sütü artırmanın en güzel yolu

kızlar valla ben herşeyi denedim neleri yiyince sütüm artacak diye en çok browni yediğimde ve taze börülce yediğimde göğüslerim doluyo börülceyi haşlayıp salatasını yiyorum artık stok yaptım bir iki kilo alıp haşlıyorum dolaba koyuyorum gün içinde bol bol salata yapıp yiyorum browniyide kendim yapıyorum yuvarlak borcama iki gün dayanmıo bile hepsini kendim yiyorum baya etkisi oldu tabi sizdede olurmu bilemiyorum bu arada browni kilo yapmadı bende haberinis olsun hani bi tepsi browniyi yersem nolurum demeyin ben yiyorum aynı kilodayım ama tabi bi oturuşta yemiyorum gün içinde mutfağa girip çıktıkça tırtıklıyorum cokacimcoook birde pirzolalı türlü yapıyorum oda acayip süt yapıo ve mangalda tavuk yediğimdede sütüm arttı dikkat ettim deneyin bakalım sizde inşaallah etkisi olur ama gün içinde mutlaka öğünlerinizide yiyin kıslar ya öğün atladımmı boş kalıo göğüslerim bnm mutlaka aralarda zaman buldukça atıştırın yemezsenis sütünüzde olmuyor kiloları şimdilik boşverin bebişler emmeyi bırakınca sizde yemeyi bırakırsınıs o zamana kadar sabredin bence diyetteki arkadaşlar sizde düzenli yediğiniz için sütünüs artmıştır öğünler çok önemli atlamamak lazım ne güsel bak kiloda vermişsinis tebrik ediyorum valla a.s.

Arkadaslar bende duyduklarimi paylasayim istedim sizinle ama kendimde etkili oluyomu bilmiyorum.cunku sagmiyorum sutumu.umarim yetiyodur.cunki bebegim kilo aliyor.

Pr Dr İbrahim Saraçoğlu Tahin helvası incir, dut ile beyaz üzüm yemeli ve bol bol su içmelidir.
Dereotu :Anne sütünü artıran mucize gıdalardandır.

Anne sütünü azaltan-Yenmemesi gereken yiyecekler :
Nane,maydanoz,nişasta ve nişastalı gıdalar,turşu

Ayvayı, haşlayarak ve ya tatlısını yaparak, ya da çiğ olarak tüketirseniz, anne sütünü en az 5 kat artırır.

ben bide kendime az miktarda fasulyesiz asure yapiyorum.bezelye- bulgur pilavi da sut arttirimis.bide bugday yesilmercimek nohut haslayarak yogurtla karistirip soguk corba yapiyorum oda cok vitaminli oluyor.

simdlik bulduklarim bunlar:1hug:

9,5 aylık oglum ve hala emzırıyorum
sagacak kadar sutum olmuyor ama en azından ek besınlerle bırlıkte doyurabılıyorum
en cok sut yapan sey bana gore taze ıncır
bol bol yıyorum ve gercekten ılk donemlerdekı gıbı gogusler sertlesıyor sut sebebıyle herkese tavsıye ederım

arkadaşlar bende çok yemekle süt olucağını sananlardandım...fakat yanıldığımı anladım...kilolarım çok olmasada yinede kalçamın rahatsızlığından dolayı zayıflamaya karar verdim ve az ve öz yemeye başladım..günde yarım lütre bile su içmeyen ben şimdi 3 litre içiyorum.güzel bi kahvaltı yapıyorum ve kaşama kadar sadece meyve filan yiyor akşam yemeğindede bol salata sebze yemeği birde pilav,bulgur pilavı makarna üçünden birini az miktarda yiyorum..üstelik çikolata ve tatlıyıda bıraktım dondruayıda çok azalttım ama sütüm maşallah yani..

bende ne zaman kısır yesen sütüm artıyor.karpuz,üzüm,incir ve akşamları yatmadan bir kasede şekerli yoğurt yiyorum bunlarda sütümü atrtırıyor.birde dengeli beslenme-dinlenme-uyku-morol çok önemli.bol sütlü günler.

X