tatil meselesi .. kafamdaki sorular ..

Ben tercih etmem tek tatili.
Sadece şu sebeple ama...

X tarihinde y hotelinde 2 yetişkin (hatta genelde + 2 çocuk) 100 bin TL ise

X tarihinde y hotelinde 1 yetişkin de 100 bin TL oluyor.

Oda üzerinden ücretlendirildiği için doğru olan bu ama hizmet açısından kazıklanmış hissederim.

Biz de eşimle bunun hayalini kuruyoruz gittiğimiz zaman ama imkansız olduğunu da biliyoruz bir taraftan🙁.Diğer tatil beldelerine göre daha ekonomik olduğunu söyleyebilirim ama🙂.
Bizde bakıp bakıp döneriz emlakçılara 🥲 çok sakin bir yer tam kafa dinlemelik. Doğası harika.Belki nasip olur bir gün bizlere oradan bir ev almak 🤗

Ben tercih etmem tek tatili.
Sadece şu sebeple ama...

X tarihinde y hotelinde 2 yetişkin (hatta genelde + 2 çocuk) 100 bin TL ise

X tarihinde y hotelinde 1 yetişkin de 100 bin TL oluyor.

Oda üzerinden ücretlendirildiği için doğru olan bu ama hizmet açısından kazıklanmış hissederim.
ben sırf bu mantıkla baktığım için 2 senedir yazları eve tıkıldım :KK70:
beraber gidebileceğim kimse yoktu, ailemle gitmek istemedim tek başıma da gitmek istemedim
ve şu an her şey daha fazla zamlanmış biçimde bu yaz gidicem çünkü dayanamıyorum
tesislere aileler ve kalabalık gruplar daha fazla kazandırıyor zaten
belki bu sebeple bu tarz fiyatlandırma yaparak insanların daha kalabalık gelmelerini teşvik ediyor olabilirler
benim tercihim uygun fiyatlı butik oteller falan olacak
zaten 1-2 gece kalmalı bişiler planlıyorum

bizim arkadaşla gittiğimiz butik otel çok tatlıydı, çift kişilik yataklı oda tuttuk
ama tek kişi kalırsan farklı fiyat, 2 kişi kalırsan farklı fiyat oluyordu
sebebini sorduğumuzda 2. kişinin kahvaltı masrafı oluyor demişti (oda + kahvaltıydı)

aynı odayı ve yatağı sadece sevgilimle paylaşırım ben bu saatten sonra. arkadaşla aynı odada uyumak hatta aynı yatakta yatmak falan benden uzak olsun :KK70:
hiç hiç rahat edemedim

Valla kanka ben tek başıma giderim, kışın kafama estiğinde arkadaş nazı faan çekmem bavulumu topar basıp giderim:))) Kışın kayağa yalnız çok gittim hepsi süperdi. Yalnız şunu söyeyeyim, Türkiyede hiç yalniz gitmedim. Yaz tatii tek başına nezih otede oabiir bence, o konuda Bodrum Türkbükü ve Gölköy çevresini çok tavsiye ederim, üks segmentten olmayan daha mütevazi otellerin bile işletmecileri de gayet kibar, efendi insanlar rahatça tek kadın olarak gidebiirsin. Gelen turistler de genelde medeni insanlar, Bodrum candır:KK200:

Ben gittim gayette keyifli geçirdim zamanımı.Zaten Kuşadası'nda yaşıyorum.Genel de Bodrumu tercih ediyorum.Didimin denizi çok güzel fakat kalitesiz geliyor bana.Kuşadasını düşünürsen yardımcı da olabilirim:)
ya didim düşünüyorum ama otel bulamadım istediğim gibi
butik otel istiyorum ama olanlar kalitesiz geldi bana
kuşadasına daha önce geldim ailemle, ev tutmuştuk merkezde ama inanılmaz gürültülüydü sevmedik :KK70:
ev için lokasyon seçimimiz yanlış olmuş ki bizim hatamızdı
kuşadası bana hiç kasaba gibi hissettirmedi, çok şehir şehir geldi
ben daha böyle sahil kasabası tarzı, tatil beldesi gibi hissettiren yerleri seviyorum
kuşadası bildiğin şehirdi yani
ben zaten izmirde yaşıyorum kuşadası küçük izmir gibi :KK53:
bodrum çok istiyorum ama cüzdanım yer mi hiç emin değilim çok pahalı değil mi orası ?

