Lekeler, Çiller TCA peeling uyguladım.Gün gün resimlerini çektim.Buyrun İçeri!

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

New_Day

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2010
188
2
Arkadaşlar merhaba!TCA uygulamasıyla ilgi bir çok soru soruluyor.Uygulamadan sonra işe gidebilir miyim? Dışarı çıkabilirmiyim? gibi.Cevabı resimleri görünce kendiniz verin :KK1: Öncelikle göz zevkinizi bozduğum için şimdiden özür dilerim :KK1: Resimlerin üstüne tıklayarak büyütebilirsiniz.Çok kötü bir görüntü olduğu için resimlere saç,gözlük koydum.Uygulama öncesi resmim yok malesef.

Ben %20 lik kullanıyorum.Bu uygulamaya lekeler ve siviceler için başladım.Bu 5. uygulamam ve sonuçtan çok memnunum.İzler lekeler tamamen bitti.Uygulamayı yapalı 1 ay oldu regl dönemimde bile hiç sivilcem çıkmadı.Sanırım benim sivilcelerim gözenekler tıkalı olduğu için çıkıyormuş.İnşallah böyle devam eder. Sivilceler için doktorada gittim verdiği ilaçlar klasik.Hapları kullanırken gidiyordu.Bitince anında çıkıyorlardı.

Uygulamayı bu sefer derin yaptım sanırım.Beyazlaşıncaya kadar bekledim.Siz bu konuda biraz tedbirli olun.Çünkü çok fazla yanma oluyor.Gözlerimden hatta burnumdan yaşlar aktı.O yüzden yine üstüne basarak söylüyorum dikkatli olun.İlk 5 gün yüzüme hiç su değdirmedim. Sürekli olarak bepanthene plus sürdüm.Sürekli hareket ettiği için Soyulma önce ağız kısmından başlıyor.Kenarlardan çatlamaya başlıyor.Ama ben hiç kendim soymadım.O yüzden iz leke kalmadı çok şükür.Tca uygulamasından sonra pişman olan, leke ve izlerden şikayetçi olan çok kişi olmuş.Kendin asılıp soymadığın sürece iz kalmıyor. 5. günden sonra hafif hafif soydum ama zorlamadım.Soyulma bitince bepanthene kreme döndüm.Gündüzleri bepanthene, akşamları sadece alın ve burun bölgemde La Roche Posay Effaclar Duo kullanıyorum.Çünkü benim o bölgelerde yağlanma oluyor.Onun dışında hiç bakım yapmıyorum.Çünkü cilt hassaslaştığı için tepki gösterebilir diye düşünüyorum. .

Ayrıca bundan önceki uygulamada yüzümün kenarlarına,saç kenarlarının olduğu yere uzak sürmüşüm.Oyüzden kenarda çizgi şeklinde bi iz görünüyordu.Son uygulamada saç diplerine doğru sürdüm o izde geçti şükür.Bu notuda eklemek istedim.
Yani bu Tca hassas ve sabır gerektiren bir işlem.Lekelerden kurtulayım derken daha beter olmasın yüzünüz.

RESİMLERDEN ALINTI YAPMAYALIM LÜTFEN!

1- $1.jpg 2- $2.jpg 3- $3.jpg
4- $4.jpg 5- $5.jpg 6- $6.jpg
7- $7.jpg 8- $8.jpg 9- $9.jpg

Son iki resim tamamen soyulmuş hali.7. resim karanlık çıkmış biraz.Normalde beyaz tenliyim.9.resim ışıklı ortamda çekildi.

Son düzenleme:
Vaooovv sonuç mükemmel olmuş canım! yalnız 6. resim beni biraz korkuttu. su mu topladı cildin, öyle görünüyor, umarım öyle olmamıştır. %20lik uygulama yapmışsın sen, %15den farkı nedir acaba, daha mı ağır oluyor? cildim de sivilce sorunu yok ama yer yer lekeler var, onun için kullanmayı düşünüyorum açıkçası. 1 ay kullandığını yazmışsın, acaba 1 ay boyunca her gün mü kullandın yoksa ara mı verdin? suyla durulamamışsın yüzünü, acaba durularsak etkisini pek göstermez mi? son olarak nerden aldın peelingi, her yere güvenilmiyor çünkü.
sorular çok bende eheh:) geçmiş olsun.

