Tiroid... Bilgileri....Paylaşım alanı

tatlım soruyu sordum aynen cevap şu;
İyi günler
USG sonucunuza göre sol tiroid lobunuzda büyükçe bir nodülünüz mevcut. 20mm 'yi geçen nodüllerde hastalarımıza ameliyat öneriyoruz. Biyopsi ağrılı ve invaziv bir işlem olmakla birlikte sonuçları her zaman güvenilir olmaz ve yıllık tekrarları gerekebilir. Oysa ki cerrahi kesin sonuç verecektir.
Karar verirseniz size yardımcı olabilirim.
Geçmiş olsun

diye cevap vermiş sorduğum kişi genel cerrah sen yine de araştır bir doktora da kapılma neyin nesi diye araştır canım inşaallah iyi olursun sormak istediğin soru olursa başımla, beraber rabbim ol.

Genel cerrah genelde bu yönde hareket ediyor. Genelde alma taraftarılar. Benim senin nodülünden büyük bir nodülüm var. Yıllardır gel alalım dedikleri için dolaşmadığım doktor kalmadı. En sonunda nükleer tıp uzmanına gittim. Şimdilik alınmasına gerek yok dedi. Sıcak nodül ise aşırı bir büyüme ya da aşırı tiroid salınımı yoksa problem yokmuş. Sizinde öyle olabilir ki içi sıvılar geneld böyle olurmuş. Ayrıca biyopsi ağrılı bir işlem değil.

İstanbuldaysan doktor önerebilirim. Nükleer tıp uzmanı

istanbuldayım canım..özelden atarsan tel.isim sevinirim...:KK31:
araştırma hastanelerinin nükleer tıp bölümüne gitsem olur mu?sevk mi edilmek gerekiyor yoksa direk randevu mu almalı?
sadece nodül kötü huylu çıkınca mı kabul ediliyor hastalar bu bölüme

bugünkü tahlil sonuçlarım bunlar...
değerlerle ilgili fikriniz ne? özellikle T3....
TSH 1,68 uIU/mL 0,57 - 5,6
Serbest T3 [H] 4,40 pg/mL 2,3 - 4,2
Serbest T4 1,42 ng/dL 0,88 - 1,72

Son düzenleme:
araştırma hastanelerinin nükleer tıp bölümüne gitsem olur mu?sevk mi edilmek gerekiyor yoksa direk randevu mu almalı?

her yer randevulu mu bilmiyorum ama ben taksim ilk yardım hastanesine gidiyorum randevusuz bencede nükleer tıp'a gitmen daha iyi olur valla ben başka bir doktorun tavsiyesi ile gittim ama kötü huylu olunca gidilecek diye hiç duymadım canım ya:26:

her yer randevulu mu bilmiyorum ama ben taksim ilk yardım hastanesine gidiyorum randevusuz bencede nükleer tıp'a gitmen daha iyi olur valla ben başka bir doktorun tavsiyesi ile gittim ama kötü huylu olunca gidilecek diye hiç duymadım canım ya:26:

peki endokronoloji ye gitme konusunda, tercih nükleer tıptan yana mı kullanılmalı canım?..

taksim ilk yardımdaki senin gittiğin nükleer tıp doktorunun adını veririmisin?

Son düzenleme:

Bende Sedef'in gittiği doktora gidiyorum çokta memnunum. Taksim İlk Yardım Hastanesi'nde Necati Bey. Randevu almana gerek yok. İlaç, ultrason felan olursa o seni yönlendiriyor.

Acil şifalar

Bir önceki mesajımda yazdım. Sedef'le aynı doktora gidiyorum. Bu işin uzmanları Nükleer Tıpçılar. Necati Hoca seni yönlendirecektir. Muhtemelen başka doktora gitmene gerek kalmayacak.

Sonuçlarını bizimle paylaş lütfen.

Son düzenleme:
Bir önceki mesajımda yazdım. Sedef'le aynı doktora gidiyorum. Bu işin uzmanları Nükleer Tıpçılar. Necati Hoca seni yönlendirecektir. Muhtemelen başka doktora gitmene gerek kalmayacak.

Sonuçlarını bizimle paylaş lütfen.

teşekkür ederim arkadaşım..
genel cerraha bir muayene olayım, ondan sonra necati beye giderim..
sizleri de bilgilendiririm..:KK31:

bugün genel cerrahiye gittim,ultrasona bakarak ameliyat dedi.ince iğne biyopsisi istedi..
nükleer tıp birimi olan hastaneler yapıyor dedi..
bende taksim ilkyardıma gittim ama 9 eylüle gün verdiler..
akabinde necati beyle görüştüm durum bu diye..
biyopsiyi dışarıda yaptırsam nasıl olur diye,gerek yok paranı harcama git tatilini yap, gez toz, günü gelince yaptır...
ultrasonda korkulacak bişey yok,sonra gelirsin dedi...buraya kadar tamam..:KK31:

peki ben bu süre zarfında bir ilaç, bi tedavi...geçici de olsa, bir rahatlamak için bişey yapmıycakmıyım?:44:

ne yapmalıyım? .:44::44::44::KK25:

bu durumda hipertiroid miyim? ya ilaç tedavisinde kilo alırsam, çok zayıf değilim, normalim 56-57 kiloyum..
kilo almak istemiyorum,5-10 kilo alırsam bide tedavide:18:

fikri olan veya böyle bir süreç yaşayan varmı ?

