Kekler - Pastalar Tencerede Fincan Keki Resimli 2

ayyy 1 yaşıma daha girdim valla ama süper görünüyorlar mutlaka bu haftasonu misafirlerim için yapacağım kötü olacağını sanmıyorum çünkü aynı kek tarifi teşekkürler paylaşım için.
yalnız birşey dikkatimi çekti vanilya ve kabartma tozu yokmu koysak ne olur acaba deneyenler bi söylesin..

yAptımmmmmmmm ve şuan pişiyo "ocakta" kaydirigubbakcemile3
bakalım nasl olucak,resimlerini çekerim pişer pişmez opuyorumnanaktan

ayyy 1 yaşıma daha girdim valla ama süper görünüyorlar mutlaka bu haftasonu misafirlerim için yapacağım kötü olacağını sanmıyorum çünkü aynı kek tarifi teşekkürler paylaşım için.
yalnız birşey dikkatimi çekti vanilya ve kabartma tozu yokmu koysak ne olur acaba deneyenler bi söylesin..

Canım ikiside var tarifte ilk sayfaya bakmadınmı CADIARZU

Bayanlar..bu fincanda keki birçok yerde gördüm ve eminim çok güzelde oluyordur.Benim sizlere sorum yine ocak üzerinde yapılan bir kek..Eskiden ocak üzerinde yapmak için pasta tencereleri vardı hani ortası delik ve altındada ayrı bir tabanı olan kek kalıbı.Tabanı ocağa koyup kendi tenceresinini üzerine oturtup kısık ateşte pişiriliyor.Bu tencerenin delikleride var.Belli dk.sonra bu olan delikler cevrilerek açık konuma getiriliyor.muşş..Getiriliyormuş dedim çünkü bu tencereden bende var ve birkez dahi içinde kek pişirmedim.Modasıda geçtiğinden bu kek tencereside artık piyasada yok.Eğer eskilerden olanlar bu tencerede kek yapımını biliyor yada duydu ise yazarlarsa sevinirim.Şimdiden teşekkürler

kesinlikle yapmamk lazım tamda fırınım bozulmuştu kek yapamıyordum içi çiğ kalıyordu ayy çok ii oldu walla fırın yapılana kadar ocakta yaparım artık kekleri:KK52:

az önce yaptım ama işi çiğ kaldı üstü çok az pişti neden böyle oldu yaa ocağın büyük yerine koymuştum ama kısıktaydı yinede olmadı offfff püf noktası nedir bunun hatta çok az kabarmıştı ama ocaktan alınca söndü siz nasıl yaptınız kızlar

Kızlar şu anda bu keki yaptım, pişiyorlar ama ocağın altı en kısıkta olmasına rağmen fincanlar takır tukur ediyor :26: sizde de böyle olmuş muydu ya yanlış mı yaptım ki? En kısıkta pişmesi gerekiyor bir de değil mi ? Sanırım beceremeyeceğim bu işi , çok korkuyorum rezil olmaktan :18::KK9:

bende dun yaptım..tadını pek sevmedım..o yuzden krema ıle pastaya çevırdım:KK1:
$2012-07-07-074.jpg $2012-07-07-075.jpg

X