Gebeliğe Hazırlık Erken doğum sonrası hamile kalanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

mngg

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2024
3
1
29
Merhaba 24 haftalık hamileydim ama geçen hafta lekelenmem oldu ve hemen hastaneye gittik ve rahim ağzı yetmezliğim olduğu için hemen serklaj yapıldı. Serklaj sonrası hastanede kaldım ve 2 gün sonra suyum geldi. Açılmamda başladığı için suni sancı ile doğum yapmak zorunda kaldım. Ama bebeğimiz çok küçük olduğu için doğumdan 1 saat sonra vefat etti. Benim gibi böyle bir durum yaşamış olup tekrardan hamile kalan oldu mu?

Allah sabır versin. Biraz vücudunuz dinlensin ondan sonra düşünün. Rahim ağzı yetmezliğini için rahim ağzı ölçüsü yaptırırsınız eğer kısa ise 14. Haftaya kadar dikiliyorlar erken önlem almış olursunuz

Teşekkür ederim zaten birkaç ay kendimi toparlamam gerekiyor bu sırada da rahim kendini anca yeniler. Keşke başından önlem alınabilseydi kötü bir tecrübe olmuş oldu.

Merhaba 24 haftalık hamileydim ama geçen hafta lekelenmem oldu ve hemen hastaneye gittik ve rahim ağzı yetmezliğim olduğu için hemen serklaj yapıldı. Serklaj sonrası hastanede kaldım ve 2 gün sonra suyum geldi. Açılmamda başladığı için suni sancı ile doğum yapmak zorunda kaldım. Ama bebeğimiz çok küçük olduğu için doğumdan 1 saat sonra vefat etti. Benim gibi böyle bir durum yaşamış olup tekrardan hamile kalan oldu mu?
Merhaba bende ikizlerimi 28 haftalık suyum gelmesiyle erken doğurdum oysaki iki hafta öncesinde kontrolde doktor gayet iyi demişti rahim ağzına. Bir seneyi geçti bu süre zarfında üç kez kimyasal oldu. İnşallah Rabbim meleklerimizin kardeşini çok bekletmeden gönderir🥺🙏

Geçmiş olsun. Benim rahim ağzı uzunluğum perşembe günü 5 cm’ydi. Pzt gece sancıyla hastaneye gittiğimde 6 cm açılmam vardı. Yani önceden bilinemeyebiliyor, bunu bilmeniz için yazıyorum.
Doktorum 6 ay beklememi söyledi. 9. Ay hamile kaldım. 14. Haftada serklaj oldum. Bebeğimi 38+0’da kucağıma aldım. Hamileliğim boyunca büyük bir sıkıntı yaşamadım. İnşallah sizin de öyle olur.

Geçmiş olsun. Benim rahim ağzı uzunluğum perşembe günü 5 cm’ydi. Pzt gece sancıyla hastaneye gittiğimde 6 cm açılmam vardı. Yani önceden bilinemeyebiliyor, bunu bilmeniz için yazıyorum.
Doktorum 6 ay beklememi söyledi. 9. Ay hamile kaldım. 14. Haftada serklaj oldum. Bebeğimi 38+0’da kucağıma aldım. Hamileliğim boyunca büyük bir sıkıntı yaşamadım. İnşallah sizin de öyle olur.
Teşekkür ederim sağolun😊 benim daha öncedende 2 kaybım vardı. Rahim darlığı varmış onun için ameliyat olmuştum. Bir yıl sonrada hamile kaldım fakat doktorum rahim ağzı yetmezliğim olduğunu söylemişti hamile kaldığım zaman 16. haftada gittiğimde herşeyin yolunda olduğunu söyledi hatta kaybımı yaşamadan 1 hafta öncede gittiğimde gerek görmemişti. Ama haftasınada doğum yapmak zorunda kaldım. Çok ilginç bir durum her hafta kontrole mi gitmemiz gerekiyor. Sizin adınıza sevindim Rabbim analı babalı büyütsün

X