Radyoloji Tiroid nodülü ablasyonu (Girişimsel Radyoloji)

Siz olsanız tiroid bezlerinizi tümüyle ameliyatla mı aldırırdınız yoksa ablasyon yöntemi mi?

• Ameliyat olurdum

• Ablasyon tedavisi

• Kararsız kaldım

Oylama sonuçları oy kullanıldıktan sonra görülebilir.

merveali79

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2022
1
1
37
Merhabalar öncelikle ben de bir tiroid hastasıyım ve daha önce ameliyat olmaktan son anda vazgeçtim. Bodrumda bir doktor ilaçla tedavi edebildiğini duydum ki bana kesin ameliyat olman gerekiyor ilaçla tedavi olamazsın demişlerdi. Bodrumdaki doktor günde 6 veya 7 tane ilaç yazdı bunları 2 buçuk ay kadar kullandım hakikaten de nodüllerim baya küçüldü en son sağ tarafta fındık büyüklüğünde kaldı ki benim sağ lobum sol lobum ve yemek borusunda olmak üzere ciddi boyutlarda nodüllerim vardı. Hatta yemek borusundan aşağıya doğru minik nodüllerim olduğu söylendi. Solid yani katı nodül olmasına rağmen küçüldü ama ilaçlar midemi mahvetti o yüzden bıraktım tekrar büyüdüler tabii ki. 2016 yılında evlendim Aradan 6 yıl geçti tüp bebek doktorum bunun çaresine bakmamı söyledi. Hormonlarım normal çalışıyor ama yine de tedavini ol dedi. Bugün Ankara’da ismini vermek istemiyorum Prof doktor olan ve ablasyon tedavisini yıllardır binlerce hastasına uygulayan ve güzel sonuçlar alan bir doktorun yanına gittim detaylıca konuştum kararımı verdim bu tedavi yöntemini uygulayacağız. Cumartesi günü yapılacak inşallah 🙏 bu sürecin nasıl işlediğini ve sonuçlarımı buradan sizlere yazmayı amaçlıyorum. Herkese sağlıklı günler dilerim 🤗 Herşeyin başı sağlık !

Merhaba , bende aynı Nodül var lütfen işlemle alakalı yazar mısınız çok ihtiyacım var buna nasıl geçti Nodül yok oldu mu nasıl yaptılar 🌺

Merhaba benimde sol lobumda 5 cm büyüklüğünde kistik nodül var. İzmir’ de bir hastanede bir profesör tarafından alkol ablasyon tedavisi gördüm. İlk kontrele gittiğinde tedaviye uygun olduğumu söyledi ve tarih verdi. İşlem bittikten sonra bir daha büyümez dedi fakat 2 gün sonra nodülüm önceki halinden daha fazla büyüdü. Ödemdir diye düşündüm fakat 1 hafta boyu ağrı ve büyüme geçmedi. Kontrole gittiğimde nodülün içinin aynen dolduğunu söyledi. İçindeki sıvıyı iğneyle çekti sen bu tedaviye uygun değilsin dedi!!! Boşu boşuna para, zaman harcadım ve önceden hiç ağrımayan nodülüm şimdi ağrıyor ve 6 cm!! Tedavi üzerinden 3 hafta geçti keşke hiç yaptırmasaydım.

Merhabalar öncelikle ben de bir tiroid hastasıyım ve daha önce ameliyat olmaktan son anda vazgeçtim. Bodrumda bir doktor ilaçla tedavi edebildiğini duydum ki bana kesin ameliyat olman gerekiyor ilaçla tedavi olamazsın demişlerdi. Bodrumdaki doktor günde 6 veya 7 tane ilaç yazdı bunları 2 buçuk ay kadar kullandım hakikaten de nodüllerim baya küçüldü en son sağ tarafta fındık büyüklüğünde kaldı ki benim sağ lobum sol lobum ve yemek borusunda olmak üzere ciddi boyutlarda nodüllerim vardı. Hatta yemek borusundan aşağıya doğru minik nodüllerim olduğu söylendi. Solid yani katı nodül olmasına rağmen küçüldü ama ilaçlar midemi mahvetti o yüzden bıraktım tekrar büyüdüler tabii ki. 2016 yılında evlendim Aradan 6 yıl geçti tüp bebek doktorum bunun çaresine bakmamı söyledi. Hormonlarım normal çalışıyor ama yine de tedavini ol dedi. Bugün Ankara’da ismini vermek istemiyorum Prof doktor olan ve ablasyon tedavisini yıllardır binlerce hastasına uygulayan ve güzel sonuçlar alan bir doktorun yanına gittim detaylıca konuştum kararımı verdim bu tedavi yöntemini uygulayacağız. Cumartesi günü yapılacak inşallah 🙏 bu sürecin nasıl işlediğini ve sonuçlarımı buradan sizlere yazmayı amaçlıyorum. Herkese sağlıklı günler dilerim 🤗 Herşeyin başı sağlık be

