Taşınıyorum ama nereye ?

Evet şu an alışmışlar dibinizde yaşamaya ancak iş, eş, okul sebebi ile başka şehirde hatta başka ülkede bile olabilirdiniz. Siz de bir gelecek için çok makul bir talep içindesiniz, biraz ikna gerek belki ama inanın içinde kararlılığımızı ve bunun doğal bir davranış olduğunu da hissettirmeniz gerekir.

Evet şu an alışmışlar dibinizde yaşamaya ancak iş, eş, okul sebebi ile başka şehirde hatta başka ülkede bile olabilirdiniz. Siz de bir gelecek için çok makul bir talep içindesiniz, biraz ikna gerek belki ama inanın içinde kararlılığımızı ve bunun doğal bir davranış olduğunu da hissettirmeniz gerekir.
Aynen öyle, başka ülkede bile olabilirdim. Anlıyorum ki fazla bağlılık da iyi değil, yetişkin oldum ama birey olamadım. Benim kabuğumu hiç kırmamam da etken tabii. Belki de tek çocuk psikolojisi bilemiyorum, geç anne baba olunca çok da üzerime titrediler. Asla üzülsünler istemiyorum. Ben de yeni anne oluyorum, bebeğim sağlıkla doğarsa inşallah eşimden dolayı İngiliz vatandaşı olacak, bazen düşünüyorum 18 yaşına gelince belki Londra’da yaşamak isteyecek. Ben birey olamadım, aileme bağımlı oldum, çok da sevgi gördüm tatmin oldum belki ama küçük bir kız çocuğu gibi hissediyorum çoğu zaman, (40 yaşındayım) kızım benim gibi yetişsin istemiyorum…

X