Tiroid... Bilgileri....Paylaşım alanı

hepiniz guart(tiroid)hastasısınız önce hangi doktora gitmek gerekiyo yani kulak burun bogazamı gittinizde teşhisiniz kondu ve tedaviniz uygulanmaya başlandı bende gidicem de bende de var bi tanıdık vasitasıyla öğrendim bende oldugunu oda doktor ve bana bunla ilgili doktora gitmemi sölemişti.

çok sağolun o kadar yardımcı oldunuzki sanırım yeni üye olmamdan kaynaklanıyor

canım ne sordunki belki gözümüzden kaçmış olabilir....yeni üye eski üye diye bi ayrım olmaz burda bizde birzamanlar yeniydik hadi küsme sor bakalım bidaha?:teselli:

hepiniz guart(tiroid)hastasısınız önce hangi doktora gitmek gerekiyo yani kulak burun bogazamı gittinizde teşhisiniz kondu ve tedaviniz uygulanmaya başlandı bende gidicem de bende de var bi tanıdık vasitasıyla öğrendim bende oldugunu oda doktor ve bana bunla ilgili doktora gitmemi sölemişti.

endokrinolojiye gitmek gerekiyo ati...
ama bu bölüm her hastanede yok büyük hastanelere yada özel muayenehanesine gidiceksin..
yerimseniben

Benimde boğazımda doluluk hissi oluyor ama aldığınız cevap psikolojik özelden gitmesseniz ilgilenmiyorlar Ben daha nodüllerim sıcakmı soğukmu onu bile öğrenemedim İç hapı dur :eek:klava:

Benimde boğazımda doluluk hissi oluyor ama aldığınız cevap psikolojik özelden gitmesseniz ilgilenmiyorlar Ben daha nodüllerim sıcakmı soğukmu onu bile öğrenemedim İç hapı dur :eek:klava:

canım ben özeline gidiyorum ama hemde hoca üniv.de bi de .anlam veremiyorum bu dr.laraa:eek:klava:

bende 1 sene özele gittim iki dr ikiside prof.du..ama anladımki yanlış yapmışım..son 2 gidişimde devlet hastanesine gidiyorum..zaten benim durumumdakilere yani haşimatolulara yapılacak bişey yok...6 ayda 1 kan tahlili ve ultrason...ve ilacımı düzenli kullnmak...bugün yine dr daydım kan verdim ultrasona girdim...tahlil sonuçlarını henüz almadım cuma tekrar dr gidicem...bakalım tsh ım kaç olmuş..

benımde dr.um ozel ama dedıgım gıbı bazı seylerı psıkolojık algılıyorlar malesef.kızlar ben ıbrahım saracoglu ıle tel.de gorustum sonuclarımı soyledım bana dereotu onerdı ıstersenız bır arayıp gorusun cok fayda gorenler var ben ıns. baslıcam onerısıne..

yağmur dereotunun ölçüsünü iyi ayarlaman gerekiyo fazlası zararlıymış bizim için...

merhabalar sizin tecrübelerinize dayanarak bir soru sormak istiyorum 1 ay önce tahlil yaptrdığımda tsh hormonum 3.96 çıkmıştı doktr troidlerin az çalışıyor 1 ay sonra gel tekrardan ölcelim dedi bu seferki sonuçlar normal çıktı ama ultroson sonuçlarında troidlerimde kistiknodül çıktı doktr birsey söylemedi ne yapmam gerekiyor çok kafam karışık uzun oldu k. bakmayın not:yaşım 16

canım ılac kullanıyormusun?dr. una guvenıyorsan ıyı bır dr. ıse uyguladıgı tedavı ve kontrollere devam et derım .anladıgım kadarıyla endıselısın budurmda bulundugun ılde tıp fakultesınde nukleer tıp bolumune gıtmenı orda takıp gormenı tavsıye ederım.ayrıca tsh yuksek cıkmıs budurumda troıtın yavas calısıyor demektır.ayrıca dedıgım gıbı dr. kontrolu+ıbrahım saracoglu ıle gorusmenı tavsıye edrım bı yakınımızın nodullerı uyguladıgı kur netıcesınde kuculme gosterdı gecmıs olsun..

oncelıkle gecmıs olsun..kımı hastalar kulakburun bogazada gıdıyor ancak bu hormonlarla ılgılı bır hastalık olması nedenıyle endokrınolojıye gıtmen daha uygun olur..