Vaooovv sonuç mükemmel olmuş canım! yalnız 6. resim beni biraz korkuttu. su mu topladı cildin, öyle görünüyor, umarım öyle olmamıştır. %20lik uygulama yapmışsın sen, %15den farkı nedir acaba, daha mı ağır oluyor? cildim de sivilce sorunu yok ama yer yer lekeler var, onun için kullanmayı düşünüyorum açıkçası. 1 ay kullandığını yazmışsın, acaba 1 ay boyunca her gün mü kullandın yoksa ara mı verdin? suyla durulamamışsın yüzünü, acaba durularsak etkisini pek göstermez mi? son olarak nerden aldın peelingi, her yere güvenilmiyor çünkü.
sorular çok bende eheh:) geçmiş olsun.

canim 6. resim yakindan cektim ustteki soyuldugu icin oyle gorunuyo.yani su toplama gibi bisey kesinlikle olmuyor.
%20 lik biraz daha etkili soyuyo. %15 lik hic kullanmadim onda soyulma derecesini bilmiyorum. canim 1 ay kullanmadim.sunu demek istedim aslinda.uygulamayi 1 ay once yaptim.resimler ozamana ait yani.tca daki amac hizli bisekilde ust deriyi soymak.1 kez suruluyo yaklasik 7 gun icinde soyulma bitiyor.cilt tipine gore farklilik gosterebilir yani.ben gecen sene internetten almistim.sahteleri mevcutmu bilmiyorum canim.ama almak istersen link atarim sana.

aldığın yerin linkini atarsan çok sevinirim canım. bi de bişey daha sormak istiyorum, malum yaz geldi, güneş iyice etkisini göstermeye başladı. peeling için sence bu ara iyi bi zamanlama olabilir mi? yoksa sonbaharı mı bekleyeyim, sen güneşten nasıl korundun ya da bu işlemi yatmadan önce mi uyguladın? akşam uygulasam sabah günlük yaşantıma devam edebilir miyim, güneş zararlı olur mu yine de ? :/

aldığın yerin linkini atarsan çok sevinirim canım. bi de bişey daha sormak istiyorum, malum yaz geldi, güneş iyice etkisini göstermeye başladı. peeling için sence bu ara iyi bi zamanlama olabilir mi? yoksa sonbaharı mı bekleyeyim, sen güneşten nasıl korundun ya da bu işlemi yatmadan önce mi uyguladın? akşam uygulasam sabah günlük yaşantıma devam edebilir miyim, güneş zararlı olur mu yine de ? :/

canım soyulma sırasında malum hiç dışarıya çıkmadım.Ama dışarıya çıkarken sürekli güneş kremi kullanıyorum.Fondoten pudra kullanmıyorum zaten.Sonbaharı beklesen iyi olur aslında.Bu işlemi gündüz uyguladım.Canım uygulamadan sonra dışarı çıkamıyorsun.Yukarıdaki resimler günlük resim.Her günün resmini çektim yani.Son uygulamamda soyulma uzun sürdü.Hemen 1-2 güne bitecek bir işlem değil yani.

Arkadaşlar merhaba!TCA uygulamasıyla ilgi bir çok soru soruluyor.Uygulamadan sonra işe gidebilir miyim? Dışarı çıkabilirmiyim? gibi.Cevabı resimleri görünce kendiniz verin :KK1: Öncelikle göz zevkinizi bozduğum için şimdiden özür dilerim :KK1: Resimlerin üstüne tıklayarak büyütebilirsiniz.Çok kötü bir görüntü olduğu için resimlere saç,gözlük koydum.Uygulama öncesi resmim yok malesef.

Ben %20 lik kullanıyorum.Bu uygulamaya lekeler ve siviceler için başladım.Bu 5. uygulamam ve sonuçtan çok memnunum.İzler lekeler tamamen bitti.Uygulamayı yapalı 1 ay oldu regl dönemimde bile hiç sivilcem çıkmadı.Sanırım benim sivilcelerim gözenekler tıkalı olduğu için çıkıyormuş.İnşallah böyle devam eder. Sivilceler için doktorada gittim verdiği ilaçlar klasik.Hapları kullanırken gidiyordu.Bitince anında çıkıyorlardı.

