Telefondan yumruk atılabilse keşke 😤

Kardeşim herşeyini bana anlatır orda kimsesi yok ailemle aynı şehirde ama mesafe var. Siz kardeşinizle mesafeliyseniz o sizin tercihiniz. Napmışım da normal değilmişim? Sahip çıktım destek oldum diye mi? Okul öncesi öğr. Ama orada iş bulamadı. İsterseniz kreş açın da çalışsın? Yok cerrahpaşadan mezun sanki diye siz kimi yerdiğinizi sanıyorsunuz haddinizi bilin. Bide gülerek yorum yapıyorsunuz pes. Merhamet nezaket herkeste yok unutuyorum bazen.

Atansın ya da özel sektörde çalışsın bakın tek kişinin kazandığı gün olur sütyen almana yetmez. Hem tek kişi çalışsın hem alamadığı tüm aileye sakız olsun, merhameti iyiliği bi tarafa bırakın azcık uzak durun o evlilikten.

Atansın ya da özel sektörde çalışsın bakın tek kişinin kazandığı gün olur sütyen almana yetmez. Hem tek kişi çalışsın hem alamadığı tüm aileye sakız olsun, merhameti iyiliği bi tarafa bırakın azcık uzak durun o evlilikten.
Kpssye girdi işte
Özel kreş bitane var onda da alım yokmuş kadro tam. Emin olun uzak durmuş halim bu. Yakın dursam dün almıştım onu ordan.

kardeşiniz daha nişanlıyken bırakmamaya kararlıymış sizin yapabiliceğiniz bişiy yok. boşanmak isterse destek olursunuz ama boşansın diye gaza getirirseniz kocası iki güzel şey yapınca gardını indirir yine suçlu siz olursunuz.

Damat tam bir ezik. Ezik bir erkek kendini iyi hissetmek için her şeyi yapar.
Ama şimdi ne deseniz, ne yapsanız siz suçlu olacaksınız. Kardeşiniz hayatına devam edecek belli ki. O kadar rezillik yaşanmış, hâlâ derdi kayınvalidenin misafirleri.
Bu kafayla çok ezilir ama sizin yapabileceğiniz pek bir şey yok.

"ailem tansiyon hastası ve yarın bi seyehate çıkacaklar 2 günlüğüne, morallerini bozmak istememiş
gelemem dedi kvsinin misafirleri varmış şehri gezdiriyorlarmış adamlar yarın gideceklermiş "

Bakin bu yukaridakiler BAHANE👆

Gidecegim diye eşya toplayip, adam esyalarini atip git diyince kendini oldurmeye kalkmasindan belli ne yapmaya calistigi.
Kardesiniz bu evliliği surdurecek her turlu, sizin yaniniza gelse de misafirlik olsun diye gelecek.

Agzinizi acsaniz da faydasi olacagini sanmam. Daha bikac aylik evlilikte bu oluyorsa ilerde dayakta yer kardesiniz. Adam her seferinde bu sinir krizi blöfünü yemez kolonya filan koşturmaz yani.
Evet ben de aslında bana “dur de” hareketleri olduğunu düşündüm.Çünkü dediğiniz gibi eşyalar havada uçuştuğunda kapılara fırlatıldığında kendimi öldüreceğim yerine alıp hepsi toparlanıp gidilir de ha diyince yapılamıyor demek ki ya da ne bileyim insan düzelsin istiyor belki de bir şeyler.Umarım güzel olur düzelirler ama düzelme olsa bile aklına hep o anlar geliyor çok derin bir mutluluk olmuyor maalesef.Bu olaydan sonra iyi düşünülüp doğru karar vermek gerek.Bir de damar kişisinin bunu yapmasının sebebi kendisini içten içe yeterli görmemesi.Ben sana yeterim ben hallederim demesi yetersizlik şeması.Yoksa kim istemez eşine ailesinden böyle jestler yapılsın bunlar hoş şeyler yani nihayetinde.

Bana bunlar hep bahane geldi.
Adam ciddi derecede agresif.
Benim arkadaşım memur eşi memur.
Ama çok borçlandilar birsekilde.
Kızın annesi emekli memur.
Çocukların bakıcı parasini kadın yolluyor.
Buna kimse de itiraz edemez.
Bu adam bence hem para harcamaz hemde efelenenlerden.
Şuan kadın çalışsa bile bu adam o paraya bile el koyar.
İspat edemem ama bu adamda acayip bi hamlik var.

Peki katip sen eşini ekonomik anlamda bu kadar idare etsen ama bunu tüm aile bilse bu gerçek bi iyilik olur mu sence?
İşte, bu kadar kavga dövüşe gerek yok, yakında bütün köy duyacak. İnsanlar sağda solda anlatmıyorsa bu kadar sorun çıkarmasına lüzum yok damat beyin. Ha hakkın var, çoluk çocuk evlenmiş resmen o ayrı.

