Lekeler, Çiller Tarcin ve limon suyu sivilce ve lekeler icin

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
kızlar; 1 çorba kaşığı maske kili, 1 çorba kaşığı maden suyu, 4-5 damla taze sıkılmış limon suyunu karıştırın, yüzünüzün tamamına sürün, 20 dk içinde kurur ve sonra yıkayarak çıkarın, sonra da yağsız bi nemlendiri sürün cildiniz ço kgüzel yumuşacık ve tertemiz oluyor. sivilcelere de epey iyi geliyor. ayrıca sivilceler için elma sirkesini de öneririm(kokusuna ve yakmasına katlanıcaksınız ama):lepi:

cnm bu kabartma tozuyla yoğurt maskesini haftada kaç kere yapabilirim ??

bu tarçın limon ikilisiyle 1 aydır geçmeyen alerji tipli sivilcelerim 1 günde geçiverdi =) ki sivilce problemi yaşamazdım pek bunlar çok canımı sıkmıştı..paylasan arkadasa coooookkk teşekkrler minnettarım =)a.s.:enbuyukkk:

bunu ne kadr süreyle yapacaz :) ben akşam yaptım yandım yandım ..çıok korktum ya ..heen yıkadım kırmızı lekeler jkaldı oda geçti sonra :) hergünmü yapacaz ..:)

arkadaşlar meraba uzun zamandır siteyi takip ediyordum ve artık üye olmaya karar verdim : ) bu formülü deneypte memnun kalan var mı tatile sivilcesiz bir yüzle gittim ama sivilceli olarak döndümm deniz suyundan kaynaklandıgını düşünüyorum bana tavsiyeleriniz neler acaba ? nasıl geçicek bunlar yardım lütfenn

Taarçın limon suyu cildimi yaktı resmen. :KK43: Sürdüğüm yerin etrafı da yandı. Güneş yanığı gibi. :KK43: Mahvoldu. :KK43: Bir dakika bile tutmadım halbuki. Yarım dakika ancak tutmuşumdur. Buz falan da bir işe yaramadı. Bepanthen sürdüm. Bakalım ne zaman geçecek. :KK43: Tarçın limon ikisi birden tavsiye etmiyorum. Limon sürerdim bir şey olmazdı ama bu ikisi yaktı resmen. :KK43:

slm buğün bir haber de okudum siznle paylaşmak istedim umarım işe yarar:Günlük yüz temizleme kreminin içine yarım çay kaşığı karbonat karıştırıp nemli cilde 2-3 dakika masaj yaparak uygulayın. Sonra yüzünüzü iyice yıkayın. Cilt çok daha parlak ve canlı olacak. Eğer sivilce probleminden muzdaripseniz bu karışıma ezilmiş yarım asprin karıştırarak aynı işlemi tekrarlayın. Asprindeki salisilik asit sivilceleri yaratan bakterileri yerle bir edecek.

Karbonat ve yoğurt karışımı şu anda yüzümde. :) Kokusuna bayıldım, üstelik hassas bir cildim olmasına rağmen hiç yakmadı. Yüzümde iki küçük kırmızı sivilce izi var geçmeyen, çok belirgin değiller ama yine de olmasalar daha iyi. :) Aslında sadece onların üzerine sürecektim ama karışımı hazırlayınca maske fırçasıyla tüm yüzüme sürdüm. 15 dk. sonra yıkayacağım.

Bu arada, kabartma tozu ve karbonat aynı şey değildir. Kabartma tozu paketinin üzerinde içeriği yazar, okursanız aynı olmadığını göreceksiniz.

