Bebek Beslenmesi Sütümü bir günde nasıl arttırabilirim sorusunun cevabı ile geldim

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

berrinvardar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Mart 2020
10
9
28
Merhabalar, Bebeğim 3 aylık oldu ve sütümde biraz azalma hissettim hemen başladım araştırmalara, öncelikle çok sağlıklı beslenmediğim için olduğunu düşünerek süt arttırmak için diyetisyenle anlaştım. İlk hafta vermiş olduğu süper anne çayı adlı karışımla biraz toparlandı ama bana yetmedi tabi araştırmaya devam ettim. Öncelikle öğrendiğim şey şu ki psikolojik olarak sütünüze gerçekten inanmalısınız elalemi asla ve asla kafanıza takmamalısınız. 21 gün boyunca seslice bunu kendinize hatırlatın.Ben daha 10. Günde ISIRGAN OTU mucizesiyle tanıştım. Hepinizin denediği yeşil yapraklılar,kefirler, tahinler,helvalar,incirleri bende denedim. Sonuç koskoca bir SIFIR. Ama ısırgan otu çayını akşam içtim sabah göğüslerim taş gibiydi tam olarak tarifini de paylaşayım. Bu yolda arayış içerisinde olan tüm annelere bol bol süt olsun inşallah.
ISIRGAN OTU ÇAYI
1 su bardağı su
1 tatlı kaşığı ısırgan otu
1 tatlı kaşığı rezene
1 çay kaşığı tane kimyon
Yarım çay kaşığı anason
1 çay kaşığı kişniş
YAPILIŞI: Suyu cezveye alalım kaynadıktan sonra tüm otları ekleyelim ve bir iki dakika otlarla kaynadıktan sonra altını kapatalım. 5 dakika demini almasını bekleyelim ve gece yatmadan önce içelim.

Ben bu otları biraz araştırarak sevinç teyze diye bir yerden Anne çayı olarak geçiyor onu almıştım ekstra birde ısırgan otunu da alıp sadece ikisini karıştırarak yapıyorum. Sizinde güvendiğiniz bir aktar felan varsa tabi oradan alın. Ben bebekle bu sıcaklarda çok dışarı çıkamadığım için trendyoldan sipariş verdim. Tadından da korkmayın öyle muhteşem değil ama içiliyor. İnşallah buradan bir çok anneye ulaşabilir ve güzel sonuçlar aldıklarını okuyabilirim. ☺️

Valla bende en az 3-4 litre içiyorum ama sanırım biraz psikolojik biraz beslenmeye bağlı azalttım sütümü. Ama beslenmemi düzeltmemle gene de bu çay kadar hızlı artış olmadı. Sizin yumurtayı da en kısa sürede deneyeceğim inşallah onunda faydasını görürüm ☺️☺️

X