tırnak mantarına çözüm buldum:))))

SuJu

Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2013
49
5
merhaba bayanlar...
ben yaklaşık3,4 senedir tırnak mantarı ile mücade etmeye çalışıyorum.açık ayakkabı kesinlikle giyemiyordum.hergün banyo(hiç şaşmaz) yapmama rağmen tırnağımda mantar oluştu.
aslında şöyle epey önce ellerimde ve ayaklarımda egzema illeti çıktı.(ufak ufak yüzlerce su baloncukları)o kadar çok çıktı ki avuçlarımın içi parmaklarımın arası üstü aynı zamanda ayaklarımdada vardı. cildiyeye gittim bana hap ve merhem verdi. su baloncukları geçtikten sonra ayak tırnağımdan iki tanesinde beyaz kalın tırnak çıktı.düzenli kullanımdan sonra geçti ve bir dahada tekrar etmedi. ama bundan bir sene sonrada ofiste çalışırken aşağı taraftan dolapa dosya koyarken(ayağımda converse vardı) hem konversimin ayak uc kısmı yırtıldı hemde sağ büyük baş parmağımın başlangıc noktasındaki kemik inanılmaz derecede ağırdı. öle böyle derken 3 ay boyunca ben baş parmağımı aşağı hareket ettiremiyordum acıyordu.sonra derken o tırnağım kalınlaştı-sarardı ve nehayetinde mantara dönüştü.
inanılmaz rahatsız edici bir görüntüydü...eczaneden nibulen tırnak cilası seti aldım... fayda bile etmedi sinirlendim bıraktım.yaz gelio açık ayakkabı giymek istiyorum dedim ve tırnağımı bi gün sonuna kadar kestim.sonu dediğim tam köküne kadar tırnağın en dibine kadar...(tırnağımın içi boş ama pislik çıkıo deri çıkıo içinden ayrıcada pis kokuo) mikrop kırıcı ne olabilir diye düşünürken aklıma DOMESTOS geldi. döktüm. döker dökmezde köpürmeye başladı. sonra bol su ile duruladım. iki günde bir yapıyorum bunu ve inanın yeni tırnak gelmeye başladı... tam uzamadı o sarı kısmı uzadıkça kesicem biraz daha uzamasını bekiyorum... dilerim sonu düşündüğüm gibi olur.
ayağınızı terden nemde uzak tutun. hergün çorap değiştirin...

tüm bunları bilerek detaylı anlattım. çünkü hepsi birbirine bağlı bence...
dilerim yardımcı olurum.

saygılar:))))))))))))

Allah aşkına domestos bi de ya,hiç zarar vereceğini düşünmedin mi?:KK19:

evde kullanilan camasir suyu gayet guvenlidir nette doktorlar bile kullanilmasini tavsiye eder tirnak mantari icin.
camasir suyunu ben de denedim ise yariyo.domestos hakkaten kopuruyo tirnaga dokunce.aslinda antiseptik,antifungal her sey ise yariyo mikrop kirici mantigi dogru bi mantik bu konuda.populer kullanilanlar;camasir suyu,elma sirkesi,cay agaci yagi,lavanta yagi aynisefa merhemi vs.

ARKADAŞLAR ;

TIRNAĞINIZDA MANTAR VAR İSE BİRKAÇ YOLU VAR AMA MAALESEF HİÇBİRİ İLAÇ DEĞİL.

PROTEZ TIRNAK YAPTIRIN VE HERGÜN TIRNAĞIN ALT KISMINA NİBULEN DAMLA DAMLATIN VE AYNISEFA KREMİ SÜRÜN BUNU SABAH AKŞAM TEKRARLAYIN .Benim el tırnaklarım hepsinde vardı fakat şimdi
hepsi geçti . Naısl diyorsanız aynen bu şekilde protez tınağı yaptırın ve altına ilaçı unutmadan hergün uygulayın fazla ıslatmayın banyodan sonra hemen kurutun .bu şkilde emin olun geçecek . :26:

Merhaba arkadaşlar..Bİr hafta önce lokal anesteziyle ayak iki baş parmak tırnaklarımı çektirdim ama benim batma problemim yoktu mantardan dolayı tırnağım küçüldükçe küçülmüş şekil bozulmuş ve mantar diğer tırnaklarıma sıçramıştı.PArmağa 7tane falan iğne yapıyolar iğneler çok ağrılı oluyor ama sonrasında çekim işlemi katlanılmıcak derecede falan değil. Bir haftadır raporluyum işe gitmiyorum ama pazartesi işe gitmek zorundayım ve ayağım hala sargılı çünkü açık yara hala tırnağın altındaki o koruyucu film oluşmadı yaptıran arkadaşlar bu film ne zaman gelir ne zaman rahat ayakkabı giyebileceğim 1 ay sonra nişanım var. Birde doktor tırnak çıkınca batma olabilir revizyon ameliyatı gerekebilir ama gerekmeyede bilir dedi yani tamamen şans:KK43:bilgisi olan arkadaşlar ben ne zaman canım acımadan ayakkabı giyebilirim

