Test değil klasik sınav! TEOG yerine gelecek sistem açıklandı

yine tek sınav, şimdiye kadar tek sınavı eleştirdiler ondan teog geldi, efendim a şıkkı mı b şıkkı mı stresi olmayacakmışmış
çocukları el yazısına zorladılar yıllarca yazısı okunan çok az
kim okucak o kadar kağıdı neye göre puanlıcak, ne zaman açıklanır
koca bi kaos bizi bekliyor

Kendi dönemlerimi düşünüyorum. Klasik sınav her zaman daha stresli, daha zor gelirdi. Ki şimdikiler klasik sınavın ne oldugunu bile bilmiyor.
Bunların yine vardır bir çıkarı, düşünmüşlerdir bir seyler.
O düşündükleri hallolunca bunu da değiştirirler. Değiştirirken de bu ne saçma bir sey yav olur mu böyle sınav derler bir de.

Kendi dönemlerimi düşünüyorum. Klasik sınav her zaman daha stresli, daha zor gelirdi. Ki şimdikiler klasik sınavın ne oldugunu bile bilmiyor.
Bunların yine vardır bir çıkarı, düşünmüşlerdir bir seyler.
O düşündükleri hallolunca bunu da değiştirirler. Değiştirirken de bu ne saçma bir sey yav olur mu böyle sınav derler bir de.

Ya aslında klasik soru daha kaliteli olur doğru da çok kişi için değil.Bir sınıf için olabilir,koca ülke için olmaz ki okuyan kişinin neye göre okuduğunu da bilemez kimse,en azından öğretmen karşımızda olur sorardık neden puan kırdınız diye,bunda kim neyi nasıl okuyacak çocuklar nereden bilsinler...

Ya aslında klasik soru daha kaliteli olur doğru da çok kişi için değil.Bir sınıf için olabilir,koca ülke için olmaz ki okuyan kişinin neye göre okuduğunu da bilemez kimse,en azından öğretmen karşımızda olur sorardık neden puan kırdınız diye,bunda kim neyi nasıl okuyacak çocuklar nereden bilsinler...

okuyan kişinin insafına kaldık yani, kimine yumuşak bi denk gelir kimine pimpirikli, ne saçma ya, aynı kağıda 3 farklı hoca 3 farklı not verebilir yani

Ayrıntılar acıklanmadan anlayabilmemiz mümkün değil sanırım.
Optik okuyucular bile hata yapabiliyor.
Kaldı ki bir insan.

bu saçma kararları verenlerin çocukları torunları için sorun yok nasılsa yurtdışında okuyacaklar
bu sorun sadece beni seni ilgilendirmiyorki, komple ülkenin eğitim sistemi çökecek, eğitim şart sadece ağızlarda bi geyik olarak kalacak
bence ilk yıldan patlar bu

sosyal bilgilerde şunu anlat dicekmiş, eğitimi ezberden uzaklaştırmak bu mu oluyo şimdi

aynen,
seneye yapıcaz deyin değil mi, bi sürü insan mağdur oldu ve olmaya devam edecek
ve resmen bizim zamanımızdaki gibi ezber yapmak zorunda kalacaklar
Gelen gideni aratacak görünüyor! O kadar derste o kadar konu, hangi birini nasıl ezberleyecekler? Hadi ezberden vazgeçtim, işledikleri konu olsa bile hangisi akılda kalacak?

grupta özele veririz yaa diye konuşuluyor tuzu kuru olmayanlar ne yapsın, ayrıca dediğim gibi eğitim memleket meselesi, millet günü kurtarmaya bakıyor

grupta özele veririz yaa diye konuşuluyor tuzu kuru olmayanlar ne yapsın, ayrıca dediğim gibi eğitim memleket meselesi, millet günü kurtarmaya bakıyor
Valla chess önceden aldığın puana göre özel okullar burs veriyordu en azından
Sanırım artık onu da yapmazlar
Sonuçta sınavın kaldırılmasını desteklemişlerdi.

Valla chess önceden aldığın puana göre özel okullar burs veriyordu en azından
Sanırım artık onu da yapmazlar
Sonuçta sınavın kaldırılmasını desteklemişlerdi.

valla benim de amacım oynu ne yalan söyliyim burs alacağına kesin gözüyle bakıyordum şimdi o da belli değil, yeni sistem en çok başarısız öğrencilere yarıcak gibi, başarılılar da tabiri caizse telef olcak, öyle hissettirdi

valla benim de amacım oynu ne yalan söyliyim burs alacağına kesin gözüyle bakıyordum şimdi o da belli değil, yeni sistem en çok başarısız öğrencilere yarıcak gibi, başarılılar da tabiri caizse telef olcak, öyle hissettirdi
Başarılı öğrenciyi isteyen kim ?
Zaten onlar yurt dışında okuyup ajan oluyollağğ :KK53:

X