tatil meselesi .. kafamdaki sorular ..

Buradaki sosyetik iltifat olmasa gerek ancak tanımlama açısından doğru olabilir.

sosyetik (sıfat)
  1. 1.
    sosyeteyle ilgili olan.

2. 2.
    yüksek sınıfın yaşama biçimine özenen.
yani şermin dedektiflik modunu açtın yine :KK53:
gerçekten konu bu mu şu an :KK70:
kız hem havalı hem de lüks seviyor o manada kullandım
iltifat olarak söylemedim iltifat edecek olsam çok güzel kız falan derdim
tanımlamak için söyledim
ama sosyetik iltifat olarak kabul edilir mi bilmiyorum ama kesinlikle kötü anlama gelen bi kelime değildir. sokaktan çevir birini, çok sosyetik gözüküyorsunuz de, sana teşekkür eder mutlu olur
yüksek sınıfın yaşam biçimine özenmek de kötü bişey değil, hakaret değil, aşağılama değil
kızı en doğru tarif eden kelime bu.
o adamların ortamında asla göze batmaz, kimse bu kızı nerden buldun hiç sana göre değil demez öyle düşün

Son düzenleme:
gösterişten ziyade para harcama stili bana biraz değişik geliyor
yoldan geldik mesela açız, geldik otele
sen üstünü değiştir ben mekan bakayım dedi tamam dedim
bulduğu mekanın online menüsüne baktık, karın doyuracak bişey yok :KK70:
sonra meydana indik, girdik bi kebapçıya patlayana kadar yedik

bazı seçimleri mantıksız geliyor bana mesela plajdan dönerken hazır dışarıdayız markete uğrayalım otele öyle geçelim dedik
sonra bu durdu, ya otele gidip çantalarımızı bırakıp öyle mi çıksak markete dedi
çanta dediği de sırt çantası ve içinde sadece plaj havlusu ve kitap var :KK70:
hani ağır değil
otel de yolumuzun üstünde değil. dedim sonra çıkmaya üşeniriz hem ters kalıyor, marketi halledip geçmek daha mantıklı
dediğim gibi yaptık sonra otele geldik. akşam olunca diyor ki, ya iyi ki marketi gelirken halletmişiz yoksa ben çıkmaya üşenirdim :KK53:
Anladım bu beni yorar

kızlar selam
2-3 gündür sürekli düşündüğün kafamı meşgul eden bi konu var en iyisi sizden fikir almak sanırım
geçenlerde sevdiğim bir arkadaşımla beraber kız kıza tatile çıktık.
ilk defa bi arkadaşımla tatile çıkmıştım, bundan öncekiler hep ya aile ile olmuştu ya da ilişkimin olduğu dönemler sevgilimle 1-2 günlük mini tatiller şeklindeydi
arkadaşımla gittiğimiz tatil de güzeldi ancak tatilde bana bi aydınlanma geldi
hani buralara tek başıma da gelsem gayet güzel zaman geçirebilirmişim gibi hissettim açıkçası
şimdiye kadar tatile ille de biriyle gitmem gerekir yoksa çok sıkılırım gibi geliyordu
arkadaşımla ciddi bi sorun yaşamadım, yeniden tatile gidelim dese giderim ama tabi bazı ayarlamaları daha düzgün yapmak lazım
aynı odayı paylaşıp aynı yatakta uyuduk falan bence bu çok gereksizmiş çünkü rahat edemedim
ne kadar güzel geçse de biriyle gidince sürekli ona da bağlısın
çok da %100 istediğim gibi geçti diyemem, asla pişman değilim ama galiba bana bağımsızlık perileri geldi :KK70:
mesela hep geç uyandığı için kahvaltıyı kaçırdı, ben yalnız başıma kahvaltı yaptım
sırf bu yüzden günü değerlendirme kısmı da pek istediğim gibi olmadı
ama yine de güzel bi anı oldu

şimdi ben diyorum ki yaşadığım şehre maksimum 3-4 saat uzaklıktaki sahil kasabalarına maksimum 2 gecelik kaçamak yapsam tek başıma
ama tek başıma gitmem güvenli olur mu nelere dikkat etmem lazım bilemiyorum
mutlaka içinizde yalnız başına tatile gidenler olmuştur millet yurt dışına gidiyor
tavsiye eder misiniz siz keyif aldınız mı tek başınıza olmaktan
ege bölgesinde tavsiye edebileceğiniz tatil yöreleri var mıdır

İşten çıkarıldığımda tazminatımı aldım, 3 hafta kıyı kıyı gezdim. Bodrum'dan başladım Kaş'a kadar gittim. Çok da keyif aldım. Bazen yalnız takıldım, bazen tanıştığım insanlarla vakit geçirdim. Bana çok iyi gelmişti o dönem. Bütün tazminatı yedim. Daha sonra bir daha tek başıma tatil fırsatım olmadı ama olsa yine yaparım. Çok içten söyledim, kovulmam inşallah.

bu arada kızlar cunda, asos falan tavsiye eder misiniz ayvalık vs

Vize varsa (veya kapı vizesi de oluyor) Midilli daha iyi. Bahsettiğiniz yerlerde konaklama ve yeme-içme genel olarak pahalı. Arkadaş evinde kalırım veya çadır kurarım gibi bir durum varsa uygun olabilir tabii.

