Suyum geldi zorla doğum oldu

Beautiful woman

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2018
893
295
26
Sabah 5te bir anda suyum geldi hemen hastaneye gittik açılmam 3cm di sancılarım yavaştan geliyordu ama doktorum çok hızlı ilerletti süreci hemen 2 saat için suni sancılar iğneler resmen zorla doğurdum hâla hastanedeyim ve bebeğim yoğun bakımda solunum sıkıntısı varmış😔 rabbim yardımcımız olsun

39 cok erken diyil korkma inşallah bi kac gune duzelir solunum sikintisi. RABBİM YARDİM ETSİN İNSALLAH İYİ OLUCAK ALLAHİN İZNİYLE UZULME.

Sabah 5te bir anda suyum geldi hemen hastaneye gittik açılmam 3cm di sancılarım yavaştan geliyordu ama doktorum çok hızlı ilerletti süreci hemen 2 saat için suni sancılar iğneler resmen zorla doğurdum hâla hastanedeyim ve bebeğim yoğun bakımda solunum sıkıntısı varmış😔 rabbim yardımcımız olsun
Doktorunuzla bu durumu konuşmadınız mı?
Size göre hızlı ilerletti ama belki bebek yada sizin sağlığınızla ilgili bir nedenden böyle yapması gerekiyordu
Bebeğin solunum sıkıntısını doktorun doğumu hızlandırmasına mı bağlıyorsunuz?

Suyunuz gelmiş zaten doktorun zoruyla olmamışki birşey erken bir haftada değilsiniz sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah 🙏🏼

Doktor zorla doğurtmamış ki suyunuz gelmiş açılmanız başlamış? Doktorunuzla güzelce görüşün durumu.
Allah şifa versin hızlıca toparlar inşallah haftası küçük değil.

Evet suyum geldi ama çok çabuk doğumu başlattı 24 saat kalabiliyormuş bebek öyle benim sancılarımı bile beklemedi
24 SAAT BEKLEYİP DOGUMU BASLATMASINI MI istediniz yani.? zaten suyu gelince bebekler cat dıye dogmuyor suni sancıyla 2 gunu gecırenler bile var. 24 saat gecınce zaten sızı buyuk ihtimalle sezeryana alırlar cunku 24 saat içinde dogmadıgında enfeksıyon riski cok yuksek.doğumun ne zaman olacagına dair kimse maalesef kesin bişey soyleyemıyor. zaten 3 cm le gitmişsiniz guzel bi sekilde acılmıssınız ve dogumunuz olmus yani bebek erken dogdu die solunum sıkıntısı yasayanı duymadım ama beklenenden uzun surdugu ıcın solunum sıkıntısı yasanabılıyor. benim bir arkadasım ne yaptılarsa yapsınlar dogum olmadı ve 1 gunun sonunda artık enfeksıyon sebebıyle sezeryana alındı. diger senaryoda belki sizin için daha buyuk bir risk vardı. içinizi boyle seylerle karartmayın. bebeginiz de en kısa surede yanınıza gelir emin olun.

Evet suyum geldi ama çok çabuk doğumu başlattı 24 saat kalabiliyormuş bebek öyle benim sancılarımı bile beklemedi
Demekki öyle gerekiyormuş? Bebek 24 saat daha o halde zorla içinizde kalsa ne olacaktı? Enfeksiyon, bebeğin oksijensiz kalması, zehirlenme ve bir ton şey var neden doktora bu şekilde yükleniyorsunuz bilmeden etmeden?
Siz kendi iyileşmenize ve bebeğe odaklanın.

Bende de aynı sorun oldu. Öncelikle gönlünü ferah tut. Benim 27 kasımda 36+2 yken gece 3 de suyum geldi. Öğlen doğumum oldu. Baya zordu açıkçası. Solunum problemi bizde de vardı. 5 gün kadar küvezde kaldı bebeğim, ilk gün oksijen maskesiyle solunum verdiler. Ertesi gün oksijen maskesini çıkarttılar, şu an bebeğimde bir problem yok. Sadece sana tavsiyem kendi kontrollerini asla aksatma.

X