Sürekli çocuğunu öven kuzenim ile kavgamiz işin içinden çıkamıyorum

Ortada hayvanlara merhamet besleyen birisi varsa ben hep ondan yanayımdır. Onun o küçük kalbini severim çoğu çocuk da akıl edemez gerçekten annesi az bile övmüş

Ortada hayvanlara merhamet besleyen birisi varsa ben hep ondan yanayımdır. Onun o küçük kalbini severim çoğu çocuk da akıl edemez gerçekten annesi az bile övmüş
Benim kızım 3 yaşında kediler için özelikle evden mama alır götürür köpek kuş herseyi sever bu onu insan olarak inşa etmeye çalıştığım için benim.ogrettigim şeyler emin ol sokaktan bi çocuk al 1 yıl insan gibi bak sonra sonucu gör.. yani ben de isterdim kızım kesin Einstein olacak bu hayvan sevgisiyle demeyi ama yok biliyorum sadece iyi bir insan olacak inşallah da iyi insan gibi insan olsun en büyük hazine bu ama şişirmeye de gerek yok bence :KK70:

Benim kızım 3 yaşında kediler için özelikle evden mama alır götürür köpek kuş herseyi sever bu onu insan olarak inşa etmeye çalıştığım için benim.ogrettigim şeyler emin ol sokaktan bi çocuk al 1 yıl insan gibi bak sonra sonucu gör.. yani ben de isterdim kızım kesin Einstein olacak bu hayvan sevgisiyle demeyi ama yok biliyorum sadece iyi bir insan olacak inşallah da iyi insan gibi insan olsun en büyük hazine bu ama şişirmeye de gerek yok bence :KK70:
İnsana ve insanın iyiliğine yahut kötülüğüne dair çok şey gördüm.
Yetiştirme tarzından bağımsız iyi ruh ve kötü ruh vardır ve insan bu ruhla doğar. Yetiştirmenin önemi yok demiyorum ama bana sorarsanız her şey anne- babanın nasıl yetiştirdiği ile ilgili değil. Fıtrat, huy, ruh adına ne derseniz deyin her şeyden bağımsız var olan bir şey var. İyi çocuk ve kötü çocuk da var. Bebeklerden bahsetmiyorum.

Kızınızı da kocaman öpüyorum 😍😍😍 hep böyle merhametli kalır umarım

Kizlar benim neredeyse beraber büyümüş olduğum bir kuzenim var sık sık görüntülü konuşuruz kendisini ve muhabbetini seviyorum fakat evlendi çocuğu oldu derken muhabbeti değişti hele ki çocuktan sonra bambaşka birisi oldu benden 3 yıl önce evlendi kendisi . Her görüntülü aradığımda ya çocuğunu gösteriyor ya çocuğuna aldığı birşeyi gösteriyor ben birşey anlatırken tak diye çocuğa tutuyor kamerayı bak ne yapıyor ablası diye dona kaliyorum yalandan gülüp geçmekle kalıyorum çocuk uyuyor olsa bile çocuğu anlatıyor yok babası dişlerini fircaliyormus oda fırçalamaya çalışıyormuş çok zekiymiş bambaska bir cocukmus çocuk zaten gördüğünü yapar diyorum artık motor becerileri oluşuyor diyorum yok yok bambaska bu diyor kedileri çok seviyormuş kedilerin peşinden gidiyormuş onun aç olduğunu bildiği için onlara elindeki ekmekten atiyormus buda ona aşırı zekice aşırı muthis bisey gibi geliyo ve saatlerce bunu anlatiyo en son görüntülü konusmamizda patladım artık yüzüne yüzüne her şeyi soyledim sinirden çok üzüldügum bir olay olmuştu sesim soluğum çıkmıyor diye beni aradı yüzümün halini gorunce ne oldu dedi bende anlatıyordum anlattıkça aglayasim geldi yine çocuğu arkadan bağırmaya falan başladı çocuğu ile konuşmaya başladı ben o sekildeyken sonra geldi yine kamerayı çocuğa çevirdi bak ablası biz yeni Cici aldık dedi ben orda fenalık geçiriyorum bana dediği şeye bak sonra dislerimi sıkarak yüzümü sildim hala anlatiyor babası öne oturtuyor araba sürmeye calisiyo anahtari elliyo arabayı biraksak sürecek falan 2 yaşındaki çocuk abarta abarta anlatti bende dellendim iyi ki bı cocugun oldu ne arabası tır bile sürer en zeki senin çocuğun her b.ktan önemli senin çocuğun dedim bozuldu bana bagirmaya başladı ne diyorsun sen çocuğum hakkinda diye bende ona bağırdım seni insandan sayıp derdimi anlatıyorum ben sana böyle mi yapıyorum her aradigimda aynı çocuğum da çocuğum bı sende var çocuk git çocuğunu başkasına öv dedim suratıma kapattı işin kötüsü gidip bunu anneme teyzelerime anlatmis ama öyle bir anlatmış ki ben onun çocuğuna kinliymişim gibi dakka başı akrabalardan birisi arıyor neden öyle yaptın diye işin içinden cikamadim napacagim
Siz ağlarken bak ablası bak dediği an telefonu suratına kapatıp şarjım bitti deseydiniz ve sonra bir daha aramasaydınız keşke. Belli, sizin derdinizi dötüyle dinlediği için hiç umursamadan konuyu değiştirmiş. Benim de var böyle bir tanıdğım. Başım ağrıyor desem taaaa anne karnında çektiği acılara kadar anlatır. Tamam derim en dertli sensin. Ben çareyi az görüşüp hiçbir şey anlatmamakta buldum

