Sürekli kafamda kuruyorum…

Abileri de annesiyle bayramdan bayrama konuşuyor. Valla ablaları annesi onları suçluyor, onlar bunları bisey anlamadim bende. Ama gelinler kaynananın ağzının hiç durmadığını söylüyorlar. Eşimde genel olarak annesinin dediğine inanıyor çünkü biz istanbuldayiz onlar Antalya’da. Annesi bi olay olunca hemen arayıp anlatıyor eşime, eşimde annesini masum görüyor.
O benim anam anamm herkes yapar o yapmaz kafasinda herhalde😁

TTamamen empati yapıyorum .Şu an karşımda yaşlı huysuz eski toprak bir kayınvalide görüyorum .Eşim de herşeyin farkında fakat kırılmasın üzülmesin diye herşeye he he deyip geçiyor.Eş ve anne arasında kesinlikle kalmak istemiyor.

Eşinizin ve sizin ciddi anlamda saygı duydugu - yaşantınızı bilen bir insan var mı acaba ? Öyle biri konuşsa eşinizle mesela ?

Kocasi yokmu bu kadinin?11de insanlar dinlenmek ister biraz rahatlamak kendine vakit ayirmak o zamanda aramazsinya😵‍💫
Eşimin babası vefat etmiş. İste esim o hakkı tanıdığı için bunlar oluyor. Ben o günde sinirlenmiştim hatta eşim uyuyordu aradığında ama açtı sonra tekrar uyanıp annesini aradı

TTamamen empati yapıyorum .Şu an karşımda yaşlı huysuz eski toprak bir kayınvalide görüyorum .Eşim de herşeyin farkında fakat kırılmasın üzülmesin diye herşeye he he deyip geçiyor.Eş ve anne arasında kesinlikle kalmak istemiyor.

Eşinizin ve sizin ciddi anlamda saygı duydugu - yaşantınızı bilen bir insan var mı acaba ? Öyle biri konuşsa eşinizle mesela ?
Evet esim arada kalıyor ama bunlar iyi günlerimiz gibi hem onun için hem benim. Antalya’ya tayini çıkarsa kadin sürekli yanımıza gelmeye başlayacak. Ben sonunda patlayacağım esim sıkıntı yaşayacak.
Açıkçası ole biri yok birde olsa da eşim kızabilir aile ici durumlarımızı kimseyi ilgilendirmiyor diye.

Hazır cevap bir öneri olacak ama aile danışmanı deneseniz eşiniz sıcak bakar mı bu duruma ? Belki orada bi silkelenir sizin açınızdan bakar olaylara ?

Eşinizin tayin istemesini engelleyemez misiniz?
Eşim üniversite zamanından beri İstanbul’da yaşıyor sonra benimle evlendi gidemedi memleketine. Ama iş hayatında müdür olduğunda kendi memleketine gitme isteğini belirtmiş zamanında. Ben istemediğimi söylüyorum ama işte o annesinin en fazla iki uç hafta kalıp gideceğini düşünüyor.

Merhaba, ben 4 yıllık evliyim 14 aylık bir kızım var. Eşimin ailesi farklı bir şehirde yaşıyor. Annesi bebeğimiz doğduktan sonra aşırı değişti. İşte kocama askim diye hitap etmeler, oraya gittiğimizde yatak odamıza zamansız yersiz destursuz girmeler, sürekli peşimizde takılmalar. Hasta ayakları yapıp muhteşem oyunculuklar sergilemeler falan. Daha sayamayacağım bir sürü mevzu.
Bende bu durum takıntıya dönüştü. Kadin sürekli bizimle yaşamaya meyilli gibi davranıyor 6 tane daha başka çocuğu olmasına rağmen. Ben meslek sahibiyim suan bebekten ötürü ara verdim. Yani bebek dışında kafamı oyalayacak biseyde yok. Kafamda sürekli ya gelirse ne yaparım eşimle aram bozulursa ne yaparım bunları düşünüp duruyorum. Dertleşmek amacıyla bu konuyu açıyorum.
Olumsuz cekmiyorsun kendine , olmamış bir şeyi varsayım yaparak enerjini düşürme. dalginlikla bile çalışırken çocuğa kim bakacak , yetişemiyorum , yoruluyorum vs aman ha deme yol açmış olursun. Alttan alta laf arasındaymis gibi subliminal bir sekilde eşine bu durumu istemediğini empoze et .

X