Biraz önce ılık suyla masaj yaparak yıkadım, yoğurdun içindeki karbonat hoş ve dozunda bir peeling etkisi yaptı, iki küçük kırmızı leke duruyor tabii (ilk denemede mucize etkisi beklemedim zaten) ama genel olarak cildime iyi geldiği kesin. Bugüne dek selektif markaların yüz maskelerine dünyanın parasını vermiş biri olarak neden daha önce böyle doğal maskeler yapmadım diye kızdım kendime. Artık bu konuda daha fazla araştırma yapacağım. :) Paylaşımın üzerinden epey zaman geçmiş ama yine de teşekkürler! :)

tarçın yüze sürülürmü ki:26: :26:

Ben de lise döneminde yanağımda oluşturduğum bir leke nedeniyele kullanmıştım ve düzenli kullanımda kesinlikle en etkili tedavi.Yani eğer o işe yaramıyorsa başka hiçbirşey yaramayacak demektir.%99 sonuç veren bir tedavi.Ama çok dikkatli kullanılması gereken bir pomat.Kesinlikle çok ince bir tabaka halinde ve geceleri uygulanmalı ertesi sabah muhakkak koruyucu kullanılmalı.Kışın kullanılması da bir başka şart bu krem için.

Kolay gelsin

Kizlar expigmenti kullaniyorum 1 haftadir,cildim acaip soyuldu ve kipkirmizi oldu,kullanan varsa soylesin lutfen bu normalmi?

Çok normal,o krem'i ince bir zar şeklinde kullanmalısın ve kış mevsiminde sadece geceleri sürmelisin.Ertesi gün de muhakka güneş koruyucu ve iyi bir nemlendirici,kızarıklık geçici korkmana gerek yok.Daha önce uzun süreli ben de kullanmıştım...

Bende şu anda hafif lekelerim için yoğurt+kabartma tozu ikilisini yüzüme sürdüm.15 dakika sonra yıkıcağım.Çok hafif bir yanma hissi var ama hissedilmiyor bile.Kokusuda güzel gibi :KK70:
Dün yaptım ama hemen yıkadığım için etkisi olmadı.Umarım işe yarar,çünkü o kadar abartılcak lekeler değil bunlar burnumun sağında 2 tanecik küçük kahverengi leke işte.:2:

Yok kızlar ne açılma oldu ne bişey.. Yaramadı malasef.. Yapıcak bişey yok ..

banada bir şey omadı 1 ay falan oldu kullanmaya başladı.Yoğurtlu maske için söylüyorum

Bu maskeler bi kere yapmaya işe yarıcak türden değlki..bira düzenli kullanım şart yanii..bi kere kullanıp yok işe yaramadı demeyin bencee...bi merhem bile yada krem bile biraz uzun vadede etkisini gösteriyor..lütfen pes edip bırakmayın bence..

vucudumda her yerinde sürekli sivilce çıkıyordu çok şey denedim işe yaramadı ama sonra Damla Sakızlı Zeytinyağlı Vücut Losyonu diye bir şey buldum Eskiden Alaçatıda yaşayan Rumlardan kalma bir formulu kullanrak üretmişler 20 gün içinde eser sivilcelerde kalmadı bir çok yerde satıyorlar istediğinizde alın

arkadaşlar karbonatın beyazlatma özelliği var,dişler beyazlasın diye karbonat sürülür diye bilirdik ya,tutupta her rengi açacak diye birşey yok tabi,karbonatlı yoğurt maskesi yüzün daha aydınlık,canlı,temiz bir görünütüsü olmasına yardım eder,ama yüzü bembeyaz yapmayabilir ya da herkeste aynı etki yapmaz..

eğer bu maske işe yaramadıysa başka tarifler uygulayın .. ben mesela dün bu forumda okudum,sirke gül suyu ve limon suyu karışımını uyguladım yüzüme daha 1 kere oldu ama genede memenun kaldım daha devam edersem faydasını görcem gibi

suratı çamaşı suyuna batırsak kesin çözüm :KK52::KK9:

ayrıca ben bi ara ballı tarçınlı maske yaptım oda güzel birşey,cilt rengini dengeliyor düzenli yapıldığında, ama ben bıraktım şuara, o yüzden gene saçmaladı yüzüm ama yapılırsa düzenli bir şekilde iyi geliyor...

Son düzenleme:
tarcın la limonu uyguladım su an da yüzüme..camur gibi oldu :KK9: bi iki yerine zorlada olsa sürmeyi basardım..gercekten birazcık yakıyomus..:KK9::KK9:

X