Gebeliğe Hazırlık TESTERE DİŞLİ ASLAN PENÇESİ

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

elifkbr

Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2017
975
170
28
Özellikleri : Bayanlarda tüylenmeye karşı, östrojen hormonu yükseltici, iltihaplı eklem romatizmasına karşı,FSH hormonu yüksekliğine karşı, adet düzensizliğine karşı.

Antikçağdan beri kadınların en fazla kullandıkları bir bitkidir. Avrupa ve Rusya'da hemen hemen onu tanımayan bilmeyen kadın yoktur. Çok fazla doğum yapmış kadınların karşılaştıkları önemli bir sorun da düşük yapma risklerinin yüksek olmasıdır. Bu bitkinin rahim kaslarını güçlendirme özelliği vardır. Hamileliklerinin ileri aylarında (dört-beş-altıncı aylar) düşük yapmış kadınların imdadına yetişir. Testere dişli arslanpençesinin, hamileliğin üçüncü ayından itibaren günde bir-iki kez içilecek çayı rahim kaslarını güçlendirerek ileri hamilelik dönemlerinde düşük yapma riskini büyük oranda ortadan kaldırır.

O kadınların bitkisidir
Değerli okuyucu, Allah hiçbir şeyi sebepsiz yaratmamıştır. Yarattığı her şey bir sebep ve neden üzerine yaratılmıştır. Testere dişli arslanpençesi, kadınların rahimleri için yaratılmıştır diyebilirim. Tıpkı yakıotunun erkeklerin prostata bağlı şikâyetlerine karşı yaratıldığı gibi.

Adet düzensizliğine ve tüylenmeye karşı;Üç-dört gram (bir tatlı kaşığı) kurutulmuş testere dişli arslanpençesi kaynamakta olan bir bardak (150-200 ml) klorsuz suya atılır. Kısık ateşte on dakika kaynatmaya devam edilir. Daha sonra soğumaya bırakılır ve ılıyınca süzülür. Bir ay boyunca her gün bir su bardağı içilir. Bir aydan sonra bir hafta ara verilir. Bir hafta aradan sonra aynı şekilde bir aylık kür tekrar edilir. Ve kür sonlandırılır. Kürün en uygun içim zamanları sabah kahvaltısından iki saat sonra veya öğleden sonra aç karnına içmektir.

İleride adet düzensizliği tekrar ederse, kür 1 aynı şekilde tekrar edilir.

FSH hormonu yüksekliğine karşı;Üç-dört gram (bir tatlı kaşığı) kurutulmuş testere dişli arslanpençesi kaynamakta olan bir bardak (150- 200 ml) klorsuz suya atılır. Kısık ateşte on dakika kaynatmaya devam edilir. Daha sonra soğumaya bırakılır, ılıyınca süzülür. Bir ay boyunca her gün iki defa bir su bardağı içilir. İlki kahvaltıdan iki saat sonra, ikincisiyse akşam yemeğinden iki saat sonra içilir. Her defasında taze hazırlanması şarttır. Bir aydan sonra bir hafta ara verilir. Bir hafta aradan sonra aynı şekilde bir aylık kür tekrar edilir. Ve kür sonlandırılır.

Bugün itibariyle başlıyorum, prolaktin hormonu düşürmek ve rahim kaslarını güçlendirip gebeliği kolaylaştırmak için. Daha önce kullanıp faydasını gören var mi ?