Merhabalar öncelikle ben de bir tiroid hastasıyım ve daha önce ameliyat olmaktan son anda vazgeçtim. Bodrumda bir doktor ilaçla tedavi edebildiğini duydum ki bana kesin ameliyat olman gerekiyor ilaçla tedavi olamazsın demişlerdi. Bodrumdaki doktor günde 6 veya 7 tane ilaç yazdı bunları 2 buçuk ay kadar kullandım hakikaten de nodüllerim baya küçüldü en son sağ tarafta fındık büyüklüğünde kaldı ki benim sağ lobum sol lobum ve yemek borusunda olmak üzere ciddi boyutlarda nodüllerim vardı. Hatta yemek borusundan aşağıya doğru minik nodüllerim olduğu söylendi. Solid yani katı nodül olmasına rağmen küçüldü ama ilaçlar midemi mahvetti o yüzden bıraktım tekrar büyüdüler tabii ki. 2016 yılında evlendim Aradan 6 yıl geçti tüp bebek doktorum bunun çaresine bakmamı söyledi. Hormonlarım normal çalışıyor ama yine de tedavini ol dedi. Bugün Ankara’da ismini vermek istemiyorum Prof doktor olan ve ablasyon tedavisini yıllardır binlerce hastasına uygulayan ve güzel sonuçlar alan bir doktorun yanına gittim detaylıca konuştum kararımı verdim bu tedavi yöntemini uygulayacağız. Cumartesi günü yapılacak inşallah 🙏 bu sürecin nasıl işlediğini ve sonuçlarımı buradan sizlere yazmayı amaçlıyorum. Herkese sağlıklı günler dilerim 🤗 Herşeyin başı sağlık tiroid nodülü

Merhabalar öncelikle ben de bir tiroid hastasıyım ve daha önce ameliyat olmaktan son anda vazgeçtim. Bodrumda bir doktor ilaçla tedavi edebildiğini duydum ki bana kesin ameliyat olman gerekiyor ilaçla tedavi olamazsın demişlerdi. Bodrumdaki doktor günde 6 veya 7 tane ilaç yazdı bunları 2 buçuk ay kadar kullandım hakikaten de nodüllerim baya küçüldü en son sağ tarafta fındık büyüklüğünde kaldı ki benim sağ lobum sol lobum ve yemek borusunda olmak üzere ciddi boyutlarda nodüllerim vardı. Hatta yemek borusundan aşağıya doğru minik nodüllerim olduğu söylendi. Solid yani katı nodül olmasına rağmen küçüldü ama ilaçlar midemi mahvetti o yüzden bıraktım tekrar büyüdüler tabii ki. 2016 yılında evlendim Aradan 6 yıl geçti tüp bebek doktorum bunun çaresine bakmamı söyledi. Hormonlarım normal çalışıyor ama yine de tedavini ol dedi. Bugün Ankara’da ismini vermek istemiyorum Prof doktor olan ve ablasyon tedavisini yıllardır binlerce hastasına uygulayan ve güzel sonuçlar alan bir doktorun yanına gittim detaylıca konuştum kararımı verdim bu tedavi yöntemini uygulayacağız. Cumartesi günü yapılacak inşallah 🙏 bu sürecin nasıl işlediğini ve sonuçlarımı buradan sizlere yazmayı amaçlıyorum. Herkese sağlıklı günler dilerim 🤗 Herşeyin başı sağlık !
Tiroid nodülü ablosyonu yaptirdinizmi bendede nodül var bir yan etkisi varmi

X