İnsana ve insanın iyiliğine yahut kötülüğüne dair çok şey gördüm.
Yetiştirme tarzından bağımsız iyi ruh ve kötü ruh vardır ve insan bu ruhla doğar. Yetiştirmenin önemi yok demiyorum ama bana sorarsanız her şey anne- babanın nasıl yetiştirdiği ile ilgili değil. Fıtrat, huy, ruh adına ne derseniz deyin her şeyden bağımsız var olan bir şey var. İyi çocuk ve kötü çocuk da var. Bebeklerden bahsetmiyorum.
Evet mizaç olayına kesinlikle katılıyorum bazı çocuklar mutsuz ve sevimsiz bir ruh halinde mizacinda olabiliyor ama bizim toplumumuzda mutlu aile sayısı öyle az ki gerçekten iyiye kanalize olabilecek birçok çocuk kötü ve asi sevimsiz bireyler olarak yetişiyor..

17 haftalık bebeğimi düşürdüğmde arkadaşın biri geçmiş olsun diyip bebeğinin fotosunu atmıştı bana bak teyzesi büyüdük biz diye.İnsanların empati duygusundan yoksun anlayışsız bencil olmalarına öyle alıştım ki hepsini sildim çıkardım hayatımdan kuzenlerim de dahil.Siz de bir tane gereksizi çıkarmışssınız kan bağınız var diye konuşmak zorunda değilsiniz.Az insan çok huzur
Ama o da tam öküzmüş ya.

Gerçekten çekilmiyor. Benim de böyle bir arkadaşım var. 6 aylık falan bir kızı var nasılsın diye yazmaya korkar oldum. Nasılsın yazıyorum direk çocuğun fotoğrafını atıyor. Bana ne senin çocuğundan diye çığlık atmamak için zor tutuyorum kendimi😒
Çocuk fotosu atarsa , çocuğun değil senin nasıl olduğunu merak etmiştim yazıp boz bence direkt kendisini yoksa benim gibi çıldırma noktasına gelirsin sende 😂

Sizin derdiniz varken hâlâ çocuğundan bahsetmesi, sizi dinlememesi, derdinize ortak olamayışı üzücü. Ben bekarken çocuklu bir arkadaşım vardı. Ne zaman ciddi bir şey anlatsam çocuğunun o an yaptığı harekete odaklanır anlatma hevesimi kırardı. Bu konuda sizi çok iyi anlıyorum.
Diğer taraftan sizin de kuzeninize karşı tutumunuz hoşuma gitmedi. Benim de şu an 2 yaşlarında bir kızım var ve ondan başka anlatacak bir şeyim yok. Çünkü daha işe dönmedim, ücretsiz izindeyim 7/24 çocuğumla beraberim. Herhangi bir sosyalliğim mecburen yok. Istesem de istemesem de konum bu. Cocugumu anlatmamdan sıkılan benimle görüşmesin, ne yapayım. Dert değil.