Diş doktorum yıllar önce kanal tedavisi olan dişimin içine şırıngayla saf çamaşır suyu sıkmıştı. agzıma damlatmadı hiçbir şekilde dikkatle yaptı.Neden böyle yaptı bilmiyorum... Ne oldugunu söylemedi bende o sıvı çamaşır suyumu diye soramadım. Ama kokusundan tanıdım.

cok etkileyici vay be:):) camasir suyunun ne marifetleri varmis da haberim yokmus:):) ya benim esimin ayak tirnaklari felaket sekli degisik ve sari siyah seklinde rengi var.kestikce pislik cikiyo siyah siyah sari renkte.talas gibi biseylerde cikiyo.ve dediginz gibi kokuyo acaba boylemi oluyodu sizinkiler.bende doksem fayda edermi.

Diş doktorum yıllar önce kanal tedavisi olan dişimin içine şırıngayla saf çamaşır suyu sıkmıştı. agzıma damlatmadı hiçbir şekilde dikkatle yaptı.Neden böyle yaptı bilmiyorum... Ne oldugunu söylemedi bende o sıvı çamaşır suyumu diye soramadım. Ama kokusundan tanıdım.

merhaba.
Kanal tedavisi yaparken dişin kanallarına mikrop kırıcı olsun diye sulandırılmış çamaşır suyu veriliyor. diş hekimi asistanlığı yaparken biz de hazırlıyorduk Hipoklorür dü sanırım adı.. ama mantara iyi geldiğini duyunca şaşırdım doğrusu. bende de var ve ben Vicks ile cebelleşiyorum onun da iyi geldiğini bu sitede duymuştum yine.

merhaba.
Kanal tedavisi yaparken dişin kanallarına mikrop kırıcı olsun diye sulandırılmış çamaşır suyu veriliyor. diş hekimi asistanlığı yaparken biz de hazırlıyorduk Hipoklorür dü sanırım adı.. ama mantara iyi geldiğini duyunca şaşırdım doğrusu. bende de var ve ben Vicks ile cebelleşiyorum onun da iyi geldiğini bu sitede duymuştum yine.

Tırnak mantarı çok inatçıdır. Benim 3 yıl gibi bir zamanda iyileşti. Bu zaman zarfında antibiyotikli kremle, ekstradan keratinli bir krem de kullandım. Şükür geçirdim.

Bir de doktorlar tırnak mantarı için hap veriyorlar. Çok kuvvetli bir hap bu...karaciger enzimlerini bozabiliyormuş...aman dikkatli olun gerekirse kullanmayın. Zaten nasılsa tırnaklar hemen iyileşmiyor. Hapı içseniz bile...

Tırnak mantarı çok inatçıdır. Benim 3 yıl gibi bir zamanda iyileşti. Bu zaman zarfında antibiyotikli kremle, ekstradan keratinli bir krem de kullandım. Şükür geçirdim.

Bir de doktorlar tırnak mantarı için hap veriyorlar. Çok kuvvetli bir hap bu...karaciger enzimlerini bozabiliyormuş...aman dikkatli olun gerekirse kullanmayın. Zaten nasılsa tırnaklar hemen iyileşmiyor. Hapı içseniz bile...

Kesinlikle katılıyorum.. ben saçım için doktorun yazdığı telavium(bitkisel)ilacı bile almadım.. zaten migrenim için yeterince hap içiyorum. Neyse bu illetten ben de kurtulurum inşallah. peki hangi kremi kullandınız mesela keratinli ve ya vitaminli?

Kesinlikle katılıyorum.. ben saçım için doktorun yazdığı telavium(bitkisel)ilacı bile almadım.. zaten migrenim için yeterince hap içiyorum. Neyse bu illetten ben de kurtulurum inşallah. peki hangi kremi kullandınız mesela keratinli ve ya vitaminli?

Kullandıgım keratinli krem "nail balsam" dı. Harika bir krem. Saglıklı tırnakları olanlar bile kullanabilir. Hiç bir zararı yok.

Tekrar yazayım.. Çok iyi bir doktora gittim tırnak mantarlarım için.. Nerdeyse hepsini çekmeyi önerdi. Korktuğum için kendi cildiyecime gittim ve mantar kültürü testi yapıp %100 bu illetin geçeceğine garanti verip ilaç yazdı. 1 hafta kullanıp 3 hafta ara veriyorsun. 2.kutu bitti benim.. Malum ayak tırnağı geç uzuyor. Erken uzaması için de ilaç yazdı bence iyi olacak:)

Tırnağım gün geçtikçe küçülüyor mantar ilaçları aldım özel ojeler aldım hiçbir işe yaramıyor benim tırnağım batmıyor sadece dar bir şekilde büyüyor bunun tedavisini bilen var mı birisi çektirdiğini yazmış sonuç ne oldu???? Nereye yaptırdın

Son düzenleme:
Tırnağım gün geçtikçe küçülüyor mantar ilaçları aldım özel ojeler aldım hiçbir işe yaramıyor benim tırnağım batmıyor sadece dar bir şekilde büyüyor bunun tedavisini bilen var mı birisi çektirdiğini yazmış sonuç ne oldu???? Nereye yaptırdın

Doktor yazmadıysa boşuna almışsınız bence. Gitmediyseniz iyi bir doktora gidin derim..

