Terapistim beni kendisiyle kıyasladı

Bim’e gelen psikolog’tan mı seans aldınız.

Başka danışanın özel hayatını bahsetmek, kendisiyle kıyaslamak bir psikolog böyle şeyler yapamaz normalde.

Ortalıkta sahte psikologlar kol geziyor araştırmadan gitmeyin derim. Hoş özel üniversite mezunu ya da online eğitim döneminde de diploması olduğu halde yetersiz psikologlar da yok değil.
Başka danışanından örnek verebilir bunda ne olacak parmağıyla şu danışanım deyip göstermiyor özel hayatını dipköşe anlatmıyor bunu biraz abartmayın

Başka danışanından örnek verebilir bunda ne olacak parmağıyla şu danışanım deyip göstermiyor özel hayatını dipköşe anlatmıyor bunu biraz abartmayın
Bu sağlıklı değil tabii ki ekolden ekole değişir ama örnek vermemesi gerekir . Çok çok nadir gerçekten danışan için çok gerkeliyse ama çoğu terapist yapmaz

Bu sağlıklı değil tabii ki ekolden ekole değişir ama örnek vermemesi gerekir . Çok çok nadir gerçekten danışan için çok gerkeliyse ama çoğu terapist yapmaz
Benim terapistim de bazı danışanlarının hayatından örnek veriyordu ve bana ışık oluyordu ne yani şimdi tü k*k* mı benim doktorum diğer danışanları ne tanırım ne ederim umarım benden de örnekler veriyordur çünkü bana çok faydalı oldu.

1 kez Psikoterapist Psikiyatrist deneyimim oldu 2 yıl birlikte yol aldık o da Allah çıkardı sanırım karşıma yollarımız kesişti anlattığınız tarzda şeyler yaşamadım seanstan çıktığınızda kendinizi kuş kadar hafiflemiş ve mutlu bir şekilde çıkıyorsanız işte o doğru kişidir.

Ben sahsen baska bir danisandan ornekler istemem
Yakin cevre ve akrabalar zaten yeterince onun bunun 4848i4i tne derdi var bak hic sikayet ediyo mu nasil da altindan kalkiyor seninki de dert mi diyerek cakma psikologluk yapiyorlar zaten
Baskalariyla kiyaslanmaktan olumune nefret ederim
Psikolugumla aramda sadece ikimizin oldugu bir alan olusmali 3. Kisiler asla ve asla kimligim belirtilmedigi halde bile olmamali
Sadece yeni ise baslamis taze psikologlar ve kendi aralarinda vaka calismasi gibi seyler yapiyorlar birtek ona iznim olur
Benden sonraki danisana ya da benimle benzer seyleri yasamis danisana benim hayatim onlarinki de bana anlatilmamali diye dusunuyorum

Bir tane kadın var biosunda uzman aile danışmanı yazıyor reelsi denk gelince kan beynime sıçrıyor çünkü psikolojinin kaideleri ne diyor hiç umurumda değil onun kendi doğruları var ee bundan danışmanlık alsan ne almasan ne. Malum yatırımsız ciddi paralar kazanılan talep gören bir meslek haliyle insanlar beni aşar demeden yöneliyor. Eğitimini sorgulayıp iyice araştırıp başlamak lazım

Kanka olarak daha iyi tavsiye verirdim vallahi bak bu ne böyle ya
Derste uyukladı mı diplomasını parayla mı aldı?
Sıradan bir vatandaş bile bilir bunların normal olmadığını, keşke siz de bilip cevaplarınızı kadının yüzüne patlatsaydınız. Hadsiz, iş bilmez.
Yorum belirtin bari Googleda falan gitmeyelim kadına olmayalım paramızdan

Benim terapistim de bazı danışanlarının hayatından örnek veriyordu ve bana ışık oluyordu ne yani şimdi tü k*k* mı benim doktorum diğer danışanları ne tanırım ne ederim umarım benden de örnekler veriyordur çünkü bana çok faydalı oldu.
Ben öyle bir şey yazmadım, isterseniz tekrar okuyun

Kaldırım üniversitesi çıkışlı milyon tane psikolog var ortalıkta. Birinin eline düşmüşsünüz muhtemelen.

