Takma Tırnak

Takma tırnak kullandınız mı? Kullanır mıısnız?

• Evet, kullandım ve tavsiye etmiyorum.

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    6

SouvveniR

❤+❤ = ❤❤
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Mart 2012
11.484
8.061
Merhabalar KK'nın güzel Hatunları...

Takma tırnak kullananlarınız oldu mu hiç?
Veya protez, kalıcı oje kullananlarınız?

Bilen bilir, ben 2 çocuklu çalışan bir kadınım.
Haliyle, bakım yapmak benim için ekstra bir efor demek.
Bazen bırakın bakımı, saçıma başıma bakmaya vaktim bile olmuyor.
Günüm günüme tutmuyor kısaca.

Fakat her kadın gibi ben de bakımlı olmayı, şık görünmeyi, ellerimin de güzel görünmesini seviyorum.
O yüzden kendime bir yöntem buldum, size de bunu anlatmak istedim.
Umarım faydalı bir bilgi olur.

Ayrıca altını çizmek istiyorum, profesyönel tırnak bakımından anlayan biri değilim.
Sadece kendim için pratik ve şık olabilecek şeyleri deniyorum o kadar.

Ofisimizde bulunan bir bayan devamlı kalıcı oje yaptırıyor.
Kalıcı oje çok güzel görünen ve ev temizliği de dahil olmak üzere, eller ile yapılan her türlü şeye dayanıklı bir tırnak bakım çözümü. İyi bir yerde yaptırdığınız kalıcı oje yaklaşık olarak 4-5 hafta kalıcılığını koruyor. Tırnakları çabuk uzayan biriyseniz bu zaman değişebilir tabii ki.
Fakat pahalı bir işlem. En uygunları 100 TL'den başlıyor, şekil, desen ve yaptırılan yere göre fiyatlar değişkenlik gösteriyor.
Eğer bütçeniz ve 3 saat gibi zamanınız varsa, tabii ki güzel bir seçenek.
Ayrıca, tırnaklarınızın zamanı geldiğinde tekrar gidilip işlem yapılan yerde temizletilmesi gerek.
Kendiniz asiton vs. gibi bir malzeme ile kalıcı ojeyi çıkartamıyorsunuz.

Bunu yaptırmayı çok istedim, ancak bir türlü olmadı.
Çünkü hep araya birşey girdi, randevu aldım ailemde biri vefat etti randevuya gidemedim.
Tekrar randevu aldım bir farklı önemli işim oldu yine randevumu iptal etmek zorunda kaldım.
Sonunda gidemeyeceğime kanaat getirip bir daha randevu almadım.
Ve dedim ki, her 2-3 ayda bir bu bütçeyi kendime ayırabilir miyim?
Bunun daha uygun ve kolay yolu yok mudur?

Başladım internetten araştırmaya...

Takma tırnakta karar kıldım ve baştan deneme maksatlı hem internetten hem de yakınımdaki bir yerden takma tırnak satın aldım.

Sonuçlar umduğumdan çok daha iyi...

Öncelikle uygulaması çok kolay.
Kendi tırnağınızın boyutuna göre ayarlanabiliyor olması güzel.
İsterseniz tırnak makası ile kısalta bilir, istediğiniz şekilde törpüleyebilir.
Asiton vasıtası ile üzerinde bulunan (desenli aldıysanız eğer) deseni çıkartabilir.
İstediğiniz şekilde oje ile süsleyebilirsiniz.

Bu anlamda sınırsız seçenek sunuyor.
Kullanılan markaya göre ki ben Solingen marka olan tırnakları tercih ettim, dayanıklılığı da değişiyor.
Düzgün ve doğru bir şekilde tırnağınıza takma tırnakları yapıştırdığınız taktirde, 1 hafta boyunca (uzunluğa da bağlı olarak) zarar görmeden kullanabilirsiniz.
Ben denedim ve tatilde kullandım.
Havuza da tırnaklar ile girdim ve herhangi bir sorun yaşamadım.

Ofiste de ellerimin güzel görünmesi beni motive ediyor.
Zaten iki çocuklu bir maraton içerisindeyim, açıkçası beni mutlu eden birşey oldu bu tırnaklar.
Hem ellerim bakımlı görünüyor, hem de bir çok kişi "tırnakların ne kadar güzel, kendin mi yaptın" gibi yorumda bulunduğunda, daha mutlu oluyorum...