TIRNAK MANTARI ZORLU BİR SÜREÇTİR, AŞAĞIDA Kİ ÇOK İYİ BİR ÇÖZÜM... DENEYİN DERİM
Ayak tırnağınızda mantar oluştuysa sağdan soldan duyduklarınıza, bitkisel tırnak mantarı tedavisi gibi şeylere çok inanmayın. Tırnak mantarı oldukça zorlu bir hastalıktır öyle otla şunla bunla çözülmez. Tırnak mantarında en etkili yöntem tca (trikoloroasetik asit) ugulamasıdır. %40 tca çözeltisini tırnak mantarının olduğu bölgelere sürüp 3 dakika sonra yıkayınız. Bu işlemi 15 günde bir yenilemeniz gerekiyor. %40 tca solüsyonu bir süre sonra mantarın ölmesini ve mantarlı deriyi soyacağı için tırnak mantarı sorununuzu çözecektir.

Tca uyguladıktan sonra bir sonraki tca ugulamasına kadar mantarlı bölgeye süreceğiniz bir merhem tarifi vereceğim bu merhem hem tırnak mantarını öldürücü etki gösterecektir hemde tca nın hızlı iyileşmesini sağlar.

TCA Sonrası Tırnak Bakımı

Malzemeler:
1 tüp %40 çinko oksit içeren pişik kremi
1 tüp madecasool
10 ml e vitamini
10 ml b5 vitamini
10 ml çay ağacı yağı
20 ml saf laktik asit
Bütün malzemeleri ağzını sıkıca kapatabileceğiniz bir kapta iyice karıştırın ve tırnak mantarınızın olduğu bölgeye tca sürdükten sonra 15 gün boyunca sürün. Tırnak mantarı için %40 tca kullanacaksınız. Bu tca ile yapacağınız kimyasal peelig işleminden sonra merhemi sabah akşam kullanın. Toplam olarak 6 seans tca uygulamasından yani 3 ay sonra tırnak mantarından tamamen kurtulmuş olacaksınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
"Tırnak Mantarı Tedavisi"

Ayak tırnağınızda mantar oluştuysa sağdan soldan duyduklarınıza, bitkisel tırnak mantarı tedavisi gibi şeylere çok inanmayın. Tırnak mantarı oldukça zorlu bir hastalıktır öyle otla şunla bunla çözülmez. Tırnak mantarında en etkili yöntem tca (trikoloroasetik asit) ugulamasıdır. %40 tca çözeltisini tırnak mantarının olduğu bölgelere sürüp 3 dakika sonra yıkayınız. Bu işlemi 15 günde bir yenilemeniz gerekiyor. %40 tca solüsyonu bir süre sonra mantarın ölmesini ve mantarlı deriyi soyacağı için tırnak mantarı sorununuzu çözecektir.
Tca uyguladıktan sonra bir sonraki tca ugulamasına kadar mantarlı bölgeye süreceğiniz bir merhem tarifi vereceğim bu merhem hem tırnak mantarını öldürücü etki gösterecektir hemde tca nın hızlı iyileşmesini sağlar.
TCA Sonrası Tırnak Bakımı
Malzemeler:

1 tüp %40 çinko oksit içeren pişik kremi
1 tüp madecasool
10 ml e vitamini
10 ml b5 vitamini
10 ml çay ağacı yağı
20 ml saf laktik asit

Bütün malzemeleri ağzını sıkıca kapatabileceğiniz bir kapta iyice karıştırın ve tırnak mantarınızın olduğu bölgeye tca sürdükten sonra 15 gün boyunca sürün. Tırnak mantarı için %40 tca kullanacaksınız. Bu tca ile yapacağınız kimyasal peelig işleminden sonra merhemi sabah akşam kullanın. Toplam olarak 6 seans tca uygulamasından yani 3 ay sonra tırnak mantarından tamamen kurtulmuş olacaksınız. TCA'yı doa kimya sitesinden satın alabilirsiniz.

(alıntı)

Benim nişanlımın da ayağında tırnak mantarı var.Bir ara karbonatlı suyla geçtiğini duymuştum yapan var mı?

Bilgi için teşekkürler.
Deneyelim bakalım, benim de böyle bir problemim var sanırım ama açık ayakkabı giyemeyecek kadar değil. Sonuçta Domestos'un bir zarar vereceğini düşünmüyorum. :-)

X