Kendim için psikolog araştırdım birkaç ay önce. Eğitim durumuna, mezun olduğu okula, tecrübesine, yaşına, cinsiyetine göre eleyince elimde koskoca izmirde 2 tane psikolog kaldı. Biri seansına 3500 diğeri 4500 lira istedi 😂

Bir defa ssk diyetisine gitmiştim ilk randevuda bana akşam yeşil çay içeceksin demişti , bende biliyorum ki akşam yeşil çay içilmez içinde kafein var , yeni mezun olmuş genç kız bir daha da gitmedim !!!!

Merhaba daha önce terapi alan arkadaşların tecrübe ve yorumlarını merak ettiğim bir konu var. Doğum sonrası doğum travmam ve lohusalık döneminde atlatamadığım kafama taktığım durumlar oldu kayınvalidemle alakalı bu durumlar genelde. Sonrasında bebeğim 4 aylıkken uzman bir psikolog ile terapiye başladım. Bu süreçten tam verim almak ve atlatmak istediğim için kafama taktığım şeyleri en olumsuz yönleriyle ve kötü düşündüğüm taraflarıyla durumu anlattım. 10 seans falan gitmişimdir. Fakat şimdi geriye dönüp baktığımda sanırım son derece kötü bir terapi deneyimi yaşadığımı düşünmeye başladım. Benim bir tane çocuğum var psikoloğumun 3 taneymiş. Yaşı büyük birisiydi. Bana ben üç çocukla altından kalktım ve sizin gibi temizlikçim de yoktu dedi.( haftada bir temizlik için yardıma gelen bir ablamız var) bir kere bu bana abes olmaması gereken bir konuşma gibi geliyor şuan düşününce. Diğer yandan benim hakkımda aldığı notları bana yanlışlıkla okudu (sanırım) egoist ben merkezci ve kibirli diye yazmış😂 bir başka seansta da sizden önceki danışanımın kayınvalidesi çok kötüydü sizinki ne ki o kadar kötü bi kadın değil demişti. Eşimle ilgili bir şey anlattığımda da eşimi aşırı savunmuş ve beni o fikre ikna etmek için seanslarda sürekli o konuyu açıyordu. Bunlar normal mi bir terapi böyle mi olur ben ne yaşadım diye düşünüyorum şimdi. Özşefkat , içimizdeki eleştirel iç sesle mücadele etmek falan konularında Podcast’ler dinleyince aydım birden. Sürekli beni daha kötü hissettirmeye yönelik konuşmuş. Sizin böyle olumsuz terapi tecrübeleriniz oldu mu? Ben öok tuhaf bir şey mi yaşadım?
Diploması gerçekten ruh sağlığı üzerine mi? Bende ruh sağlığı alanında sayılırım, bu anlattıklarınız ancak derslerde asla yapılmaması gereken terapi tipi diye anlatılabilir ancak.

Kaldırım üniversitesi çıkışlı milyon tane psikolog var ortalıkta. Birinin eline düşmüşsünüz muhtemelen.

Kendim için psikolog araştırdım birkaç ay önce. Eğitim durumuna, mezun olduğu okula, tecrübesine, yaşına, cinsiyetine göre eleyince elimde koskoca izmirde 2 tane psikolog kaldı. Biri seansına 3500 diğeri 4500 lira istedi 😂
Para vermek yerine alışverişe gittiniz dimi 🤣

Komşunuz daha güzel tavsiye verirdi ne o öyle ya...

Kisa yazmışsınız egoist kibirli benmerkezci tabiki kimse bu üç özelliği kabul etmez sizede böylesiniz demiyorum diyemem tanımıyorum sizi en çok bazen böyle davranıyor olabilir misiniz hislerinizden kaynaklı diye sorarım o günlerde ?yada siz tarafsizca kendinize sormalısınız böyle mi davrandım yada görüldüm o dönemlerde o buhran anlarını yaşarken diye.... Ama bunlarda insanlarda var olabilen bazende sorunları görmesini engelleyen ve çözülmesi şart olan davranış kalıpları Ve çok kötü değil sadece üzerinde calisilmasi gereken kalıplar ve sizde var demiyorum bunu belirteyim ama dönem dönem hepimizde olabilir bir konu bir insana davranışlarımızda bunu yapabiliriz yanlış olsa bile kibirli hata olsa bile anlık egoist yada kendimizi merkeze alarak benmerkezci olabiliriz Diğer danışan dan bahsetmesi etik değil çift terapisinde bir hata gördü ise söylemesi normal.Onun dışında içinize sinmedi ise gitmeyin tabiki fakat size hep olumlu ılımlı ve hakverir yaklasan bir terapist ilede gıdım yol alamazsınız.

X