Sütüm Kesildi :(( Acil Bebek Alerji Maması

Oncelikle gecmis olsun.
Sut 6 ay icinde ugrasla geri gelebiliyor. Ve ozellikle alerjik bebek annesi iseniz anne sutunu geri getirmeniz yavrunuz icin de en buyuk sifa kaynagi olacak. Oglumun doktoru mama yerine anne sutu kiymetli dedi ve her bezde yogun kan olurken mama yazmadi mesela.

Yerinizde olsam hemen en yakin hastaneye gider hastane tipi sagim makinesiyle sut geri gelsin diye ugrasirdim. Akabinde hastane tipi makine kiralardim. Bu arada bebeginizle ten tene temasi artirip, dusta da emzirebilirsiniz. Su altinda acikip emiyor kuzular.

Mama icin alerji doktorunuz recete etmeli. Lakin her bebek onlari da yemiyor, tadi ve kokusu cok kotuymus.

Cok cok gecmis olsun tekrar. Uzulmeyin, buyuk oranla 1 yas oncesi hepsini atlatacak. 🌸

Merhaba. Bir cok alerji mamasi var. Kizim bebekken her doktor neocate yaziyordu, tadi fasulye tozu gibiydi, kizim hic almadi. O zaman icin bebegi mama kabul eden anneler pregomin as ile basarili olmustu. Hala satiliyor mu bilmiyorum.

Su an caresizlikten gozunuzu mamaya diktiginizi anliyorun, o yuzden ilk paragrafa isim yazdim hemen. Mama alin yine ama sutunuzden vazgecmeyin. Hem bebeginiz alerjik oldugu icin bagisikliginin anne sutune cok ihtiyaci var hem de buyudukce tad algilari gelisecek ve bugun kabul ettigi mamayi biraz daha buyuyunce reddedecek belki. Bebek alerjik olunca ek gida ile beslemek cok cok zor. Ustelik alerji sadece sut ve yumurta ile de kalmayabilir. Benim bebegim ornegin her asidan sonra yeni alerjiler gelistirdi. 6 aya kadar sut ve yumurta alerjisi vardi. 6 aydan sonra butun meyvelere kuruyemislere kis sebzelerine alerji gelistirmisti. Kabak, havuc, patates disinda hicbir sey veremedim. Sukurler olsun sutum vardi da onunla doyuyordu. Insallah siz bunlari yasamak zorunda kalmazsiniz ama ya olursa diye dusunup tedbir almak da cok onemli. Sutunuz bir damla da gelse emzirin siz. Miktar artmasa da o bir damladan alir bagisikliginizi.

Mamayi bebeginize cocuk immunolojide teshis koydurup rapor cikardiktan sonra raporla ucuza aliyorsunuz. Bir kere rapor cikardiktan sonra saglik ocagi doktoru da mama yazabiliyor. Bazi saglik ocaklarinda bagis yapilmis mamalar oluyor, denemeniz icin size verebilir doktorlar. Kendi asmnize bir gidip sorun, varsa ellerinde verirler size. Bebek kabul ederse cocuk immunolojiden rapor yazar doktorunuz, sonrakileri onunla alirsiniz.

Alerji mamasi neocate kullandim. Ama anne sütü de verdim. Sizi anlıyorum
40 derece ile corona geçirdim. Sutum azaldı ama yine de vardı fakat bu sefer de bebegim istemedi. Ama o dönem bebegim alerjiyi atlatmıştı ve büyüktü.Bıraktık. Alerjik bir bebekte anne sütü ve anne diyeti cok önemli. Şu an toparlanmaya da ihtiyacınız var. Arada mama desteği atın ama anne sütünü napın edin geri getirin derim. Gecmis olsun. Kendinizi cok sıkmadan paniklemeden hem iyileşmeye çalışın hem de alerji konusunu biraz araştırın derim❤

Bakın şöyle bir ürün var ama epey pahalı.