Valla kanka ben tek başıma giderim, kışın kafama estiğinde arkadaş nazı faan çekmem bavulumu topar basıp giderim:))) Kışın kayağa yalnız çok gittim hepsi süperdi. Yalnız şunu söyeyeyim, Türkiyede hiç yalniz gitmedim. Yaz tatii tek başına nezih otede oabiir bence, o konuda Bodrum Türkbükü ve Gölköy çevresini çok tavsiye ederim, üks segmentten olmayan daha mütevazi otellerin bile işletmecileri de gayet kibar, efendi insanlar rahatça tek kadın olarak gidebiirsin. Gelen turistler de genelde medeni insanlar, Bodrum candır:KK200:
biz antalya tarafına gittik, kaldığımız butik otel inanılmaz güzeldi . personeller de çok iyiydi
konaklayan kitle de güzeldi falan

valla evet arkadaş nazı falan bu saatten sonra pek çekilmiyor
sürekli bi uyumlanma durumu, yok zamanlamayı uydur yok maddiyatını ayarlasın falan bin tane iş

Üff tatil planı yapasım geldi.
Tek tatili hiç düşmedim çok kplay sosyalleşen biri değilim tanımadığım insanlarla ondan sanırım.
Ama seviyorsan yap tatilini karışanın yok özgürsün miss..
Tek olmak masrafsız da. Biz simdi eşimle herseyi x2 düşünüyoruz. Neyse ki cocuk yok o zaman daha da masraflı 😂..
kesinlikle sosyalleşme gibi bi derdim olmayacak. o kadar umurumda değil ki diğer insanlar :KK70:
evet masraf konusu da tek başına olunca daha cazip .
biz arkadaşla ayrı otobüslerle ayrı lokasyonlardan gittik tatil merkezimize
o otogardan otele taksiyle gitmiş mesela 300 lira yazmış
ben hayatta 300 lira vermem taksiye, otogardan minibüse bindim 25 liraya geldim
ama arkadaşla aynı otobüste olsak indiğimizde kesin taksi diye tutturacaktı
ben mesela sırf arkadaşın gönlü de olsun diye 1-2 restoranda aşırı kazık fiyata yemek yedim
tek olsam asla bunu yapmam
aynı arkadaşla sezon başlayınca tatile çıksam, kişi başı 1500 tl harcama sınırı olan beachlere gidelim diye tutturacak biliyorum
bana halk planına bi havlu atmak yetiyor oysa ki ahaha

Anliyorum ben de sevmiyorum tatilde tek karar veren kisi olmayi, her seyin bana sorulmasini. Bi tek benim beynim yorulunca bir duralim orda diyorum. Hele o harita uygulamasini bir tek ben kullaniyorsam asabilesiyorum. O yuzden arkadaslarimla birlikte tatile gittigimizde genelde biz onden bir liste hazirliyoruz, su mekanlara gidelim, su muzeyi gorelim vb. diye o anda bir seyi dusunup karar vermek zorunda olmuyoruz. Tavsiye ederim bunu yapmanizi bir daha biri ile tatile giderseniz, baya faydali oluyor. Ama once bir tek tatile gidip detoks yapin istediginiz gibi.
Ama benim bu duzeni oturtmam da yillarimi aldi, tatil tecrubemizi iyilestirmek icin yillardir ugrasiyoruz arkadaslarimla :)
valla biz hiçbir şey planlamadık ve düşünmedik, orda bi patladık açıkçası
allahtan otel sahibi çok bilgiliydi bizi yönlendirdi
tekne turu istiyordum arkadaşım yanaşmadığı için yapamadık
halbuki sezon henüz açılmadığı için tur fiyatları da uygundu
bi daha plansız tatile gitmem
tek başıma çıkarken de mutlaka araştırıcam önceden
bizimki o kadar plansız oldu ki biraz da ani oldu, deniz taşlıkmış mesela bundan haberimiz yoktu ahaha aklımda kum diye kalmış teyit de etmemiştim
haberimiz olsa deniz ayakkabısı alıp öyle giderdik gibi gibi şeyler

Bizde bakıp bakıp döneriz emlakçılara 🥲 çok sakin bir yer tam kafa dinlemelik. Doğası harika.Belki nasip olur bir gün bizlere oradan bir ev almak 🤗
benim bazı akrabalarım yıllar yıllar önce şu an gayet de popüler olan bi tatil yerinden
o zamanlar oralar aşırı sakinken, bilinmiyorken yazlık almışlardı
hani o zamanlar uygun gelmiş almışlar doğru düzgün insan bile yokken
şu an öyle özeniyorum ki onlara .