Peki katip sen eşini ekonomik anlamda bu kadar idare etsen ama bunu tüm aile bilse bu gerçek bi iyilik olur mu sence?
Ailemin verdiği 3 - 5 ten de ezilecek kocam yok şükür. Çok kazandığından değil, kompleksleri olmadığı için.

Ben iki tarafı da hatalı buldum ya. Adam belli ki gereksiz de olsa içerlemiş. Ayakkabıyı bile hesap yaparak alıyoruz demek yerinde onlar bizim annemiz babamız içlerinden gelmiş olur mu öyle şey demek bence zor değil. İki tarafta tırmandırmış olayı. Tabi kahvaltı olayı eşyaları savurmak falan çok çirkin ama ben iki tarafta da hata olduğunu düşünüyorum. Bu kadar çirkinleşek bi durum yokmuş ortada.

Evliligin ilk yılında böyle birbirini aşırı yanlış anlamalar hep oluyor. Ben de ablayim insan kardeşine yapılanı yiyip yutamaz ama sakin olun onun hayati sonuçta bence cok müdahil olmayin siz. Kendi gitmek istese on defa giderdi belli ki istemiyor. Ne diye her seyin en ucuzuna kacio, fedakar oldukca karsi taraf azitir.

Annem yeni evliyken babamla kavga etmiş, kendi babasini yani dedemi aramış. Baba ben cok kötüyüm bu evliliği sürdürmek istemiyorum size geliyim mi diye. Dedem de asla despot yobaz biri degildi şey demiş, "kızım gel kapım sana her zaman açık ama gelirsen geri gidemezsin oraya onu bilerek gel" demiş. Velhasıli annem gitmemis o öyle deyince. Blöf için beni kullanma kararinin arkasinda duracaksan gel diyor. Annemin de totosu yemiyor. Sizin kardeşiniz de o hesap. O yuzden siz sakin ve yapıcı olun ne yapmasi gerektiğini söylemeyin sadece destekleyin.

Kpssye girdi işte
Özel kreş bitane var onda da alım yokmuş kadro tam. Emin olun uzak durmuş halim bu. Yakın dursam dün almıştım onu ordan.
Ya güzelim kendi kendini gaza getirip durma bi sakin ol ya o kadar kotu durumda olsa on defa kaçıp gelmisti. Sen tek tarafli dinliyorsun su an olaylarin gaziyla kendi soyledigi kötü laflari anlatmiodur belki adami delirtecek bi iki laf etmiştir ondan alevlenmistir ortalik. Bi de sen patlayıp durma.

Geçen bizim sitenin arsa sahiplerinin arasinda kavga çıktı gelin ile kocasi birbirlerine girmis. Oglan kiza tokat atmis kiz kendini paraladi masallah asla ezdirmez kendini belli polisi falan cagirdi sikayetci oldu. Olay duruldu ertesi gün kızın ailesi geldi memleketten. Kızın babasi siteye giriyor ben de kendi evimden tantanayi izliorum. Bi olayi anlar eder insan önce dimi, evin bahcesine ayagini basar basmaz "nerde lan o a...mun çocuğu" diye bagirdi :KK70: alahim dedim olayi konusmayi geliş şekline bak adamin.

Kardeşimde şu an o kararlılığı göremedim. Gitsem gelmese ben kalcam sap gibi. Aileme de yansır bu. Gitsem gelse yuva bozdun derler. Gel dedim o bile suç oldu. Otur kocandır ses etme desem alkışlanırdım gibi hissediyorum. Gelceksen bilet ayarlym dedim bekle dedi bana. Bende sesimi çıkarmıyorum, karı koca yarın barışır kurban ben seçilirim tamam kardeşim ama ortadaki manyak suçu ben üstlenmek istemiyorum. Onlar tom jerry ben evdeki önlüklü kafası görünmeyen zenci kadın gibi birşey oldum.
Zenci kadın olmaya devam edin, üzgünüm ama kardeşiniz de kusurlu, belli ki ikisi de evliliğe hazır değil, birey olamadan evlenmişler ve ikisinin de öfke kontrolü yok ama herhangi bir tartışma da bıçağı eline ilk alan diğerinden daha kontrolsüzdür bu net...ya da belki de kardeşiniz bilinçli olarak cinnet kozunu çok erken oynamış ve bu seferlik ise yaramış ama ilerde ne olur ne karar verir, şu an bilemezsiniz. O yüzden bence siz politically correct duruşunuzu bozmayın, karismayin

İşte, bu kadar kavga dövüşe gerek yok, yakında bütün köy duyacak. İnsanlar sağda solda anlatmıyorsa bu kadar sorun çıkarmasına lüzum yok damat beyin. Ha hakkın var, çoluk çocuk evlenmiş resmen o ayrı.