Eklentiler

• IMG-20221012-WA0005.jpg
    IMG-20221012-WA0005.jpg
    114,7 KB · Görüntüleme: 60
  • IMG-20221012-WA0004.jpg
    IMG-20221012-WA0004.jpg
    139,8 KB · Görüntüleme: 59
Merhaba, iki gün enfeksiyon hastalık sebebiyle hastanede yattım geldiğimde sütüm çok çok azdı şimdi ise hiç yok gibi. Bebeğim 4 aylık çoklu alerjisi var bu süreçte eşim mecburi olarak sma nın mamasından almış, tabii kaka takibi falan yapmamış eve gelip baktığımda kakasında kan vardı. Öğrendim ki mamaların da alerjikleri varmış. Bilgisi olan paylaşabilir mi? Hangi marka mamayı öneriyorsunuz ? Tam isim verebilir misiniz? Ankarada nerede bulabilirim? Eczana medikal ismi verebilir misiniz? Çok acil yardımcı olandan Allah razı olsunn, çok teşekkürler🥹
Doktorumuz neocate verdi bize alerji mamasi, siz de onu kullanin. Emzirmeye de devam edin gelir sütünüz.

Sagmakla süt fazlasıyla geri geliyor. Benim manuel sagma makinem vardi cok rahat sagiyordum.
Başlarda az az olur ama sonra artar. 2 saatte bir sağın aynı zamanda etli, bulgurlu vs şeyler yiyin helva da cok faydali süte ve bol bol su icin geri gelir bu sekilde insallah
Şimdilik tabi ac kalmasın mama alın ama sutunuz için de çabalayın derim ben. Yazık mahrum kalmasın.
Gecmis olsun Allah şifa versin
Merhaba. Bebeğim şu an 7 aylık. Sütüm çok çok azaldı. 5.ayda mecbur mamaya başladık. Acaba sağmayla benim de artar mı? Bebeğim artık gündüz mamaya güvenip memeyi çok tutmuyor.

Konu sahibi size de merhaba. Benim bebeğim de biraz alerjik. SMA kullanırken mamanın değdiği yer bile kızarıyordu. Doktorumuz Aptamil Prosyneo önermişti onu kullanıyorum şu an memnunun

Merhaba. Bebeğim şu an 7 aylık. Sütüm çok çok azaldı. 5.ayda mecbur mamaya başladık. Acaba sağmayla benim de artar mı? Bebeğim artık gündüz mamaya güvenip memeyi çok tutmuyor.

Konu sahibi size de merhaba. Benim bebeğim de biraz alerjik. SMA kullanırken mamanın değdiği yer bile kızarıyordu. Doktorumuz Aptamil Prosyneo önermişti onu kullanıyorum şu an memnunun
Evet artabilir. Ben sütümü sagdigim zamanlar inanılmaz artıyordu tek memeyle bile doyuyordu cocugum. 2 3 saatte bir sağın ama mutlaka. Arasını uzatmamaya çalışın. Artinca bırakırsınız zaten. Bu sirada da süt yapacak şeyler yemeyi ihmal etmeyin.
Allah sifa versin.

Evet artabilir. Ben sütümü sagdigim zamanlar inanılmaz artıyordu tek memeyle bile doyuyordu cocugum. 2 3 saatte bir sağın ama mutlaka. Arasını uzatmamaya çalışın. Artinca bırakırsınız zaten. Bu sirada da süt yapacak şeyler yemeyi ihmal etmeyin.
Allah sifa versin.
Çok teşekkür ederim. Mamaya bulaştıktan sonra artık gerisi de geliyor. İnşallah artar. Denicem💜

GÜNCELLEME
Yanıt veren herkese çok teşekkür ediyorum, emzirmeyi çok seviyorum. Allah kimseyi bu duygudan mahrum bırakmasın. Bir haftaya yakın manuel sağa sağa cok az geliyordu. Şimdi sağmıyorum ama epeyce dolduğunu görüyorum. Her emzirmede çift göğüs veriyorum. Olsun. Günde bir mama yatarken dedi doktorumuz şimdi öyle yapıyorum. Çok zor bir dönemdi insan hastalığıyla mı boğuşsun bebeğine mi üzülsün….. Allah tüm anneleri evlatlarının başından eksik etmesin. Yanıt veren destek olan uzun uzun yazan herkese çok teşekkür ediyorum 🌸

X