Bu konunun olması çok iyi denk geldi.Arkadaşlar benim annemde ve kaynanamda aynı rahatsızlık var.Her ikisinde de nodül çıktı.Anneminki hala araştırılıyor.Kaynanama önce lenf kanseri dediler çok geçmedi tiroid nodül var dediler.Ameliyat olacak.Eskişehirdeler.Emekli sandığına mensuplar.kaynanam ameliyattan çok korkuyor.Eskişehirde oturupta konu ile ilgili önerebileceğiniz bir doktor var mı?İ.saracoğlu dereotunu öneriyormuş.Nasıl kullanılacağını bilen var mı?

Bu konunun olması çok iyi denk geldi.Arkadaşlar benim annemde ve kaynanamda aynı rahatsızlık var.Her ikisinde de nodül çıktı.Anneminki hala araştırılıyor.Kaynanama önce lenf kanseri dediler çok geçmedi tiroid nodül var dediler.Ameliyat olacak.Eskişehirdeler.Emekli sandığına mensuplar.kaynanam ameliyattan çok korkuyor.Eskişehirde oturupta konu ile ilgili önerebileceğiniz bir doktor var mı?İ.saracoğlu dereotunu öneriyormuş.Nasıl kullanılacağını bilen var mı?
yanlış hatırlamıyosam öğle ve akşam yemeğinden önce bi parça dereotu çiğnenip yutulacak...sen yinede google den saraçoğlunun sitesini arat öğren orda yazıyo

oncelıkle gecmıs olsun..kımı hastalar kulakburun bogazada gıdıyor ancak bu hormonlarla ılgılı bır hastalık olması nedenıyle endokrınolojıye gıtmen daha uygun olur..

canım saolun ama bursada ünivestede varmış o bölüm ama şubatta kadar doluymuş devlet hastanesinde araştırdım o bölüm doktoruda hastaneden ayrılmış napcam bilmiyorum senağlama

hayırlı geceler kızlar kk da zayıflama grubuna üyeyim kk da dolaşmaya cıkmıştım ben de de tiroid bozukluğu olduğundan sayfanıza konuk geldim hepinize gecmiş olsun diyorum arada uğrarsam sakıncası olur mu?

sabah ogle ve aksam yemeklerınden 10 dak. once bır yemek kasıgı dere otunu bırkac kez cıgneyıp bır ıkı yudum su ıle ıcmek gerekıyormus..

canım saolun ama bursada ünivestede varmış o bölüm ama şubatta kadar doluymuş devlet hastanesinde araştırdım o bölüm doktoruda hastaneden ayrılmış napcam bilmiyorum senağlama

canım ozaman dahılıye bolumune gıtmelısın endokrınolojı dahıleye bolumunden uzmanlasark ayrılmıs bır bolum benım annemın takıbını dahılıye dr. u yaptı.faydası olcagını dusunuyorum en azından subata kadar dahılıyeden yardım alabılırsın..

kızlar boğazıma bişey takılıyomuş gibi oluyo demişsiniz. o his bende de var sürekli. bu tiroid nodülü belirtilerinden midir? ben daha yeni ölçüm yaptırdım. tsh ım normal çıktı.levoitron kullanıyorum. acaba ultrason olmadan belli olmaz mı bu nodüller? korktum şimdi.

merhaba kızlar bende bişey sormak istiyorum hipotiroid hastayım 20 gündür euthrox 50 mgc kullanıyorum. tsh: 6 çıkmıştı en son ama ne kadar süre içinde düzene girer acaba bide hamile kalabilir miyim ya da hamile kalırsam bebeğe bi zararı olur mu?? iyi ki bişey soracaktım ne çok şey sordum dimi ama:))))))))) şimdiden paylaşımlarınız için teşekkürler .... Sevgiler...

slm mlkhkn, özeline mesaj atıyorum şimdi. geçmiş olsun

X