Tac Makosaten/ Saten Delux nevresim takimlari?

piskKo

Ahirim sensinn…
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2013
7.274
3.526
Kizlar selamlar, bu belirttigim nevresimler pamuk saten ve bir tek Tac pamuk saten nevresimlerini bu sekilde kategorize etmis sanirim.
Aradaki farklari dokumasinda kullanilan iplik sayisi, yanilmiyorsam Pamuk Saten Delux'larda 120 iplik kullaniliyor ve Pamuk Satenlerin en kalitelisi.
Makosatenler de ayni sekilde pamuk saten ve gayet kaliteli sadece Delux'e nazaran iplik sayisi daha az(tam ne kadar net hatirlamiyorum ama o da 100 civari sanirim).

Simdi benim size sormak istedigim Tac'in bu her iki nevresimlerini kullanan ve fikir verebilecek olan var mi aranizda?
Soyle ki ikisi de pamuk saten oldugu icin zaten kaliteli urunler oldugu belli, e markasi da belli ama arada 80-100tl civari fiyat farki var (Delux daha pahali).
Ikisi de ayni dayaniklilikta ayni kalitede ise haliyle daha pahalisini almaya gerek kalmiyor.
Bu yuzden kullanip karsilastirma yapabilecekleriniz varsa yazarsaniz sevinirim.

İplik sayısı az olan pamuk satenlerin ipeksi hissi çok daha az oluyor. Hatta yıkandıkça normal pamuk kumaşa dönüyor. Çok ipliklilerde ipeksi his daha kalıcı.

Son düzenleme:
İplik sayısı az olan pamuk satenlerin ipeksi hissi çok daha az oluyor. Hatta yıkanınca normal pamuk kumaşa dönüyor. Çok ipliklilerde ipeksi his daha kalıcı.

Hmm tesekkur ederim.
Siz bu belirttiklerimi kullandiniz mi yani ozellikle bu markanin ya da ne kullaniyorsunuz?
Renklerinde solma ozellikle carsafta surtunme sebebiyle cabucak yipranma oluyor mu?
Alip alip atmak istemiyorum acikcasi, niyetim en az 7-8 yil kullanabilmek.

Hmm tesekkur ederim.
Siz bu belirttiklerimi kullandiniz mi yani ozellikle bu markanin ya da ne kullaniyorsunuz?
Renklerinde solma ozellikle carsafta surtunme sebebiyle cabucak yipranma oluyor mu?
Alip alip atmak istemiyorum acikcasi, niyetim en az 7-8 yil kullanabilmek.
Ben saten yatak örtülerini kullanmadım, normal pamuk yatak örtüsü var ama taçın ve diğer markaların pamuk saten nevresimlerinde gözlemim bu yönde oldu. Ucuza aldığım az iplikli pamuk satenler hem soldu hem o güzel dokunuş gitti. Pahalı aldığım çok iplikli pamuk satenler hala çok iyi. Pamuklanma deforme falan yok.
Fiyata göre ömrü değişiyor kısaca, ne kadar sık dokunanı alırsan o kadar ömrü uzun olur.

Ben saten yatak örtülerini kullanmadım, normal pamuk yatak örtüsü var ama taçın ve diğer markaların pamuk saten nevresimlerinde gözlemim bu yönde oldu. Ucuza aldığım az iplikli pamuk satenler hem soldu hem o güzel dokunuş gitti. Pahalı aldığım çok iplikli pamuk satenler hala çok iyi. Pamuklanma deforme falan yok.
Fiyata göre ömrü değişiyor kısaca, ne kadar sık dokunanı alırsan o kadar ömrü uzun olur.

Anladimm cook tesekkur ederim, kullanan birinden fikir almak daha ise yariyor.
Nette indirimleri takip ediyorum da bu Makosatenleri 130-150ye satarken, Pamuk Saten Delux'lar 200-230-240 fln.
Delux almak en iyisi olacak sanirim, sag olun tekrardan.