İşten çıkarıldığımda tazminatımı aldım, 3 hafta kıyı kıyı gezdim. Bodrum'dan başladım Kaş'a kadar gittim. Çok da keyif aldım. Bazen yalnız takıldım, bazen tanıştığım insanlarla vakit geçirdim. Bana çok iyi gelmişti o dönem. Bütün tazminatı yedim. Daha sonra bir daha tek başıma tatil fırsatım olmadı ama olsa yine yaparım. Çok içten söyledim, kovulmam inşallah.
ahaha iyi yapmışsın bence
tazminat dışında başka bi kaynak olursa finanse etmek için, içten söyleyebilirsin :KK70:
Vize varsa (veya kapı vizesi de oluyor) Midilli daha iyi. Bahsettiğiniz yerlerde konaklama ve yeme-içme genel olarak pahalı. Arkadaş evinde kalırım veya çadır kurarım gibi bir durum varsa uygun olabilir tabii.
valla hiç bakmadım konaklama fiyatlarına
çadırla işim olmaz
evinde kalabileceğim biri de yok
kafama uymazsa gitmem

Bende tek başıma tatili daha çok seviyorum. Herşey dahil oteller bana daha güvenli geldiği için tercihimde bundan yana oluyordu hep.

Artık evliyim , çocuklar var yapamıyorum. Ama ne yalan söyleyeyim ilk fırsatım olsa yapacağım şey olabilir kendisi 😍

Arkadaşlarımlada gittim,ailemlede, sevgilimle, eşimle hiç biri aynı tadı vermiyor. En güzeli yalnız tatil 😂😂

ahaha iyi yapmışsın bence
tazminat dışında başka bi kaynak olursa finanse etmek için, içten söyleyebilirsin :KK70:

valla hiç bakmadım konaklama fiyatlarına
çadırla işim olmaz
evinde kalabileceğim biri de yok
kafama uymazsa gitmem
Keşke o kadar toplu para olsa da gitsem. Aslında sadece para değil, zaman meselesi de var tabii. Özel sektörde 3 hafta aralıksız tatil mümkün değil.

Aslında saydığınız yerlerin hepsi çok güzel. Yazın Ayvalık ve Cunda'da kaldım, Assos'ta günü birlik vakit geçirdim. Ama uzun süre önceydi. Fiyatlar böyle değildi. Ayvalık tarafını hala çok seviyorum. Ama sezonda gitmek yerine Kasım ayının başında gidiyoruz. En azından konaklama uygun oluyor. Hem de hava o kadar sıcak olmuyor. Bir de tam zeytin için hasat zamanı oluyor. Eğer meraklıysanız tavsiye ederim.

Keşke o kadar toplu para olsa da gitsem. Aslında sadece para değil, zaman meselesi de var tabii. Özel sektörde 3 hafta aralıksız tatil mümkün değil.
imkansız tabi ki
ben de yakınlara hafta sonları kaçarım diye düşündüğüm için öyle 1-2 gece konaklamalı şeyler planlama kafasındayım

Aslında saydığınız yerlerin hepsi çok güzel. Yazın Ayvalık ve Cunda'da kaldım, Assos'ta günü birlik vakit geçirdim. Ama uzun süre önceydi. Fiyatlar böyle değildi. Ayvalık tarafını hala çok seviyorum. Ama sezonda gitmek yerine Kasım ayının başında gidiyoruz. En azından konaklama uygun oluyor. Hem de hava o kadar sıcak olmuyor. Bir de tam zeytin için hasat zamanı oluyor. Eğer meraklıysanız tavsiye ederim.
ben de eylülde giderim belki diye düşündüm, denize de giriliyor diye biliyorum eylülde
lakin ille de denize gireyim tutkum yok o sebeple dediğin dönem için düşünebilirim. not aldım hatta şu an

