Tarlusal ilacı nasıl kullanmalıyım

melisaaa123

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2024
26
0
25
Merhaba, ben Ocak ayında ertesi gün hapı kullanmıştım ondan sonraki iki adetim zamanında oldu fakat şuan 35 gün oldu hâlâ adet olamadım, soğan kürü falan denedim vücudum da belirtileri var sanki olacağım ama bir türlü olamıyorum, bu ay da antibiyotik kullanmak zorunda kaldım gecikmenin sebebi sizce de bu olabilir mi? Asıl soruma geleyim eğer birkaç gün daha geçerse tarlusal kullanmayı düşünüyorum, bunu ne zaman kullanmaya başlamalıyım, kaç gün gecikmesi gerekiyor, eczacı sabah akşam dedi ama ayrıntı soramadım çok kalabalıktı, yardımcı olursanız memnun olurum 🌸

Merhaba . Aynı durum bende de vardı geçen ay ben de çok fazla antibiyotik kullandım idrar yolu enfeksiyonundan dolayı. Ve şu an gecikmemin 18 günündeyim. 10 günlük gecikmeden sonra doktora gittim hormonlarıma bakıldı 3,5 santimlik bir kistim oluşmuş o yüzden gecikmişim tarlusal verdi son iki tane kaldı ben de kullanıyorum. Tavsiyem öncelikle bir doktora görünmeniz. İlaç kullanmak adet olamamaktan çok daha iyi bence. Tarlusalla ilgili birçok yan etki okudum ben de. İlk birkaç gün kasık ağrısı ve göğüs hassasiyeti yaşadım çok fazla ama şu an herhangi bir hissiyatım yok adet olmayı bekliyorum

Merhaba . Aynı durum bende de vardı geçen ay ben de çok fazla antibiyotik kullandım idrar yolu enfeksiyonundan dolayı. Ve şu an gecikmemin 18 günündeyim. 10 günlük gecikmeden sonra doktora gittim hormonlarıma bakıldı 3,5 santimlik bir kistim oluşmuş o yüzden gecikmişim tarlusal verdi son iki tane kaldı ben de kullanıyorum. Tavsiyem öncelikle bir doktora görünmeniz. İlaç kullanmak adet olamamaktan çok daha iyi bence. Tarlusalla ilgili birçok yan etki okudum ben de. İlk birkaç gün kasık ağrısı ve göğüs hassasiyeti yaşadım çok fazla ama şu an herhangi bir hissiyatım yok adet olmayı bekliyorum
Bende idrar yolu enfeksiyonu sebebiyle kullandım maalesef aynı zamanda alerji iğnesi vurundum bu yüzden gecikti diye düşünüyorum ama ben Ocak ayında gittim kadın doğuma doktor temiz demişti sizce iki ayda kist falan oluşabilir mi? Normalde de çok düzenli bir adet takvimim yok ama ortalama 30 35 gün arası sürüyor, inşallah olurum da ilaç kullanmama gerek kalmaz ya 🥺 size de çok geçmiş olsun 🌸

Merhaba,ekim ayında mide mikrobu,aralıkta idrar yolu enfeksiyonu ve ocakta solunum yolu enfeksiyonu yüzünden içtiğim antibiyotikler sonucu 20 yıldır yaşamadığım adet düzensizlikleri yaşıyorum ayrıca çatlayamayan yumurta sebebiyle aralıktan beri sürekli kist oluşuyor,adet düzensizliği için gittim 6 cm kistim olduğunu öğrendim.Doktora görünün derim mutlaka.

Merhaba,ekim ayında mide mikrobu,aralıkta idrar yolu enfeksiyonu ve ocakta solunum yolu enfeksiyonu yüzünden içtiğim antibiyotikler sonucu 20 yıldır yaşamadığım adet düzensizlikleri yaşıyorum ayrıca çatlayamayan yumurta sebebiyle aralıktan beri sürekli kist oluşuyor,adet düzensizliği için gittim 6 cm kistim olduğunu öğrendim.Doktora görünün derim mutlaka.
Çok geçmiş olsun, pekâlâ çok teşekkür ederim 🌼

Slm bende sizle aynı durumdayım aralıktan beri kistle uğraşıyorum. Hiç böyle problemim olmamıştı. Adette olamıyorum tarlusalla oluyorum. Aralıktan beri. Şimdi de doğum kontrol hapı verdi doktor

X