Tavşanlar Hakkinda Sorular ve Cevaplar

götürememm :KK43: yanı şu anda maddı açıdan sorunlarım var. en erken çarşamba günü götürebılırım :KK43: üstelık ankarada tek bı veterıner bılmıyorum. nereye götürebılırım bıldığınız bı yer var mı? :gitme:
ayağını yalıyor sürekli, üstüne basabılıyor ama sanırım basınca acıyor ki basmamayı tercih edıyor. ayağını elledım, ellememe ızın verıyor, yine hareketli ve yem yiyor su içiyor, tek sorun üstüne basmaması :KK43:

ışin en kötü yanı canı yanması sizde ki imkansızlık ve elden bi'şey gelememesi kendi şehrimde olsa benim veterinerime götürürdüm onu ama elden bişey gelmiyor buradan.

Püsküüt isimli bir arkadaşımız var burada ona sorabilirsiniz bildiği veterinerler var onun.

bence bir şey olmamıştır.Belki canı acımıştır ama kırık olduğunu zannetmem çünkü canları yanınca elletmiyorlar tırnaklarına baksana belki tırnağında bir sorun vardır. Benim tavşanımında ayağında sorun var zannediyordum ama tırnağı geri dönmüştü.

merhaba, benim bu zamana kadar 3 tavşanım oldu sonuncusunu vermek zorunda kaldım çünkü o da fazla çiş yapıyordu ve inanılmaz kokuyordu. talaş koymalışın ( ki onu da ayaklarıyla dışarı dırlatıyorlar) ama kafesin yüksekse sorun olmaz herhalde. veya kafesi ayrıca kartonun içine koy (sıkılabilirler ama bir dene istersen)

kıslar tavşanlar hakkında istediğiniz soruları bana özel msj yoluyla sorablrsnz :KK66: ben bu konu hakkında aylarca ara$trma yaptm ve 3 tane tav$an besledm :) saygılr ..

Merhaba arkadaşlar. Bende de şu anda bembeyaz katopu gibi bir tavşan var. 3 aydır evde besliyoruz. Aldığımızda çok küçüktü. Şu anda ise hemen hemen bir kedi büyüklüğünde. Çok sevimli, çok akıllı ve çok güzel. Evimizin neşesi.
Ama artık kafesi dar geldiğinden, ve artık bahçesi olan bir evde yaşaması gerektiğini düşündüğümüzden onu satmak istiyoruz. ıstanbul - Avrupa yakasından ilgilenenler varsa benimle irtibata geçebilirler.

ısteyene, facebookta paylaştığım videoları gösterebilirim. O kadar sevimli hareketleri var ki anlatamam. Sürekli öpüyoruz, sürekli okşuyoruz. Zaten evin içine saldığımızda kendisi ile ilgilenilmediğini farkederse, o gelip kucağımıza çıkıyor. Ama dediğim gibi bakmak zor gelmeye başladı.
Ben çalıştığım için, gündüzleri annem ilgileniyordu ama o da artık zorlanmaya başladı.

Tuvalet alışkanlığı var. Bir yere alıştı ve çişini sürekli aynı yere yapıyor. Alıştığığı yer ise, annemin kucağı:))
Evet malesef ki nasıl olduysa annemin kucağına alıştı bir kere. Annem de her salacağımız zaman kucağına muşamba ve bez serip, öyle bekliyor. Eğer çok sıkışmışsa, kafesten çıkar çıkmaz direk annemin kucağına gidiyor:))

Sevgiler herkese...

Bizim de 3 tane minicik, sevimli tavşanımız var. Henüz 2 aylıklar. Onlara o kadar alıştık ki, evlatlarımız oldular adeta. Onlar da baya alıştılar bize, öpüyoruz, şımarıklık yapıyorlar. Yavru tavşanların beslenmelerinde çok dikkatli olmak gerekiyor, 3 aylık olana kadar marul vb yeşillik verilmemesi lazım. Kuru mama ve yonca verilmeli. Aksi takdirde ishal oluyorlar ve yavru tavşanlarda ishal ölümle sonuçlanabiliyor. Hiç ıslanmamaları, yıkanmamaları lazım. Tutarken dikkatli olmak gerekli, yoksa boyun eğriliği oluşabiliyor. Eğer gerçekten onu sahiplenecekseniz önce bir veterinere götürüp hastalığı var mı muayene ettirin. Her 3 ayda bir kontrole götürün. Veterinerde öyle aman aman muayene ücretleri ödemiyorsunuz. Hem onlar ne kadar bizden daha küçük bedenler içinde ruh taşıyor olsa da, onların da canı var. Ve hastalandıklarında tıbbi yardım alma hakları var.

Forum için çok değerli bilgiler. Bu deneyim ve tecrübeleri bu forum ortamında bulmak çok güzel. Buraya yazılan her şey için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Allah razı olsun hepinizden. Sağolun.

X