Son düzenleme:
bugün genel cerrahiye gittim,ultrasona bakarak ameliyat dedi.ince iğne biyopsisi istedi..
biyopsiyi dışarıda yaptırsam nasıl olur diye,gerek yok paranı harcama git tatilini yap, gez toz, günü gelince yaptır...
ultrasonda korkulacak bişey yok,sonra gelirsin dedi...buraya kadar tamam..:KK31:

peki ben bu süre zarfında bir ilaç, bi tedavi...geçici de olsa, bir rahatlamak için bişey yapmıycakmıyım?:44:

Yapılacak birşey yok demiş. Demekki hiçbirşey yok. İçin rahat olsun

bu durumda hipertiroid miyim? ya ilaç tedavisinde kilo alırsam, çok zayıf değilim, normalim 56-57 kiloyum..

Sadee tiroid değerlerine bakınca hepsi normal bence sende birşey yok. Tiroid değerleri referans aralıklarının dışına çıkarsa sorun naçizane fikrim.

Yapılacak birşey yok demiş. Demekki hiçbirşey yok. İçin rahat olsun

Sadee tiroid değerlerine bakınca hepsi normal bence sende birşey yok. Tiroid değerleri referans aralıklarının dışına çıkarsa sorun naçizane fikrim.

nodülün kötü olmama yönünden rahatladım tabiii..

fakat usg de çıktı.:44:
sende bişey yok derken,
çok sorun oluşturacak nitelikte değil mi demek istedin canım,anlayamadım..

tatlım hipertiroid kilo aldırmaz,genelde böyle biliyorum.

eğer sen yaptırdığın tahlilleri necati bey'e gösterdiysen büyütecek bi sorun yok demek ki inşaallah öyledir.:KK34:

bu süre zarfında kendine moral depolayıp motive edeceksin oh deyip büyük birşeyim yokmuş diyeceksin eğer senin acillik bi durumun olsa idi kesinlikle birşeyler yapardı için rahat olsun:KK34:

eğer sen yaptırdığın tahlilleri necati bey'e gösterdiysen büyütecek bi sorun yok demek ki inşaallah öyledir.:KK34:

kan tahlilini değilde usg yi gösterdim...çünkü tahlilin çıktısı verilmiyor, doktorlar ekrandan bakıyor..
yalnız şu var,boyun ağrısı ,nefeste zaman zaman daralma,çarpıntı, yorulma vs. gibi şikayetleri 3 ay boyunca yine yaşayacağım...

bu süre zarfında kendine moral depolayıp motive edeceksin oh deyip büyük birşeyim yokmuş diyeceksin eğer senin acillik bi durumun olsa idi kesinlikle birşeyler yapardı için rahat olsun:KK34:

canım aynen.. acil bi durum olsaydı, bi şekilde bana acil biyopsini yaptır gel derdi herhalde..
peki necati beyden atom tedavisi gören varmı? ilaç mı atom tedavisi mi öneriyor?..
atom diyince insan ürküyor tabiii..küçük çocuğum var..

tatlım hipertiroid kilo aldırmaz,genelde böyle biliyorum.

ilaç tedavisi sırasında alırmıyım,ilaçlar aldırırmı ?
veya ilaçla normale geldiğinde alırmıyım onu diyorum...
bir de dereotu kürünü denesem mi diye düşünüyorum?
benimkisi kistik nodül olduğundan etkilemezmiş gibi okudum saraçoğlunun sitesinde ::KK14:

nodülün kötü olmama yönünden rahatladım tabiii..

fakat usg de çıktı.:44:
sende bişey yok derken,
çok sorun oluşturacak nitelikte değil mi demek istedin canım,anlayamadım..

Necati Bey ne dediyse doğrudur. Acil birşey olsaydı emin ol seni yönlendirirdi.

Kan değerlerin referans aralıklarında ondan öyle demiştim.

Sanırım fazla evhamlısın.:KK34::KK34:

kan tahlilini değilde usg yi gösterdim...çünkü tahlilin çıktısı verilmiyor, doktorlar ekrandan bakıyor..
yalnız şu var,boyun ağrısı ,nefeste zaman zaman daralma,çarpıntı, yorulma vs. gibi şikayetleri 3 ay boyunca yine yaşayacağım...

canım aynen.. acil bi durum olsaydı, bi şekilde bana acil biyopsini yaptır gel derdi herhalde..
peki necati beyden atom tedavisi gören varmı? ilaç mı atom tedavisi mi öneriyor?..

ben atom tedavisi gördüm hiç de ürkütücü değil aksine 38 kg'ya kadar düşen ben şimdi elli kilo'dayım kalp çarpıntısı,zayıflık,titreme gibi sorunlarım vardı çok şükür atomdan sonra attım bunları önce biraz ilaç tedavisi verir duruma göre atom :KK34:

sen bu şikayetleri anlattın mı canım?

Son düzenleme:
ilaç tedavisi sırasında alırmıyım,ilaçlar aldırırmı ?
veya ilaçla normale geldiğinde alırmıyım onu diyorum...
bir de dereotu kürünü denesem mi diye düşünüyorum?
benimkisi kistik nodül olduğundan etkilemezmiş gibi okudum saraçoğlunun sitesinde ::KK14:

canım çok geçmiş olsun.bende bu hastalığı yaşadım Allah yardımcım olsun sadece stres yapmamaya çalış .zor biliyorum ama inan stres bu hastalığı çok etkiliyor benim öyle olmuştu.Sormak öğrenmek istediğin her konuda yardımcı olurum.Tekrar geçmiş olsun

X