Tesettüre Dair Herşey... Buyurun Sohbetimize...

arkadaşın paylaştığı 2resimdeki kıyafetlerini çok beğendim çok yakışmış gayette uyumlu zarif hoş zevklisiniz bi kaç ipucuda çıkardım kendime :KK51:

Nedir peki? her yerim kapali degilmi? giydiklerim uzerimemi yapi$iyor? illa pardesumu giymek lazim??? bunu senmi belirliyorsun? hayret bir$eysin :KK36::KK36:

her yerin kapalı buna lafım yok. sen bunları giydiğinde ancak ben her yerimi kapadım dersin ben tesettüre uygun giyindim diyemezsin. tesettür sadece kapamakla olmuyor vücut hatlarının da belli olmaması gerek. pantolon giymişsin ikinci resimde belli olmuyor mu şimdi senin bacak şeklin belli oluyor bunu da inkar edemezsin di mi? illa pardesü giy demem hatta sana bol da giyin demem o senin tercihin sadece bana kalkıp da bu kıyafetler tesettüre uygun deme! bunu ben belirlemiyorum tabi ki ALLAH belirlemiş kadınların tesettür ilkelerini bana birşey eklemek düşmez ben ancak bildiklerimi anlatmakla mükellefim...
iyi günler arkadaşım

Son düzenleme:
Tesettürün manası sadece giyinmek,"şık ve modern "görünmeye çalışmak değil..İllaki öyle olmak istiyorsak da,süsümüzü mahremden saklamak zorundayız.Bunu yapmıyorsak kendimizi tesettürlü diye değil,sadece başı kapalı olarak nitelendirebiliriz.Bu da çevreni değil kendini kandırmak olur.Allah'ın emrini kendi işimize gelir şekilde uygulamak gafletinin devamında, itirazda bulunarak Allah korusun inkarcılardan bir farkımız kalmaz.

Merhaba;
Son mesaj üzerinden bayaaa zaman geçmiş :) Konu hareketlensin biraz...

Bende tesettürüne özen göstermeye çalışan bir bayanım. 12 yıldır Fotoğrafçılık yapıyorum.
Fotoğrafçıların bir çoğu çekim ve işleme işi bitince fotoğrafları albüm yapması için fotoğrafları albümcüye gönderir. Bazı durumlarda mesela kendi kınanızda alel acele örtülmüş saçlarla poz veririz. Fotoğraflarımızın kimlerle muhattap olacağını bilemeyiz. Malesef bu da bizim gibi hanımlar için büyük bir sıkıntı oluyor.
Sonunda kendi kınamda bile doğru düzgün fotoğrafım olmadığını görünce bu iş böyle gitmez dedim. Sadece Tesettür konusundaki hassasiyetimden dolayı evimin bir odasını bu işler için ayırdım. Baskı ve albüm teşkilatı kurdum. Yani Fotoğraf Baskı Makinası ve Albüm yapma makinası aldım. Çektiğim fotoğrafları kendi bilgisayarlarımda işleyerek albüm haline getiriyorum.(Albümleri profesyonel makinada basıyorum. Sonsuz Solma garantisi ve memnuniyet garantisi verebilirim. Herhangi bir memnuniyetsizlikte durum çözümlenir.)
GÖRÜNTÜLERİ SADECE BEN GÖRÜYORUM.
Çekim ekipmanlarım Profesyonel çekimler için uygundur.
Gelin hamamı, Aile albümleri. Tesettür sınırları içinde bayanlara özel çekimler. Kişiye özel Moda Çekimleri, Doğum, Bebek, Çocuk albümleri Mevlüt çekimleri hatta normal bir günde arayıp; 'Ya şu yeğenlerimle alt alta üst üste saçım açık olarak çekim yaptırmak istiyorum.' diyen arkadaşlarımıza çekimler yapıyorum. Fotoğraf çekimlerini yapıp, evimde mis gibi albümlerini de hazırlayıp teslim ediyorum. Bu konuda hassasiyetiniz varsa ulaşabilirsiniz. Biraz reklam yapar gibi oldu ama ihtiyacı olan arkadaşlar olabilir diye düşündüm. Kendim fotoğrafçı olduğum halde zamanında çözümleyemediğim bir konuydu.. Yardımcı olabilirsam ne mutlu bana.:KK16:

Saygı ve Selamlarımla....

X