Ben geçen ay kullanmıştım hamile kaldım fakat kimyasal gebelik düşükle sonuçlandı ama gerçekten çok işe yarıyor hormonları düzenlemede özellikle

bugün benim adetimin 1.günü bugün başlasam olurmu yoksa adetin bitmesinimi beklemeliyim :110:

Bugün itibariyle başlıyorum, prolaktin hormonu düşürmek ve rahim kaslarını güçlendirip gebeliği kolaylaştırmak için. Daha önce kullanıp faydasını gören var mi ?
benime prolaktinim sınıra yakın. faydasını gördünüz mü siz.

benime prolaktinim sınıra yakın. faydasını gördünüz mü siz.
Gördüm kuzum bir hafta düzenli içtim, ama benim kürtajdan sonra göğsümden sut geldiği için kullandım ben prolaktin hormonuyla alakalı olduğunu internetten ögrendim, kullandıktan sonra sanırım hormonları düzenledi ve süt kesildi

Gördüm kuzum bir hafta düzenli içtim, ama benim kürtajdan sonra göğsümden sut geldiği için kullandım ben prolaktin hormonuyla alakalı olduğunu internetten ögrendim, kullandıktan sonra sanırım hormonları düzenledi ve süt kesildi
nasıl kullandın canım günde kaç kez? nasıl hazırladın ?aç mı tok mu ? ay ne çok soru sordum ama olumlu bişey olunca çok seviniyorum :)

Bende yaklaşık 1 ay kullandım gebe kalamıyorum hormonlar sıkıntılı pco var göğüslerimin acısı hiç geçmezdi hep ağrı sızı içindeydi bu kürle normale döndü ama şöyle bir sorun yaşadım kasıklarım inanılmaz sertleşti sanki tahta gibi beni çok rahatsız etmişti hatta hamilelik belirtisi mi acaba demiştim ama maalesef değilmiş bu kürle ortaya çıktı bilemiyorum tesadüfmüydü ama bu sebeple bıraktım bilginize arkadaşlar

adetin kaçıncı günü başladınız acaba. hergün içiliyor mu adet olana kadar mı içtiniz

adetin kaçıncı günü başladınız acaba. hergün içiliyor mu adet olana kadar mı içtiniz
30 gün boyunca düzenli olarak içiyorsunuz 30 günün sonunda bir hafta ara veriyorsunuz, eğer Adet düzensizliği için bu kuru yapicaksaniz ve adetiniz düzene girmediyse 1 hafta ara verdikten sonra tekrar 30 gün ara vermeden içiyorsunuz

Bende yaklaşık 1 ay kullandım gebe kalamıyorum hormonlar sıkıntılı pco var göğüslerimin acısı hiç geçmezdi hep ağrı sızı içindeydi bu kürle normale döndü ama şöyle bir sorun yaşadım kasıklarım inanılmaz sertleşti sanki tahta gibi beni çok rahatsız etmişti hatta hamilelik belirtisi mi acaba demiştim ama maalesef değilmiş bu kürle ortaya çıktı bilemiyorum tesadüfmüydü ama bu sebeple bıraktım bilginize arkadaşlar
İlk defa olumsuz bi yorum sizde gördüm, onunla bi ilgisi olduğunu sanmıyorum tesadüf belki de :)

İlk defa olumsuz bi yorum sizde gördüm, onunla bi ilgisi olduğunu sanmıyorum tesadüf belki de :)
Belkide tesadüf oldu rahim için çok iyi gelirmiş fazlada içmedim aynen uygulamadım ama benimkini iyice taşlaştırdı mı ne anlamadım :)

Belkide tesadüf oldu rahim için çok iyi gelirmiş fazlada içmedim aynen uygulamadım ama benimkini iyice taşlaştırdı mı ne anlamadım :)
Aslında kasık sertleşmesi gebelik belirtisi, onun dışında ciddi bi rahatsızlık değil dimi pek bilgim yok çok araştırmıştım bu kürü çok faydalıymış sende böyle yazınca çok şaşırdım

Aslında kasık sertleşmesi gebelik belirtisi, onun dışında ciddi bi rahatsızlık değil dimi pek bilgim yok çok araştırmıştım bu kürü çok faydalıymış sende böyle yazınca çok şaşırdım
Aynen öyle okudum bende hatta inşallah hamileyimdir dedim ama maalesef olmadı şimdi okadar sert değil geçti geçen ay neyin nesiydi bende hiç bilemiyorum canım ama bencede faydalı hormon düzenlemede

X