Ben sağlık açısından tek başına tatile çıkmaktan hep çekindim, bu tarz özel durumlar yoksa gidilir şahane de olur

ya didim düşünüyorum ama otel bulamadım istediğim gibi
butik otel istiyorum ama olanlar kalitesiz geldi bana
kuşadasına daha önce geldim ailemle, ev tutmuştuk merkezde ama inanılmaz gürültülüydü sevmedik :KK70:
ev için lokasyon seçimimiz yanlış olmuş ki bizim hatamızdı
kuşadası bana hiç kasaba gibi hissettirmedi, çok şehir şehir geldi
ben daha böyle sahil kasabası tarzı, tatil beldesi gibi hissettiren yerleri seviyorum
kuşadası bildiğin şehirdi yani
ben zaten izmirde yaşıyorum kuşadası küçük izmir gibi :KK53:
bodrum çok istiyorum ama cüzdanım yer mi hiç emin değilim çok pahalı değil mi orası ?
Anladım evet Kuşadası artık şehir gibi.Bodrum biraz pahalı çeşme de aynı bilirsin zaten.Fethiye ya da Datçayı tavsiye ederim.Bir de biz her sene Marmaris'te çok güzel bir butik otele gidiyoruz ama kahvaltı bile yok içinde ve biraz aşırı pahalı biz ailece gittiğimiz için bize uyguna geliyordu.

Anladım evet Kuşadası artık şehir gibi.Bodrum biraz pahalı çeşme de aynı bilirsin zaten.Fethiye ya da Datçayı tavsiye ederim.Bir de biz her sene Marmaris'te çok güzel bir butik otele gidiyoruz ama kahvaltı bile yok içinde ve biraz aşırı pahalı biz ailece gittiğimiz için bize uyguna geliyordu.
marmaris butik otelin adını özelden bana atabilirsin istersen :)
maksimum 2 gece geçireceğim için bi tık tuzlu olması dokunmaz eğer beğenirsem
kahvaltıya takılmıyorum çok güzel mekanlar var otel kahvaltısından çok daha iyisini yapan yer dolu
tek kişi olmanın avantajı. illa ki kahvaltı tabağı olan yerler vardır menüsünde
datça konusunda çok aklıma girildi, fethiye de ne zamandan beri istediğim yerler arasında :KK70:
kuşadası yeme içme açısından pahalı değildi 2 sene önce geldiğimde. tek sorunu şehirimsi olması :KK70:

kızlar selam
2-3 gündür sürekli düşündüğün kafamı meşgul eden bi konu var en iyisi sizden fikir almak sanırım
geçenlerde sevdiğim bir arkadaşımla beraber kız kıza tatile çıktık.
ilk defa bi arkadaşımla tatile çıkmıştım, bundan öncekiler hep ya aile ile olmuştu ya da ilişkimin olduğu dönemler sevgilimle 1-2 günlük mini tatiller şeklindeydi
arkadaşımla gittiğimiz tatil de güzeldi ancak tatilde bana bi aydınlanma geldi
hani buralara tek başıma da gelsem gayet güzel zaman geçirebilirmişim gibi hissettim açıkçası
şimdiye kadar tatile ille de biriyle gitmem gerekir yoksa çok sıkılırım gibi geliyordu
arkadaşımla ciddi bi sorun yaşamadım, yeniden tatile gidelim dese giderim ama tabi bazı ayarlamaları daha düzgün yapmak lazım
aynı odayı paylaşıp aynı yatakta uyuduk falan bence bu çok gereksizmiş çünkü rahat edemedim
ne kadar güzel geçse de biriyle gidince sürekli ona da bağlısın
çok da %100 istediğim gibi geçti diyemem, asla pişman değilim ama galiba bana bağımsızlık perileri geldi :KK70:
mesela hep geç uyandığı için kahvaltıyı kaçırdı, ben yalnız başıma kahvaltı yaptım
sırf bu yüzden günü değerlendirme kısmı da pek istediğim gibi olmadı
ama yine de güzel bi anı oldu

şimdi ben diyorum ki yaşadığım şehre maksimum 3-4 saat uzaklıktaki sahil kasabalarına maksimum 2 gecelik kaçamak yapsam tek başıma
ama tek başıma gitmem güvenli olur mu nelere dikkat etmem lazım bilemiyorum
mutlaka içinizde yalnız başına tatile gidenler olmuştur millet yurt dışına gidiyor
tavsiye eder misiniz siz keyif aldınız mı tek başınıza olmaktan
ege bölgesinde tavsiye edebileceğiniz tatil yöreleri var mıdır

aynı odayı paylaşıp aynı yatakta uyuduk falan bence bu çok gereksizmiş çünkü rahat edemedim

Neden aynı yatakta uyudunuz ? 🙄 Çift yataklı bir oda istemediniz mi ?

Neden aynı yatakta uyudunuz ? 🙄 Çift yataklı bir oda istemediniz mi ?
lezbiyeniz ikimiz de , o yüzden aynı yatakta uyuduk
şaka şaka :KK70:
ya 2 tane tekli yatak olan oda boşta 1 tane vardı o da deniz manzarası görmüyordu
biz de deniz manzaralı çift kişilik yataklı odayı tutalım dedik
idare ederiz diye düşündüm ama edemiyormuşum onu anladım
arkadaşım gayet rahat etti aslında ama ben edemedim .
deli yatıyor, uykusu ağır falan . kaç kere kol bacak çarpmasına uyandım yani

X