Timoma hakkinda (erişkin)

geldimsenimsonkez

Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2023
86
24
Merhaba, timoma tanısı alanlar varsa süreçten bahseder misiniz? Kist ameliyatim için anestezi işlemleri yaparken akciger rontgenimde doktorların dikkatini bir yapı çekti bu yüzden henüz onay vermediler ameliyata. Röntgen için de timoma şüphesi var ama henüz bt çektirmedim. Aranızda bu şekilde hiç semptom göstermeden timoma teşhisi alan var mı? Ya da semptomlariniz nasıldı, doktorunuz nasil bir yol izledi? 😔

bana geçtiğimiz ayrlarda miyasteni (kas hastalıgı) teşhisi konmuştu. Sonradan yanlış teşhis olduğu ortaya cıktı tabii ama o süreçte timoma olabileceği söylenmişti.
Bir sürü tetkikten falan geçtim baya bir de araştırmıstım.

Genelde iyi huylu tümörler olurmuş ve nefes alış verişte zorlanma ile ortaya çıkıyormuş. Bunu alırsak hiç sıkıntı yaşamazsın denmişti. Korkulacak bir şey yok demişti doktorum. Yüksek ihtimalle sizinki de temizdir.
Görünce yazmak istedim.
Şimdiden geçmiş olsun.

bana geçtiğimiz ayrlarda miyasteni (kas hastalıgı) teşhisi konmuştu. Sonradan yanlış teşhis olduğu ortaya cıktı tabii ama o süreçte timoma olabileceği söylenmişti.
Bir sürü tetkikten falan geçtim baya bir de araştırmıstım.

Genelde iyi huylu tümörler olurmuş ve nefes alış verişte zorlanma ile ortaya çıkıyormuş. Bunu alırsak hiç sıkıntı yaşamazsın denmişti. Korkulacak bir şey yok demişti doktorum. Yüksek ihtimalle sizinki de temizdir.
Görünce yazmak istedim.
Şimdiden geçmiş ololsun.
Size de geçmiş olsun, bende de çok enteresan bir şekilde tamamen rastgele buldular. Yani hiçbir şikayetim yoktu baskı hissi, öksürük nefes zorluğu vs. Umarım da olmaz... sizde teshisiniz yanlış mı eksik miydi? İkisinin birlikte olduğunu da biliyorum. Bir de alındı mi? Kistim için ameliyat olacağım bir de bunun için gerekmez umarim:KK43: şikayetim olmadığı için belki takibe alırlar yalnızca 😪

Size de geçmiş olsun, bende de çok enteresan bir şekilde tamamen rastgele buldular. Yani hiçbir şikayetim yoktu baskı hissi, öksürük nefes zorluğu vs. Umarım da olmaz... sizde teshisiniz yanlış mı eksik miydi? İkisinin birlikte olduğunu da biliyorum. Bir de alındı mi? Kistim için ameliyat olacağım bir de bunun için gerekmez umarim:KK43: şikayetim olmadığı için belki takibe alırlar yalnızca 😪
benimki yanlış teşhisti hiç öyle bir kistim yok yani. Korkmayın önemli bir şey diye düşünmüyorum baya araştırmıstım çunku

X