Siz de zaten sadece kuzeninizle olan durumun akrabalarınıza yansıyarak size dönüş şeklinden rahatsız olmuşa benziyorsunuz.
Tabiki çocuğu ile alakalı birseyler anlatabilir gundeminde çocuğu olduğu için fakat ben ona birşeyler anlatırken ve yaşadığım üzücü bir olayı ağlayarak anlatırken onun ciddiyetsiz bir sekilde çocuğunu gösterip durmasına sinir oldum

Su noktaya kadar gelmeden önce çocuk muhabbetinin sizi baydigini citlatsaymissiniz keşke. Her dk görüştüğünuz, birlikte büyüdüğünuz kuzeninize ayıp etmişsiniz bence. Onun evladını sizin de teyzesi gibi sevdiğinizi varsayarak hep ondan bahsediyor belli ki. Yoksa bu muhabbetten sıkıldığınızi bilse devam etmezdi herhalde manyak değilse.
Ben kendisine birkaç kez yansıttım durumu her çocuk konusu açtığında sıkıldığımı belli ettim konuyu degistirdim ayrıca çocuğunu çok seviyorum oyuncaklar aldım kiyafetler aldım hamileyken etrafında dört döndüm sürekli arayıp nasıl olduğunu sordum galerimde onunla olan Fotoğraflarima özel ayrı bir dosya bile var evet çok seviyorum teyze manasında kendi yeğenim gibi fakat abartıyor abarttikca abartiyor ve ben artık cekemiyorum

Bekarken kedilerim vardi itiraf etmeliyim ki ayni seyi ben de kedilerimden bahsederek yapiyordum her dk facebookta paylasirdim balim dumanım aman Allahim destanlar ama o zamanlar yas 20 21 falan cocuk sayılırdım 🙈 Ama bu aklimla yapmam yani bir cocuk onda mi varmıs görüntülü aramada bunu yapanin sosyal medyasıni düşünemiyorim
Sosyal medyasında paylaşıyor yüzüne sürekli emoji koyuyo wp durumunda sürekli yuzu açık paylasiyo bide altına uzun uzun açıklama bu gün biz şuraya gittik annemle şunu yaptık falan çocuğun ağzından psikolojisinin iyice bitik olsugunu düşünüyorum ben

Ohh canıma değsin, hak etmiş.
Yav orada kadın ağlıyor, kadın daha oğlum araba kullanacak 2 yaşında diyor. :KK53: Şöyle bir insana ne diyeceksin de izah edeceksin durumu? Kadın için dünya bir sahne, oğlu da artist, geriye kalan herkes de seyirci.
Ve evet, katılıyorum çocuklar genelde ailelerine aşırı sevimli geliyor. Yani çocuk kapıyı ısırıyor bizim evde, annesi ne kadar sevimli diyor. Ne sevimlisi be? :olamaz:
Şahsen ilerde kendi cocugum olursa kimseye bu şekilde dünyanın 7. Harikası gibi anlatıp durmam gerçekten bunalım geçiriyor insan en azından arkadaşım ağlarken manyak gibi cocugu gösterip durmam

Yine bir birikip patlama vakası..daha omce sakonce uyarsanız olurdu. Şimdi jaklıyken haksız duruma dusmüşsünüz. Akrabalar neden ariyor onu anlamadım kuzen normal degil herhalde arayıp şikayet edilir mi bu. Neyse arayana da deyin bi cocuk onda var cunkü diye.
Bide abarta abarta anlatmis kendi çocuğu yok anlamiyo kiskaniyo gibisinden lanse etmiş ben daha 1 senelik bile evli değilim ne çocuğu neden kiskanayim onu anlam veremiyorum

Her defasında yaptıgı için görüşmelerinizi azaltmalıydın. Bunun yerine patlamışsın. Söylediklerin de hiç olmamış. Kuzen şaşakalmıştır😑.
Kuzeninle yüzyüze konuş. Hislerini anlat. Ama kırılmıştır ve o hissini unutur mu bilemem.