yorumları düzgün bir otel bulabilirsin ama bunun dışında turlara bakabilirsin. hem tüm rota saatler belli oluyor hem sana ait zaman da veriliyor. bilindik bir acentayla ilgini çeken turlara bakılabilir. hem tek tatil yapmış olursun hem de kalabalık içinde güvende hissedebilirsin. datça demişler, oradan geleli 24 saat olmadı. evet şahane güvenli bir yer lakin araban varsa gezebilirsin. yoksa belli bir alanda kalırsın toplu taşıma vs pek fazla yok. araban varsa veya kiralarsan tek başına tatil için datça önerebilirim

imkansız tabi ki
ben de yakınlara hafta sonları kaçarım diye düşündüğüm için öyle 1-2 gece konaklamalı şeyler planlama kafasındayım

ben de eylülde giderim belki diye düşündüm, denize de giriliyor diye biliyorum eylülde
lakin ille de denize gireyim tutkum yok o sebeple dediğin dönem için düşünebilirim. not aldım hatta şu an
Eylül'de ayvalık soğuk olur diye biliyorum

didime seneler önce gitmiştik ailecek, son günümüz bayramın 1. gününe denk gelmişti
yüzecek yer yoktu :KK70:
ucuz hiçbir yer kalmadı artık
izmirde denizini çok sevdiğim bi yer var genelde günübirlikçiler falan da geliyor
her yerini şezlongçular basmış asla halka açık bi yer bırakmamışlar, ücretsiz kısmında da abuk sabuk tipler gelip kuruluyor
1 şemsiye 2 şezlonga bu sene kesin 500 tl fiyat çekerler
mesela burası popüler falan sayılmaz ama burada bile fiyatları arşa çıkarmış durumdalar

işte ben 2 senedir bunlara takıla takıla tatile çıkmadım. orası pahalı burası uzak bilmem ne diye diye
şimdi koy g.tüne rahvan gitsin modundayım
Haa bide ayvalığa gitmisken birgün bademliye pisa koyuna gittik.Akvaryumdu ya bildiğin turkuazdı ve ıpılıktı suyu nefisti .İzmirdesiniz size yakın düşünebilirsiniz.

Eylül'de ayvalık soğuk olur diye biliyorum

Biz 2 yıl önce ayvalıkta tatil yaptık tabii cundayada gittik.Denizi aşırı soğuktu ağustosta ama ayvalık güvenli ve medeni biyer tek tatil yapılır yani.Aşırı pahalı değil sakin.

Haa bide ayvalığa gitmisken birgün bademliye pisa koyuna gittik.Akvaryumdu ya bildiğin turkuazdı ve ıpılıktı suyu nefisti .İzmirdesiniz size yakın düşünebilirsiniz.
ayvalık kesinlikle bu sene düşünüyorum çünkü hem otel seçeneği dolu hem de bana ulaşım açısından çok kolay
yol 2.5 saat sürüyor, otobüs bilet fiyatı uygun ve her saat sefer var gibi bişey izmirden
ama ayvalık'a sezonda mı gidip denize gireyim yoksa sezon dışı gideyim denizle alakam olmasın falan ona karar veremedim
sezon dışı fiyatlar da ucuzlar tam keyif yapılır aslında gezme, vakit geçirme ve dinlenme anlamında
sarımsaklı plajında denize çok girdim çocukken o kadar soğuk olmuyor
tabi ege ve akdenize kıyasla bi tık serin kalıyor suyu

ayvalık kesinlikle bu sene düşünüyorum çünkü hem otel seçeneği dolu hem de bana ulaşım açısından çok kolay
yol 2.5 saat sürüyor, otobüs bilet fiyatı uygun ve her saat sefer var gibi bişey izmirden
ama ayvalık'a sezonda mı gidip denize gireyim yoksa sezon dışı gideyim denizle alakam olmasın falan ona karar veremedim
sezon dışı fiyatlar da ucuzlar tam keyif yapılır aslında gezme, vakit geçirme ve dinlenme anlamında
sarımsaklı plajında denize çok girdim çocukken o kadar soğuk olmuyor
tabi ege ve akdenize kıyasla bi tık serin kalıyor suyu
İzmirde denize girebilirsin aslında sezon sonu uygun gidip kafa dinlemeli de güzel olur. Sinoo iki gündür canım inanılmsz tatil çekti sayende:)

İzmirde denize girebilirsin aslında sezon sonu uygun gidip kafa dinlemeli de güzel olur. Sinoo iki gündür canım inanılmsz tatil çekti sayende:)
ben izmirde genelde günübirlik gidiyorum
izmir çevresi de hem sezonda hem de sezon sonu atıyorum eylül için falan güzel oluyor
sezonda herşey pahalı tabii
valla benim de canım çok çekiyor her boşta kaldığımda otel falan bakıyorum :KK70:

X