10 yıl önce jel tırnak denen olayi denemistim...aslında ihtiyacım yoktu maksat değişiklikti...guzeldi yani hele de vakti olmayanlar icin birebir ama sahsen tercih etmem daha...

Takma tırnağı uygulamak çok kolay.
Öncelikle aşağıdaki gibi satılmaktalar.

9003060035634.jpg

Genelde bir paketin içeriğinde 24 adet tırnak oluyor, bu değişkenlik markaya ve tırnağa göre değişebilir.
İçeriğinde 1 adet yapıştırıcı tüp bulunuyor, bazılarında törpü dahil bazılarında değil.
Ancak tırnakları törpülemek isterseniz bildiğimiz klasik törpüler gayet iş görüyor.
Benim aldığım tırnaklar genelde 5 TL ile 7,50 TL arasında değişiyor.
Yani çok pahalı birşey değil.

Ben tırnak uygulamasını genelde çocuklar uyuduktan sonra yapıyorum.
Yaklaşık olarak 20 dakikamı alıyor.
Tırnakları kendi tırnak yapınıza göre seçiyorsunuz içinden ve aynı oranda olmasına özen göstererek.
Ardından yapışkan yardımı ile uygulamayı yapabilirsiniz.
r%C3%BCyada-takma-t%C4%B1rnak-takmak.jpg

Takma tırnak yapıştırılarak kullanılan ürünlerdir.
Tırnaklarınız ojeliyse ojelerinizi iyice silerek tırnaklarınızı kurulamanız gerekiyor.
Takma tırnaklarınızı özel yapıştırıcısı ile tırnaklarınıza yapıştırmanız ve bir süre üzerine basarak kurutmanız gerekmektedir. Ben genelde 20'ye kadar sayıyorum ve bu süre yeterli oluyor.
Ancak takma tırnakları uyguladıktan sonra bir süre tırnakları zedeleyecek veya yerinden çıkartabilecek herhangi bir şey yapmamanız daha doğru olur.
Takma tırnak kullanırken bir püf nokta da tırnağınızı yapıştırmadan önce tırnaklarınızda denemeniz ve uzun gördüğünüz yetleri tırnağı takmadan törpülemenizdir.

Nasıl çıkartılır sorusuna gelince:

Takma tırnaklar genellikle bir gün içinde kendi kendilerine çıkarlar.
Bu kullanımdan kullanıma değişir, daha uzun süre de kullanılabiliyorlar.
Takma tırnakların maksimum kullanılabilme süresi 10 gündür.
Ama bu kadar uzun kullanabilen kişi sayısı azdır bana göre.

Siz tırnaklarınızı geceden çıkarmak istiyorsanız tırnaklarınızı ılık suda biraz bekletip yapıştırıcınının gevşemesini sağladıktan sonra hafif oynatma hareketleriyle takma tırnağınızı yapıştırdığınız yerden çıkarabilirsiniz.
Tırnağı hiç bir zaman parmağınızın uç kısmından tutarak çıkartmayın, bu kendi tırnağınızı acıtmanıza sebebiyet verir.

Ben aşağıdaki ürünleri kullandım ve memnun kaldım.
solingen-takma-tirnak-tirnak-yapiskani-2-urun-tek-fiyat__1149914785290601.jpg

takma-tirnak-05.jpg

Memnun kalmadığım ürün ise Stiletto Tırnak oldu.
Onu da tecrübesizlikten satın aldığım için memnun kalmadım.
Malesef ki çöp oldular kullanamadığım için.

IMG_4261.JPG

9846897442866.jpg

28155717_1539293716191420_2921025550275313664_n.jpg

10 yıl önce jel tırnak denen olayi denemistim...aslında ihtiyacım yoktu maksat değişiklikti...guzeldi yani hele de vakti olmayanlar icin birebir ama sahsen tercih etmem daha...

Tırnak konusunda çok tecrübeli olduğum söylenemez.
Protez, kalıcı oje ve takma tırnak konularını araştırdım.
Ama bu jel tırnağı duymadım hiç, o nasıl birşeymiş merak ettim...