Ya bence aile yardım edebilir bu çok normal ki baktığında bu kız binevi istiyor da zaten benim kızım benim sütyenim yok diye arasa önce bi oturup üzülürüm sonra da üç beş tane sipariş ederim, kız istiyor damat ezik olduğu için bozuluyor, göğsünü gere gere kabul etse ona da ayar olurum gerçi valla kendini çeviremeyen iki yetişkinin evlenmesi nerden tutsan elinde kalıyor.

Ben birilerinden bir şeyler almaktan hoşlanmam çünkü illa ki bir beklenti oluyor sizin yüzünüze demeseler bile illa ki birilerine ben geline bunu bunu yaptım ama o bana şunu bile yapmadı denmesini istemem. Kendi ailemden de kabul etmem bu arada. Kimseden bir beklentim yok ve (eşim ve ailem) haricinde kimsenin de benden bir beklentisi olmasın. Benim hayat görüşüm bu şekilde.
:rapci:

Bu arada görümcemin eşi ilk evlendikleri yıllarda kayınvalidemlerden yardım kabul etmiyor küçük hediyelerde bile surat ediyormuş, zaman içinde bunun normal olduğuna alıştırdılar, şimdi kayınvalidemlerin arazilerinin haraç mezat satılmasını istiyor ,gecen yıl pişkin pişkin bu yüzden kavga edildi, erkek milletini öyle kolay paraya alıştırmak da çok iyi birşey değil eziklik kıskançlık bu sefer bedavacılık olarak karşımıza çıkıyor. Karaktersiz adam her zaman sıkıntı.

adam doğru söylemiş ailesel meselelere karışmayın. Bahsederken bile o kadar aşağılarak ve tamamen uzak biri gibi bahsediyosunuz ki.. ayrıca kardeşiniz hiç normal değil kahvaltıyı avuçlamalar bıçakla kendimi öldürücem demeler bu hikayede en aklı başında kimi zaman adam kimi zaman damat vs diye bahsettiğiniz kişi. Sizdeki bu tavır da üstüne eklenince bunlar aile olamazlar.. ha baktınız ileride psikolojik şiddet veya başka yanlışları var kardeşiniz mutsuz o zaman müdahele edin ama bi süre salın ve yapıcı olun.

son olarak adamın bişey istememesi çok yerinde şimdiden başlamışsınız ailesi sormaz onun ailesi almaz vs..

Biz egeliyiz. Ama ailelerden farklı yerde oturuyoruz. Evlendiğimizden beri 5 senedir organik besinleri hep ailelerimiz yapar ya da alır getirir.

Bir kez dahi kötü düşünüp, ne eşim ne ben alınmadık. Hep sağolsunlar nerede organik besin var kendileri için alırken yaparken bizi de düşünüp getiriyorlar diye teşekkür ederiz.

Bizim de ihtiyacımız yok çok şükür. Biz alamıyor muyuz düşüncesine girmedik. Yabancı mı karşıdakiler aile yani. Ayrıca böyle yapıyorlar diye bizden hiçbir şey beklemediler bugüne kadar. Aile arasında böyle şeylerin lafı olmaz bana göre. Bilemedim bundan dolayı bu şekilde olay çıkması bana garip geldi..

Ama eşler arasındaki sorunların sonucu boşanma olmayacaksa iki kişi arasında kalmalı, kimseye anlatılmamalı bence. Karı koca unutur -(şiddet aldatma bağımlılık vs yoksa)- aileler unutmaz. Ben böyle düşünüyorum..

Ama kardeşinize üzülmeniz çok doğal kardeş yani.. Umarım sorunlar hallolur 🙏🏻

Son düzenleme:
Bu erkeklerin sacma gururu beni asiri sinir ediyor asiri
Benin esim de aileme kızıma bir şeyler alıyorlar diye cikismisti böyle boşuna arayı bozdu yani sacma sapan
Kardeşiniz belli ki eşini affetmiş evliliğin ilk zamanları tartışma çok oluyor he normal mi derseniz asla degil
Keske söze anlatmasaydi o unutur da siz asla unutmasiniz

