🥰Tesettürlü hanımlarda sizce eşarp mı yoksa şal mı daha güzel duruyor?

Sizce?🙂

• Ankete Katılan
    22

m_nil

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2022
98
69
Ben eşarp kullanıyorum ama twill veya parlak ağır olanlardan değil 6 aydır tesettürlüyüm bu arada. Kullandığım eşarplar bürümcük eşarp veya pamuklu oluyor. Yüzüm yuvarlak ve minyon tipliyim kızlar. Tesettürlü hanımlar fikir verebilir mi? Örnek görseller ekledim Eşarp, Şal olarak sırayla.

Eklentiler

• images - 2023-03-03T155938.909.jpeg
    images - 2023-03-03T155938.909.jpeg
    8,4 KB · Görüntüleme: 175
  • images - 2023-03-03T160136.648.jpeg
    images - 2023-03-03T160136.648.jpeg
    19 KB · Görüntüleme: 164
Ben eşarp kullanıyorum ama twill veya parlak ağır olanlardan değil 6 aydır tesettürlüyüm bu arada. Kullandığım eşarplar bürümcük eşarp veya pamuklu oluyor. Yüzüm yuvarlak ve minyon tipliyim kızlar. Tesettürlü hanımlar fikir verebilir mi? Örnek görseller ekledim Eşarp, Şal olarak sırayla.
resımdekı gibi sal takmam :) kişisel zevk ben ilk şal örtundum dolayısıyla esarp takmam demem de takamam.hijab sekillerinden baglıyordum ıyıce duzledım bu ara . boyundan baglayamam mesela o tesettur sitelerındekı gıbı. boynu boguyo beni. esarbı da o yuzden sevmedım. baglamazsam ucunu babanne gıbı oldum .. bılmem. kişisel dedgıım gbi nasıl rahat hıssediyorsan . elbıse gıyınce goguslerım cok belırgınlesır dıye şalı gogsume dokumlu takarım yanı. esarpta oyle bı olasılık yok.

Bu jean mi kumaş pantolon mu kıyaslaması gibi. Tarzına göre eşarp da olur şal da.

resımdekı gibi sal takmam :) kişisel zevk ben ilk şal örtundum dolayısıyla esarp takmam demem de takamam.hijab sekillerinden baglıyordum ıyıce duzledım bu ara . boyundan baglayamam mesela o tesettur sitelerındekı gıbı. boynu boguyo beni. esarbı da o yuzden sevmedım. baglamazsam ucunu babanne gıbı oldum .. bılmem. kişisel dedgıım gbi nasıl rahat hıssediyorsan . elbıse gıyınce goguslerım cok belırgınlesır dıye şalı gogsume dokumlu takarım yanı. esarpta oyle bı olasılık yok.
O hijab şekli de çok hoş 😊 Ben de çok seviyorum ama Suriyeli modeli diyorlar dolama modeline genelde 🤦🏻‍♀️

Tesettür sokakta "yakışmış" denilecek bir kıyafet türü, moda yada imaj değildir. Tesettür emri nedir? Peygamber Hanımları, Sahabeler nasıl uygulamış ona bakılır.

İçi boşaltılmış tesettür, tesettür müdür?

Ben esarp seviyorum. Şal rahat olmuyor benim icin.

Tesettür sokakta "yakışmış" denilecek bir kıyafet türü, moda yada imaj değildir. Tesettür emri nedir? Peygamber Hanımları, Sahabeler nasıl uygulamış ona bakılır.

İçi boşaltılmış tesettür, tesettür müdür?
Çoook haklısınız ama ben 23 yaşında tesettüre girdim bu yaşıma kadar açık olup da birden kapanınca önce tabiki nefsim bana saldırmasın diye hoşuma gidecek yani ayna karşısında kendimi görünce iyi hissedeceğim şekilde olmaya çalışıyorum. Zamanla inşallah her şey rayına oturacak. Güzel görüşünüz için teşekkürler

Kendinize hangisini daha çok yakıştırıyorsanız ve kıyafetinize en uygun olanı hangisi ise onu kullanın. Yeri geliyor şal yeri geliyor eşrap kullanıyorum.

Çoook haklısınız ama ben 23 yaşında tesettüre girdim bu yaşıma kadar açık olup da birden kapanınca önce tabiki nefsim bana saldırmasın diye hoşuma gidecek yani ayna karşısında kendimi görünce iyi hissedeceğim şekilde olmaya çalışıyorum. Zamanla inşallah her şey rayına oturacak. Güzel görüşünüz için teşekkürler
Yavaş yavaş rayına oturur bir yerden başlamanız bile çok güzel tebrik ederim Allah'tan devamını dilerim 🥰 şal daha şık duruyor 🥰

yok be:KK70: ahhaha hay allahım :KK70: sen dıyınce google amcama yazdım :)) onlar mı icad etmiş yahu patentli mi :KK70: güldüm sayende . su partinin bu ırkın falan hıc umursamam .
Ama öyle biliyor musunuz şalı takma biçiminden nereli diye anlıyorsunuz😄Suriyelilerin farklı Arapların farklı biz Türklerin farklı köylüm insanının da farklı bir de cemaatlerin takma şekli var görünce şu cemaate ait diyebiliyorsunuz

Ama öyle biliyor musunuz şalı takma biçiminden nereli diye anlıyorsunuz😄Suriyelilerin farklı Arapların farklı biz Türklerin farklı köylüm insanının da farklı bir de cemaatlerin takma şekli var görünce şu cemaate ait diyebiliyorsunuz
a a ben normal baglıyorum bı senedır cocuguma ıgne batmasın dıye. boyundan bı kılıtlı ıgne sagdan sarkanı sola atıyorum soldakını saga duz :) oyle. eskıden boyle baglardım bu da endonezya yazıyo sıtede aslı var mı bılmem de onların baglama seklıymıs. :) hıc oyle dusunmemıstım. youtube a gırdım kapalıyken ne yapabılırım dıye denedım bı model:))

Eklentiler

• e151eb5dc8f4995b53a64de3b0dd17e0.jpg
    e151eb5dc8f4995b53a64de3b0dd17e0.jpg
    40 KB · Görüntüleme: 153
Son düzenleme:
a a ben normal baglıyorum bı senedır cocuguma ıgne batmasın dıye. boyundan bı kılıtlı ıgne sagdan sarkanı sola atıyorum. duz :) oyle. eskıden boyle baglardım bu da endonezya yazıyo sıtede aslı var mı bılmem de onların baglama seklıymıs. :) hıc oyle dusunmemıstım. youtube a gırdım kapalıyken ne yapabılırım dıye denedım bı model:))
Evet Endonezyalılar ve Özbekler böyle bağlıyor ama bu da çok hoş ben beceremiyorum bu tarz aslında Endonezyalıların biraz daha farklı tümden kafadan geçirme var onlarda bir de

Evet Endonezyalılar ve Özbekler böyle bağlıyor ama bu da çok hoş ben beceremiyorum bu tarz aslında Endonezyalıların biraz daha farklı tümden kafadan geçirme var onlarda bir de
oluur:) etekle elbıseyle boyle buyuk gorunen salaş modeller ıyı. eger tunık tarzı gıyecekse kişi daha derlı toplu model gıdıyor. denerım ben

BeN şal tercih ediyorum daha rahat ediyorum.

Ben de 7 aydır kapalıyım.
Cok mutluyum, keske daha once kapandaydım,
Devlet memuruyum, zor olur diye düşünmüştüm bunca yıl.
Ben eşarbı daha cok seviyorum ama salda rahat ediyorum.

X