Uygulamayı bu sefer derin yaptım sanırım.Beyazlaşıncaya kadar bekledim.Siz bu konuda biraz tedbirli olun.Çünkü çok fazla yanma oluyor.Gözlerimden hatta burnumdan yaşlar aktı.O yüzden yine üstüne basarak söylüyorum dikkatli olun.İlk 5 gün yüzüme hiç su değdirmedim. Sürekli olarak bepanthene plus sürdüm.Sürekli hareket ettiği için Soyulma önce ağız kısmından başlıyor.Kenarlardan çatlamaya başlıyor.Ama ben hiç kendim soymadım.O yüzden iz leke kalmadı çok şükür.Tca uygulamasından sonra pişman olan, leke ve izlerden şikayetçi olan çok kişi olmuş.Kendin asılıp soymadığın sürece iz kalmıyor. 5. günden sonra hafif hafif soydum ama zorlamadım.Soyulma bitince bepanthene kreme döndüm.Gündüzleri bepanthene, akşamları sadece alın ve burun bölgemde La Roche Posay Effaclar Duo kullanıyorum.Çünkü benim o bölgelerde yağlanma oluyor.Onun dışında hiç bakım yapmıyorum.Çünkü cilt hassaslaştığı için tepki gösterebilir diye düşünüyorum. .

Ayrıca bundan önceki uygulamada yüzümün kenarlarına,saç kenarlarının olduğu yere uzak sürmüşüm.Oyüzden kenarda çizgi şeklinde bi iz görünüyordu.Son uygulamada saç diplerine doğru sürdüm o izde geçti şükür.Bu notuda eklemek istedim.
Yani bu Tca hassas ve sabır gerektiren bir işlem.Lekelerden kurtulayım derken daha beter olmasın yüzünüz.

1-Eki Görüntüle 408474 2-Eki Görüntüle 408475 3-Eki Görüntüle 408476
4-Eki Görüntüle 408478 5-Eki Görüntüle 408479 6-Eki Görüntüle 408480
7-Eki Görüntüle 408481 8-Eki Görüntüle 408482 9-Eki Görüntüle 408483

Son iki resim tamamen soyulmuş hali.7. resim karanlık çıkmış biraz.Normalde beyaz tenliyim.9.resim ışıklı ortamda çekildi.

merhaba benim çok fazla sivilce izlerim var bi kaçtanede sivilcelerim var bende almak istiyorum acaba detaylı bilgi verirmisin nerden alıcaz kaç paraya nasıl yapıcaz ben bursada oturuyorum acaba nasıl yapabiliriz

Ben internetten almıştım.Link vermek yasak sanırım o yüzden özelden attım linki.

çok teşekkür ederim canım verdiğin bilgiler için, birebir görmüş olduk sonuçları sayende. ama dediğin gibi sonbaharda başlasam daha iyi olacak sanırım.bi de muğladayım ben, buralar cayır cayır şimdi, riske atmamak gerek cildi.

selam cnm oncelikle seni cesaretinden dolayi tebrik etmek istiyorum :)
Bende acne izlerimden sikayetçiyim ve bu peeling isini kafama taktim yapmak istiorm..su an roaccutane kullaniyorum tedavimin sonuna geldim sivilcem kalmadi ama izlerim var.
Senin sivilce izlerin derinmiydi ? Benimkiler çok fazla belirgin degil ama yinede rahatsiz edio beni. Helede terleyince falan mesela iyice belirgin oluyo :/
Kisa dogru bende TCA peeling uygulamak istiyorum.
Sana birkaç sorum olucak.
- ilk uyugulamamda saç diplerime surmedim demissin, kaç seans yaptin ?
- Yan etkisini falan gordunmu?
- bepantheneyi soyulma sureci esnasinda mi kullandin , yoksa soyulma tamamen bittikten sonrami?
- nerden siparis verdin ? ben yurtdisinda yasiyorumm

1 hafta içinde mi en son haline ulaştın?..ve en son fotodaki halin ,tca nın kaç seans uygulanmış hali?

valla fotoşop filan değilse fotolar, süper..

