış manasız bir yere gitmiş yorumunuz:)

Çok iyi yapmışsınız. Arayan akrabalara siz de burada anlattığınız gibi anlatın. %100 haklısınız.

Madem çocuk muhabbeti çok canını sıkıyordu, neden ısrarla aramaya devam ettin ki?

Ben de bir anneyim. Çocuk yetiştirmek kolay demedim. Hatta cocuk yetiştirmek demedim. Yemek pişirmek, ev temizlemek dedim. Konumuzun çocuk yetiştirmenin zorlukları ile bir ilgisi yok:) ev hanımı olmayı da küçümsemiyorum. Sadece insan olan yaşadığı alanı temizler zaten bunun abartılacak, anlatılacak bir tarafı yok diyorum. Bu arada mesleginiz ne anlamadim ama Amerika'daki kapitalist sistemin devamı için anne sütünü geçmişte kesmişti, annelik asagilaniyordu Bu gun değer vermiyorlar biz vermiyoruz gibi verdiğiniz bilgilerin ben altını bir miktar boş buldum:) 1930 lardan beri amerikan pediatri akademisi vardı. Kadınların çalışma hayatındaki sayısını anneliği aşağılamasi olarak yorumlamak vs çok uç çıkarımlar. Manasız bir yerden başlamış manasız bir yere gitmiş yorumunuz:)
Farkındaysanız bunları astiklarini yazmışım dikkatli okumadığınız için anlamamişsiniz. Ben anneler çalışmasın yazmadım konuyu çarpıtmayın siz anneliği ve ev temizlemeyi küçümseyince ki asıl bunun konuyla bir alakası yokken nedense kadınlara saldırmışsiniz size cevap verdim . Yapılan araştırmalar gösteriyor ki bir çocuğun iki yaşına kadar ebeveyniyle büyümesi onun gelişimi açısından en sağlıklı olanı . Çocuğu televizyonun başına koyunca yetiştirmek çok rahat olur mesela.

İnsanın yasasigi alanı temizlemesi eğer uyumayan , ayrılmayan ve zorlayici bir çocuğu varsa imkansız hale gelebiliyor . Sanırım ya çocuğunuz çok usluydu ya da yardım edecek birileri vardı yoksa çocuk yetiştirirken bir yandan hayatı devam ettirmenin zorlayıcıligina saygi duyardiniz. Şunu da ekleyeyim mesleğim mühendislik ve tabi ki çalışacağım. Ama böyle beylik beylik sanki atamu parçaliyorlar çok iş yapıyorlar alt üstü çocuk diyenlere de cevap vermeden geçmiyorum.

Farkındaysanız bunları astiklarini yazmışım dikkatli okumadığınız için anlamamişsiniz. Ben anneler çalışmasın yazmadım konuyu çarpıtmayın siz anneliği ve ev temizlemeyi küçümseyince ki asıl bunun konuyla bir alakası yokken nedense kadınlara saldırmışsiniz size cevap verdim . Yapılan araştırmalar gösteriyor ki bir çocuğun iki yaşına kadar ebeveyniyle büyümesi onun gelişimi açısından en sağlıklı olanı . Çocuğu televizyonun başına koyunca yetiştirmek çok rahat olur mesela.

İnsanın yasasigi alanı temizlemesi eğer uyumayan , ayrılmayan ve zorlayici bir çocuğu varsa imkansız hale gelebiliyor . Sanırım ya çocuğunuz çok usluydu ya da yardım edecek birileri vardı yoksa çocuk yetiştirirken bir yandan hayatı devam ettirmenin zorlayıcıligina saygi duyardiniz. Şunu da ekleyeyim mesleğim mühendislik ve tabi ki çalışacağım. Ama böyle beylik beylik sanki atamu parçaliyorlar çok iş yapıyorlar alt üstü çocuk diyenlere de cevap vermeden geçmiyorum.
Yaa 🤣🤣🤣🤣 1930lardan beri amerikan pediatri derneği var diyorum siz hangi tarihi veri alıyorsunuz? Asıl siz okuduğununuzu anlamıyorsunuz. Benim yazdıklarımla hic alakasi olmayan hiç söylemediğim şeylere çok alakasız sacma klişe cevaplar vermissiniz. Tekrar ediyorum ben çocuk yetiştirmek kolay demedim. Konunun çocuk yetiştirmenin hatta ev temizlemenin zorluğu ile bir ilgisi yok. Anlıyor musunuz? Bakın tane tane yazıyorum:) o yuzden pek alakasi yok ama yine de madem merak ettiniz soyleyeyim Annem vefat etti. Kayinvalidem ya da bakıcım yok. Hatta benim kocam bile yok:) Ben tek başına hem çalışan hemde çocuğuna bakan bir anneyim. Aman neyse ya uğraşamıcam sizinle:)

Son düzenleme:
Ben olsam her kamerayı çocuğa çevirdiğinde müsait değilsin galiba, sonra görüşelim diyerek kapatırdım. Ayyy bazı yeni yetme anneler çok itici yaaa.

Ay gerçekten çok üstüme geldi ama sürekli oğlum da oğlum ağlarken o anki sinirle ne varsa saydım
çok iyi yapmışsınız

bir hep dert anlatıp da sen bir derdini anlatınca panter gibi bekleyip muhabbeti kendi derdine çevirene
bide gece gündüz çocuğu konuşulsun isteyene acayip gıcık oluyorum

teyzeniz anneniz ne derse desin arayanlara bıktım çocuğunu dinlemekten diyin geçin
sakın alttan almayın

Tatlim hic uzulme sen sonuna kadar haklisin. Kaldi ki her cocugu olan 7/24 cocugunu ovmuyor. Birseyi 1-2 kez soylersin olur biter. Akrabalarinida umursama ,asla da ozur dileme. Sana inanmak isteyen inanir inanmayacak kisilerde zaten senin gercek yakinin degilmis. Kaldi ki bunu sadece sana da yapmiyordur.

X