Trafik tacizcileri ile nasıl başa çıkılır

Purpplee

Dünya kaç günlük deyip sarılmalı bugüne..
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2017
12.859
15.027
Selamlar hanımlar.Bugun trafikte iki ayrı olay yaşadım ikisini de hazmedemiyorum çok sinir oldum.

İlkinde öğlen saati.Uc şeritli trafiğin yoğun olmadığı bir caddede orta seritteyim.Sol şeritte bir arac burnunu bana doğru çevirerek korna bastı uzun uzun,bir sağ şeride geçtim baktım o da bir sağ şeride geçti yine burnunu bana dogrultuyor ve korna çalıyor.Bana değmesin diye zik zak çizmek zorunda kaldım, başka araçlar da var.Resmen trafikte beni kovaladi adam.Önce sağa cekip durdum sonra plakasını almak için takip ettim.Ben onu tam yakaladım ki başka yol ayrımına geçti ben de yolumu değişmedim sırf onu takip için ama çok sinirlendim çünkü hem bana hem diğer araçlara kaza yaptiracakti nerdeyse.

Saat 15.00 gibi tekrar çıktım.Bu defa iki şeritli fakat park eden araçlar sayesinde tek şeride inen caddede gidiyorum.Onumde transit sol taraftan karşı şeride geçmek için önümde yatay durmuş bekliyor ben de onu bekliyorum geçmek için.Arkamda bir arac kesintisiz şekilde korna çalıyor, üstünden mi atlamaliydim bilmiyorum.Ondeki gitti ben de devam ediyorum,buna rağmen kornalar devam ediyor.Oglenkinin sinirini ondan çıkarayım en iyisi dedim ama şimdi beni çekip orada burada öğretmen trafikte kavga etti flaş flaş paylaşırlar diye vazgeçtim.

Bır yıldır trafikteyim daha, özellikle de öğlen olanı ilk kez yaşadım.

Bir daha olursa plakasını versem şikayetçi olsam sizce işe yarar mı ,var mı başına gelen ? Bu gibi kötülerle nasıl başa çıkıyorsunuz?

Son düzenleme:
Her türlü olay ve sonrası için araç içi kamera mutlaka olsun arabanızda. Trafikte kurallara uymak kadar bi tık seri olmakta önemli. Hafta sonu trafiğe çok fazla acemi çıkıyor,artan trafikte birde acemilerin mıy mıy halleri birde insanların bozuk psikolojileri üst üste gelince olaylar kaçınılmaz oluyor. İnsanların psikolojileri çok bozuk,siz kimseye bulaşmadan bakın yolunuza ama lütfen biraz seri :)

Her türlü olay ve sonrası için araç içi kamera mutlaka olsun arabanızda. Trafikte kurallara uymak kadar bi tık seri olmakta önemli. Hafta sonu trafiğe çok fazla acemi çıkıyor,artan trafikte birde acemilerin mıy mıy halleri birde insanların bozuk psikolojileri üst üste gelince olaylar kaçınılmaz oluyor. İnsanların psikolojileri çok bozuk,siz kimseye bulaşmadan bakın yolunuza ama lütfen biraz seri :)
Öğlenkinde sol seritteydi benimle işi yoktu,ben sağ o sağ yapıyordu gereksizce.

İkincisinde de dar caddede önümdeki aracı bekliyorum ve sonra devam, önüm de boş değil yine.50-60 gidiyorum şehir içi yogunsa trafik.Azami hız yani.

Evet gerçekten psikolojiler hiç sağlam değil 😔

Kamera iyi fikir teşekkürler

Başa çıkılmıyor maalesef üzücü bir durum ben de yaşadım ama bir o kadar saygılı beyler de var onlar biraz olsun moral veriyor
Evet onlar da var neyseki.İkincisi bir de öyle bir bağırıyor ki dedim napim önümdekine mi carpayim görmüyor musun araç vardı.Bu kadar sinir ile nasıl yaşıyor acaba.

Selamlar hanımlar.Bugun trafikte iki ayrı olay yaşadım ikisini de hazmedemiyorum çok sinir oldum.

İlkinde öğlen saati.Uc şeritli trafiğin yoğun olmadığı bir caddede orta seritteyim.Sol şeritte bir arac burnunu bana doğru çevirerek korna bastı uzun uzun,bir sağ şeride geçtim baktım o da bir sağ şeride geçti yine burnunu bana dogrultuyor ve korna çalıyor.Bana değmesin diye zik zak çizmek zorunda kaldım, başka araçlar da var.Resmen trafikte beni kovaladi adam.Önce sağa cekip durdum sonra plakasını almak için takip ettim.Ben onu tam yakaladım ki başka yol ayrımına geçti ben de yolumu değişmedim sırf onu takip için ama çok sinirlendim çünkü hem bana hem diğer araçlara kaza yaptiracakti nerdeyse.

Saat 15.00 gibi tekrar çıktım.Bu defa iki şeritli fakat park eden araçlar sayesinde tek şeride inen caddede gidiyorum.Onumde transit sol taraftan karşı şeride geçmek için önümde yatay durmuş bekliyor ben de onu bekliyorum geçmek için.Arkamda bir arac kesintisiz şekilde korna çalıyor.Ondeki gitti ben de devam ediyorum,buna rağmen kornalar devam ediyor.Oglenkinin sinirini ondan çıkarayım en iyisi dedim ama şimdi beni çekip orada burada öğretmen trafikte kavga etti flaş flaş paylaşırlar diye vazgeçtim.