Son düzenleme:
1 hafta içinde mi en son haline ulaştın?..ve en son fotodaki halin ,tca nın kaç seans uygulanmış hali?

yaaff sen naaptın hacıı :) bu mikemmel bişi o halde... arkadaşımın sorularına katılmakla beraber yineliyorum her gün mü sürüyosun bu şeysii?? we her gün böyle deri atar gibi kabuk mu kalkıyor yüzünden ..doğru mu anlamışım :))

bana da link banada link lüütfeenn :)))

yaaa maşallah yüzün çok güzel olmuş bebek poposu gibiii =)) ben de istiyorum yaaa :KK43: ama şu an yaza girmek üzere olduğumuz için tereddütteyim o yüzden sana bir iki soru sormak istiyorum:S

şimdi bu işlemi yüzümüze uyguladıktan sonra bir hafta hiç dışarı çıkmasak daha sonra yüksek faktörlü güneş kremi sürerek dışarı çıksak bir sorun olur mu ? bir de yüzünün önceki hali nasıl yani izlerinin durumu neydi? en son olarak arkadaşların sorduğu gibi ne kadarlık bir seans ve toplam kaç ayın sonucu yüzün bu duruma geldi ?? bir de bana özelden aldığın yerin linkini atabilirsen çok sevinirimmm ...

1-Eki Görüntüle 408474 2-Eki Görüntüle 408475 3-Eki Görüntüle 408476
4-Eki Görüntüle 408478 5-Eki Görüntüle 408479 6-Eki Görüntüle 408480
7-Eki Görüntüle 408481 8-Eki Görüntüle 408482 9-Eki Görüntüle 408483

toplam seti kaç paraya aldın canım bilgi verirmisin ?

kızlar bı bkın bugun tca uyguladım yuzume ılk kez bı kac gun once alnıma uyguladım su ıle yıkadım cok bkletmedım cok ınce syuldu
dunde ceneme ynklarıma burnuma uyguladım bu sefer dha fazla bklettım 1 bucuk dk kdr bepantnle sonlandrdım goz altıma tsrmsıım frkında olamadan suan sol yanagım cenem gozaltım mor kahve sıyah arası ama cok koyu lutfen yrdım edın bu nrmalmı

selam cnm oncelikle seni cesaretinden dolayi tebrik etmek istiyorum :)
Bende acne izlerimden sikayetçiyim ve bu peeling isini kafama taktim yapmak istiorm..su an roaccutane kullaniyorum tedavimin sonuna geldim sivilcem kalmadi ama izlerim var.
Senin sivilce izlerin derinmiydi ? Benimkiler çok fazla belirgin degil ama yinede rahatsiz edio beni. Helede terleyince falan mesela iyice belirgin oluyo :/
Kisa dogru bende TCA peeling uygulamak istiyorum.
Sana birkaç sorum olucak.
- ilk uyugulamamda saç diplerime surmedim demissin, kaç seans yaptin ?
- Yan etkisini falan gordunmu?
- bepantheneyi soyulma sureci esnasinda mi kullandin , yoksa soyulma tamamen bittikten sonrami?
- nerden siparis verdin ? ben yurtdisinda yasiyorumm

-Cnm benim sivilce izlerim leke şeklindeydi.Dayanamayıp sivilceleri sıktığım için oldu hep.O yüzden yara olup sonra kahverengi izleri kalıyordu.Yani yüzeysel lekeler vardı.
-TCA yı sürerken saç kenarlarına doğru yaklaştırdım. çok içeride olursa orada çizgi şeklinde iz kalabilir.O çizgi izi kalmasın diye saçıma yakın sürdüm yani.
-5 seans uyguladım.
-Yan etkisi şöyle; yüzde yanma hissi,3. günden sonra kabuk bağladığı için yüzde gerilme.İlk uygulamalarınızda 30 saniyeden fazla bekletmeyin.Ayrıca sakın elle soyulmayın.Aksi taktirde cildinizi daha da mahfedebilir, yeni lekelere yol açmış olursunuz.
-Bepanthene uygulamanın hemen ardından sürülür.Bu kremleme günde 2-3 kez yapılabilir.
-Arama sayfalarından tca peeling yazınca satan bazı siteler çıkıyor.

aldığın yerin linkini bana da özelden atarsan sevinirim.