Tırnak konusunda çok tecrübeli olduğum söylenemez.
Protez, kalıcı oje ve takma tırnak konularını araştırdım.
Ama bu jel tırnağı duymadım hiç, o nasıl birşeymiş merak ettim...
Protez diye geciyor da olabilir bu da...ben de pek bilgili degilim...bir jel yardimiyla şekil veriliyor o jel sertlesip baya dayanıklı birsey oluyor...tirnak uzadıkca dipler ile jel arası doku farkı oluyor tabi

Protez diye geciyor da olabilir bu da...ben de pek bilgili degilim...bir jel yardimiyla şekil veriliyor o jel sertlesip baya dayanıklı birsey oluyor...tirnak uzadıkca dipler ile jel arası doku farkı oluyor tabi

Senin bahsettiğin protez tırnak.
Onu yaptırdığın zaman, çıkartmak işlemi için de ayrıca aynı yere gitmek gerekiyor.
Benim de öyle bir zamanım yok ki malesef.
Yoksa hem kalıcı oje, hem de protez yaptırmak isterim.
Fakat yaptırdıktan sonra sürekliliği gelmesi gerektiği için, kendime o kadar zaman ayırabilir miyim soru işareti.

İşini profesyönel yapan kalıcı ojeyi bile 4 saatte sürüyor.
Çünkü tırnakları temizleme, manikürleme, tek tek uygulama, tek tek kurutma vs. gibi işlemleri var bu işin.
Uzun sürüyor haliyle böyle şeyler.

Takma tırnak ise, ben genelde özel durum ve zamanlarda geceden takıyorum.
Sıkılmazsam 2-3 gün kalıyor elimde, sıkıldığımda ise ertesi gün çıkartıyorum genelde.
Yanımda yapıştırıcı bulunduruyorum muhakkak, bazen güven olmuyor, çıkabiliyor ummadık zamanlarda.
Çaktırmadan yapıştıcısı ile yapıştırabiliyorum :)

bu işlemler tırnağı yıpratmıyor mu? kıçı kırık ojeler bile yıpratıyor tırnağı.

bu işlemler tırnağı yıpratmıyor mu? kıçı kırık ojeler bile yıpratıyor tırnağı.

Bakım anlamında dikkat edildiğinde yıpratmıyor.
Zaten protez tırnak denemedim ama etrafımda yaptıran var, protez takılmadan önce tırnaklara ciddi bir bakım uygulanıyor, sonrasında protez uygulanıyor. Zamanı geldiğinde protezi yenilemek veya çıkartmak istendiğinde, yine yapılan yerde işlem yaptırıldığı için, çıkartırken de aynı şekilde bakım uygulanıyor, tırnak zedelenmiyor.

Kalıcı ojede de aynı şey söz konusu.
Çevremde sürekli kalıcı oje kullananlar var, çok şık ve gerçekten bakımlı duruyor.
Tırnak sağlığına da dikkat ediyor yapan yerler ancak tabii ki işin ehline yaptırmak lazım.
Ben her ay veya 2 ayda bir 100 - 200 TL civarında bir ücret buna veremeyeceğim için takma tırnak kullanmak daha ekonomik ve mantıklı geliyor.

Yine takma tırnakta da aynı şey söz konusu.
Ellerinize düzgün bakım yapar, takma tırnağı düzgün uygular, çıkarttıktan sonra da bakım yaparsanız eğer, bir sorun olmuyor.
Ben dediğim gibi her gün kullanamıyorum çünkü sıkılıyorum o kadar uzun tırnaktan.
Özel zamanlarda, canım istediğinde vs. kullanıyorum.
Zaten 2 çocuk olunca hayatımda, onların koşuşturmacasında ne takma tırnak dayanır ne başka bir şey :-)

Bilinçli bir ebeveynim teşekkür ederim.
Amacim ebeveynliginize laf söylemek değil yanlis anlamayın... Cocuklarinizin yaşları hakkinda bir bilgim yok severken yada ufaksa alt değişiminde ister istemez tırnaklar cizebiliyor azda olsa can acitabiliyor... Sanırım konuyu acarak yazmadigim icin yanlış anladınız ... :KK69:

X