Bir daha olursa plakasını versem şikayetçi olsam sizce işe yarar mı ,var mı başına gelen ? Bu gibi kötülerle nasıl başa çıkıyorsunuz?
Ben henüz araba kullanmıyorum. Sadece şunu söylemeye geldim, bir psikiyatri hocamız “çevremizde çok psikopat var, bir trafik kavgası nedeniyle ölürseniz size hakkımı helal etmem” demişti. Şikayet edilecek bir durum varsa edin, kimseyle kavgaya girmeyin. Evet çok can sıkıcı ama canınızdan önemli değil.

Özellikle arabanız orta/üst segment bir araba ise erkekler kıskançlıktan da böyle yapıyor. Hakikaten koca koca adamlar iyi marka araba kullanan kadınları kıskanıyor.
Bide komple kadın varlığını sevmeyen bi kısım var adam tahammül edemiyor kadın görmeye. Nerde görse bunaltıyor

Oglenkinin sinirini ondan çıkarayım en iyisi dedim ama şimdi beni çekip orada burada öğretmen trafikte kavga etti flaş flaş paylaşırlar diye vazgeçtim.
Şu kısmı çok anlayamadım. Dışardan bakıldığında öğretmen olduğunuzu belli eden bir durumunuz mu var ki hemen flaş flaş diye paylaşsınlar 😂

Şu kısmı çok anlayamadım. Dışardan bakıldığında öğretmen olduğunuzu belli eden bir durumunuz mu var ki hemen flaş flaş diye paylaşsınlar 😂
😁Geçenlerde bir haber paylaşıldı denk geldiniz mi bilmiyorum.Din kültürü öğretmeni trafikte bir kadın sürücüyü darp etti diye bir haber,resmini de koymuşlar.Hatta bayağı eleştirilmişti taytlı başı acik din kültürü öğretmeni mi olur diye.Artik nasıl oluyorsa öğreniyorlar ve öğretmen diye de özellikle vurguluyorlar🤷🏻‍♀️

Son düzenleme:
İlki psikopat mı neymiş yani hanzo. İkincisine size değil de diğer araca tepki için muhtemelen çalmışlardır diye düşündüm
Biraz ileriden sola yöneldiğimde yanıma gelip yürü yürü diye bağırmasa ben de öyle düşünürdüm.Adam sinir yumağı patlayacak yer aradı resmen

Özellikle arabanız orta/üst segment bir araba ise erkekler kıskançlıktan da böyle yapıyor. Hakikaten koca koca adamlar iyi marka araba kullanan kadınları kıskanıyor.
Bide komple kadın varlığını sevmeyen bi kısım var adam tahammül edemiyor kadın görmeye. Nerde görse bunaltıyor
Evet ya resmen bir kadın cekememezligi var.Bunlari bir erkeğe yapamazlar.

Biraz ileriden sola yöneldiğimde yanıma gelip yürü yürü diye bağırmasa ben de öyle düşünürdüm.Adam sinir yumağı patlayacak yer aradı resmen
Nefret ediyorum bu tarz insanlardan. Ben direksiyon usta öğreticisiyim çok çok nadir hata yaparım. Ama böyle bilmişler bilmişlik taslayınca tepemin tası atar haddini de bildiririm mutlaka.

Nefret ediyorum bu tarz insanlardan. Ben direksiyon usta öğreticisiyim çok çok nadir hata yaparım. Ama böyle bilmişler bilmişlik taslayınca tepemin tası atar haddini de bildiririm mutlaka.
Sonrasında zaten jet gibi gittiler.Kurallara uymuyorlar da,ilki zaten trafik canavarı.Boyleleri yüzünden kazalar oluyor.İyi bir dersi hak ediyorlardı da işte..

Saat 15.00 gibi tekrar çıktım.Bu defa iki şeritli fakat park eden araçlar sayesinde tek şeride inen caddede gidiyorum.Onumde transit sol taraftan karşı şeride geçmek için önümde yatay durmuş bekliyor ben de onu bekliyorum geçmek için.Arkamda bir arac kesintisiz şekilde korna çalıyor, üstünden mi atlamaliydim bilmiyorum.Ondeki gitti ben de devam ediyorum,buna rağmen kornalar devam ediyor.Oglenkinin sinirini ondan çıkarayım en iyisi dedim ama şimdi beni çekip orada burada öğretmen trafikte kavga etti flaş flaş paylaşırlar diye vazgeçtim.

Çok mu yavaş kullanıyorsunuz?

20 km hızla mı kullanıyorsunuz?
Orada trafik biraz yavaş akıyordu ve dar yoldu.50-60 km ile gidiyorum müsait yollarda.
Yani orada seri olsam ondekilere carparim.Onumde sola geçmek için yolun boşalmasını bekleyen araç varken bile adam kornayi basıyor.Tamamen onun sabırsızlıgi ve saygisizligi.Hizim kurallara uygun.82 lik yerde de 70-80 le gidiyorum.
İlk zamanlar gibi korna çalınmıyor arkamdan normalde,acemiligimi attım.

X