Tesettur hakkında yardım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Eda geln

Üye
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2023
274
91
25
2 yıldır carsaf giyen biriydim fakat bu sıralar çok ağır gelmeye başladı eskisi gibi geniş ferace uzun basortu seklinde tesettur ölçülerine uyarak devam etsem diyorum kendimi içinde mutlu hissetmemeye başladım böle düşündüğü m içinde vicdanım sızlıyor Bi yandan millet ne der cekingesi var içimde aa bak yapamadı çıkardı dicekler ama sırf milletten dolayıda giymek istemiyorum Allah biliyor birilerine sordum çıkarma pişman olursun diyorlar bu dahada beni kahrediyor fikir verirmisiniz

Sizin içinizden ne geliyorsa onu yapmalısınız.. Açıldığınız zaman dinden çıkmazsınız neden pişman olasınız ki? Elalem ne der diye yaşamayın bırakın kötü düşünsünler siz kendinizi biliyorsunuz nasıl rahat oluyorsanız öyle giyinin ince başörtü gibi vs...

Acikcasi suan aklinizdan gecenleri allah zaten biliyor. Agir gelerek carsaf giydiginizi de, farkli giyinmek istediginizi de endiselerinizi de. O nedenle icinizin disinizin bir olmasi dinen oldugu kadar etik olarak da daha dogru. Allaha da insanlara da ayni sekilde gorunmek bence dindeki en onemli sey. Sadece islam icin konusmuyorum bu arada. Ne kapalilar var mahalle baskisindan, ama allah bilmiyor mu iclerinden gecenleri biliyor. Bence carsaf giydiginize gore dinen yeterli bilginiz var. icinizden geceni giymek, yapmak en dogrusudur her zaman.

2 yıldır carsaf giyen biriydim fakat bu sıralar çok ağır gelmeye başladı eskisi gibi geniş ferace uzun basortu seklinde tesettur ölçülerine uyarak devam etsem diyorum kendimi içinde mutlu hissetmemeye başladım böle düşündüğü m içinde vicdanım sızlıyor Bi yandan millet ne der cekingesi var içimde aa bak yapamadı çıkardı dicekler ama sırf milletten dolayıda giymek istemiyorum Allah biliyor birilerine sordum çıkarma pişman olursun diyorlar bu dahada beni kahrediyor fikir verirmisiniz
Dinimiz mutlu hissettiğin şeyleri yapmak değil Allah’ın emrettiğini yapmaktır güzel kardeşim. Siz nefse zor olanı başarmışsınız geri adım atmayınız çünkü cennet sevmediğimiz amellerle çevrilidir. Bu nefis bugün feraceye yarın başka bir şeye yönlendirir. Size tavsiyem tesettürü ve fikri sizinle uyuşan çevre ile vakit geçiriniz

Önemli olan tesettürün kurallarına uygun giyinmeniz. Bu illaki çarşaf olmak zorunda değil ki.

Dinimiz mutlu hissettiğin şeyleri yapmak değil Allah’ın emrettiğini yapmaktır güzel kardeşim. Siz nefse zor olanı başarmışsınız geri adım atmayınız çünkü cennet sevmediğimiz amellerle çevrilidir. Bu nefis bugün feraceye yarın başka bir şeye yönlendirir. Size tavsiyem tesettürü ve fikri sizinle uyuşan çevre ile vakit geçiriniz
Rabbin
Yanlış anlamayın merak ediyorum, tesettür ölçüsünün üstündeyse en başta neden çarşafa girmiştini
Önceden ferace giyiyordum 3 yıl sonra carsaf giymek istedim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X