-Arama sayfalarından tca peeling yazınca satan bazı siteler çıkıyor :KK34:

1 hafta sadece tek 1 seansın soyulma aşaması. Yani 1 ay aralıklarla 5 seans uyguladım. Bu işlem her uygulandığında, üstteki deri soyuldukça lekeler hafifliyor.1 haftada olacak iş değil yani. Saç, gözlük,dudak dışında fotoşop yok :)

yaaff sen naaptın hacıı :) bu mikemmel bişi o halde... arkadaşımın sorularına katılmakla beraber yineliyorum her gün mü sürüyosun bu şeysii?? we her gün böyle deri atar gibi kabuk mu kalkıyor yüzünden ..doğru mu anlamışım :))
bana da link banada link lüütfeenn :)))

Bir kez sürüyorsun,sonra 1 haftada resimdekiler oluyor.Cildin üst tabakası kabuklanıp soyuluyor. Ama tek bir seans da değil tabi. Cildin durumuna göre uzayabilir bu seanslar.

Bu Tca siyah noktaları yok ediyor mu ?

Malesef ben öyle bir etkisini görmedim.Uygulamanın ilk zamanları yok olmuş gibi duruyor, zamanla geri geliyor siyah noktalar.

yaaa maşallah yüzün çok güzel olmuş bebek poposu gibiii =)) ben de istiyorum yaaa :KK43: ama şu an yaza girmek üzere olduğumuz için tereddütteyim o yüzden sana bir iki soru sormak istiyorum:S

şimdi bu işlemi yüzümüze uyguladıktan sonra bir hafta hiç dışarı çıkmasak daha sonra yüksek faktörlü güneş kremi sürerek dışarı çıksak bir sorun olur mu ? bir de yüzünün önceki hali nasıl yani izlerinin durumu neydi? en son olarak arkadaşların sorduğu gibi ne kadarlık bir seans ve toplam kaç ayın sonucu yüzün bu duruma geldi ?? bir de bana özelden aldığın yerin linkini atabilirsen çok sevinirimmm ...

Çok teşekkür ederim canım:)
Valla ben şimdi yap diyerek sorumluluk almak istemem açıkçası ama dediğin gibi güneşten korunabilirsen olur.Çünkü daha yakıcı sıcaklara gelmedik.Ama yazın tam ortasında yapmanı önermem.Çünkü evde bile olsak terliyoruz, sürekli yüzü kremliyoruz, yıkamak yasak zaten, fenalık geçirme sebebi olabilir yani :) Diğer soruların cevabını yukarıda yazdım.

toplam seti kaç paraya aldın canım bilgi verirmisin ?

Sanırım şuanda 55-70 TL civarında. Set değil canım sadece Tca peeling alıyorsun.

kızlar bı bkın bugun tca uyguladım yuzume ılk kez bı kac gun once alnıma uyguladım su ıle yıkadım cok bkletmedım cok ınce syuldu
dunde ceneme ynklarıma burnuma uyguladım bu sefer dha fazla bklettım 1 bucuk dk kdr bepantnle sonlandrdım goz altıma tsrmsıım frkında olamadan suan sol yanagım cenem gozaltım mor kahve sıyah arası ama cok koyu lutfen yrdım edın bu nrmalmı

Canım keşke tüm yüzüne uygulasaydın.Yoksa cilt tonunda farklılıklar olabilir. TCA nın yanında kullanma klavuzu göndermediler mi? İlk uygulama 30 saniyeyi geçmemeli. Bu şekilde cildin tepkisini görüp, cildi alıştırıp ona göre zamanı artırmanız gerek.Kahverengi olması normal oralar daha kalın soyulacak, morluk kısmını tam anlamadım nasıl bi morluk, eklediğim resimlerden daha fazlası var mı yani? O kısımların kendiliğinden soyulmasını bekle. Umarım hemen iyi olur.

Nerden aldın bana da yollar misin. Bir de ben bacaklarım icin istiyorum cok leke var olur mu acaba

X