Kızlar elim ayağım titriyor şu an.
Daha birkaç aylık evli kardeşim aradı 2saat önce. Bağırmaktan sesi değişmiş tanıyamadım afalladım. Kızkardeşimle ailem aynı şehirdeler ben başka şehirdeyim. Ailem kasaba gibi bi yerde otururlar organik alırlar meyve sebzesini peynirini vs. Kardeşime de o oraya gittikçe paket yapıp veriyorlardı hatta bana da kargolarlar arada. Kardeşim tutumlu ekonomik bi insan saçmaz savurmaz, nişan alışverişinde bile uygun olsun diye kaç mağaza gezdi. Düşünün abiye modelleri 500den başlıyor 3bine kadar diyelim, 275tllik birşey aldı. Ki kvsi pahalı buldu almaktan vazgeçiyordu kvsi, kardeşim üzülünce nişanlısı hayır alıyoruz diye atılmıştı.
Bunları anlatıyorum ki şimdi olayı yazınca daha hakim olun. Kardeşim kvsi ile aynı semtte yaşıyor 10 dk falan var aralarında. Daha evleneli kaç ay olmuş çok sorun yaşadılar kardeşim hep alttan aldı bazen çok kırıldı çekildi kabuğuna benle dertleşti sonra eşinin hatrına barıştı ama çok yıprandı hep. Şimdi ben uzaktayım şükür durumum da iyi ama kardeşim iş bulamadı arıyor, eşi çalışıyor fena da kazanmıyor. Bizimkiler kardeşime yine organik şeylerden gönderirler düzenli. Telefon hattı annemin üzerine olduğu için kendi faturasını ödemeye gittiklerinde onunkini de öderler o da şöyle olmuş, kendi nosunu söyleyince annem karşıdaki yetkili bir fatura daha gözüküyor demiş onlar da jest olsun diye ödemişler birkaç kez. Birde kardeşimin sürekli kullandığı parfüm indirime düşmüş onu almışlar damat olacak adam o an ses çıkarmamış ama sonrasında çok büyük kavga etmişler neden ailen paralarıyla gösteriş yapıyor ben alamıyor muyum diye delirmiş, kardeşim de bi ayakkabı alırken bile hesap yapıyoruz demiş damat iyice fıttırmış kardeşim de oturmuş kahvaltısını yaparken kahvaltı masasındakileri avuclayıp sıkmış bırakmış damat aptalı.
Kardeşim de ağlaya ağlaya masayı toparlamış. Adam çıkmış hava almaya gitmiş gelmiş hala laf yapıyormuş kardeşim de eşyalarını toplamaya başlamış damat kapıyı kilitleyip anahtarı almış gidemezsin demiş kardeşim sinir krizi geçirmiş damat ellerinden tutmuş duvara yaslamış bunu bağrışmışlar açmış kapıyı eşyalarını merdivenlere fırlatmış terbiyesiz adam, kardeşim almış bıçağı kendimi öldürcem demiş kendinden geçmiş nefes alamadım diyor:'( damat paniklemiş hayatım herşeyim nlur kendine gel demiş ağlamış koşmuş su getirmiş kolonya getirmiş sürmüş vs. Sonra da tamam olmuyor ayrılalım demiş kardeşime demiş aileni arayalım.
Kardeşim de aramak istememiş ailem tansiyon hastası ve yarın bi seyehate çıkacaklar 2 günlüğüne, morallerini bozmak istememiş ben ablamı ararım demiş. Ağlayarak senin derdin ne hayatı zehir ettin demiş, amat olacak adam da ben senin kocansam istediğin herşeyi gerekirse kredi çeker yine alırım ama ailen sanki biz alamıyormuşuz gibi bize birşeyler alıyor tarzı birşeyler söylemiş.
Kardeşim de ne güzel işte nesi kötü bunun senin ailen de yapsa hoşuna gitmez mi demiş, gitmez istemiyorum kimsenin yardımını demiş. Ailesi zaten damada birşeye ihtiyacın var mı demeyen tipler onu çokça anladık. Neyse bunlar bu sabah olmuş kardeşim 2 saat önce anlattı bana anca konuşup kendimi bulabildim. Atla gel buraya dedim ailemize birşeyler uydururuz dedim gelemem dedi kvsinin misafirleri varmış şehri gezdiriyorlarmış adamlar yarın gideceklermiş sonrasında gelirim şimdi kime nasıl anlatym derdimi, anlatsam da kendi oğullarını tutarlar biliyorum dedi. Kocası sonrasında gelmiş özür dilemiş çok büyük hata yaptım bi daha olmcak demiş kardeşim donuk vaziyette durdum ben v gidicem dedim diyor. Merdivene saçılan eşyaları makineye atmış damat, asmış evi süpürmüş toparlamış kardeşim duş falan alıp kendini toparlamış öyle bana yazıyor. Aramıyor bile msj yazıyor. Bende çıldırdım çık gel sanane misafirden şu haline bak dedim. Sonra da aradı. Damat nasıl gördüyse ilk msjımı bana msj yazmış kardeşimin telefonundan. Lütfen ailesel meselelerimize karışmayın artık, yardımda da bulunmayın demiş. Ağzımı açmamak için zor duruyorum birşeyler diyin bana..
Bayaa ezik bi adammış

X