Benim çocuga kinlendiğimi söylemiş demişsin de. Zaten çocuk muhabbetinden bıktığın acık net. 😑Anlık öfke olsa aradım dinlesene seklinde cıkısırdın. Sen öyle yapmayıp çocuk konusunda söylenmişsin.
Görüşmemiz zaten benim evliligimden sonra azalttik iyi ki de patladım kendisi hep aynı şeyi yapıyordu evlendi eşini övdü durdu yok beni aşırı kiskaniyo yok bana altın aldı bana hiç kiyamiyo falan şimdi de çocuk çıktı piyasaya eşinin durumunda da ben aynısını soyledim tatlı bı dille çokta anlatma böyle kendi kendine nazar degdireceksin herkesin ilişkisi kendine canım diye kendisi manyak olduğu için kendi eşini ve çocuğunu övmeye programlanmis yüz yüze konuşmaya gelirsek şeytan görsün onun yüzünü daha bir senelik bile evli değilim ortalığa çocuğu olmuyor kısır beni kiskaniyo gibisinden laflar atmış oh iyi de yapmışım

17 haftalık bebeğimi düşürdüğmde arkadaşın biri geçmiş olsun diyip bebeğinin fotosunu atmıştı bana bak teyzesi büyüdük biz diye.İnsanların empati duygusundan yoksun anlayışsız bencil olmalarına öyle alıştım ki hepsini sildim çıkardım hayatımdan kuzenlerim de dahil.Siz de bir tane gereksizi çıkarmışssınız kan bağınız var diye konuşmak zorunda değilsiniz.Az insan çok huzur
Okuyunca sinirlerim bozuldu cidden bu nasıl bir görgüsüzlük vicdansizlik öyle insanlar uzak dursunlar gerçekten bencillikte zirve yapmis

Bide abarta abarta anlatmis kendi çocuğu yok anlamiyo kiskaniyo gibisinden lanse etmiş ben daha 1 senelik bile evli değilim ne çocuğu neden kiskanayim onu anlam veremiyorum
Amaan bboşverininceldigi yerden kopmus deli mi ne. Cocuktan bahsetmesi olabilir zira baska is yapamiyor insan bisey gormuyor vs sohbet esnasinda anlatilir. Ama surekli cocuk zeki mujabbeti yapanlara ben de sinir oluyorum yahu zeki olsa nee olmasa ne insan çocugunu hep sevmeli. Bir akrabam boyleydi şoyle zeki boyle ustunzekali çocugu o kadar bir kaliba sokmaya calişıp sacma yetiştirdilerki cocuk en son evden kaçıp uyuşturucuya baslamistı

Amaan bboşverininceldigi yerden kopmus deli mi ne. Cocuktan bahsetmesi olabilir zira baska is yapamiyor insan bisey gormuyor vs sohbet esnasinda anlatilir. Ama surekli cocuk zeki mujabbeti yapanlara ben de sinir oluyorum yahu zeki olsa nee olmasa ne insan çocugunu hep sevmeli. Bir akrabam boyleydi şoyle zeki boyle ustunzekali çocugu o kadar bir kaliba sokmaya calişıp sacma yetiştirdilerki cocuk en son evden kaçıp uyuşturucuya baslamistı
Gerçekten bende anlamıyorum artık zeki olsa ne olmasa ne bana ne faydası var bana neden anlatıyorsun yada en ufak yaptığı şey zeka belirtisi mi anlamıyorum uzak dursunlar ruh emiciler cidden

X