translokasyon belası hayattan yaşamdan vazgeçirdi artık

Benim eşimde de 13-14 robartsonian translokasyon var 3embriyom pgt de şuan. Hepinizi çok merak ettim yıllar geçmiş umarım bana güzel haberle verirsiniz
Inşallah hayırlı haberler alırsınız. Doğal gebelik yaşadınız mı hiç? Nasıl öğrendiniz bu durumu kayıp yaşadıysanız kacincı haftada..

Inşallah hayırlı haberler alırsınız. Doğal gebelik yaşadınız mı hiç? Nasıl öğrendiniz bu durumu kayıp yaşadıysanız kacincı haftada..
Bir kimyasal bir de 9. Haftada bebeğimin kalbi durdu kürtaj oldum. Sonra internetten okuduklarım doğrultusunda genetik tarama (kromozamal analiz yaptırmaya karar verdim(çünkü hamileliklerim öncesi tahlillerimi kontorlllerimi yaptırırdım hep güzel çıkardı ve hemen hamile kaldım yani basit bir sorun gibi değildi olsa öncesinde çıkardı) doktorları zor ikna ettim genetik için. Düşüklerin normal olduğunu 3. Sefer normal hamilelik geçireceğine eminiz diye gönderiyorlardı odalarından ama ikna olmamıştım ve testi yazmayan doktora değil hemen başka bir doktordan daha randevu aldım o da aynı şeyi söyledi sonra Başka birinden daha.. onu ikna ettim. Ben öğretmenim tam yarıyıl tatilinde düşük yaptım 15tatilde nerde ne test var yaptırmayı kafaya koymuştum acele ettim iyiki de etmişim... Birde bu kromozomal testte kan pıhtılaşması da belli oluyor bi umut odur belki diye yaptırmıştım translokasyon çıktı:KK43: Mart’ta aldım sonuçları pandemi nedeniyle haziranda başladım tedaviye..

Bir kimyasal bir de 9. Haftada bebeğimin kalbi durdu kürtaj oldum. Sonra internetten okuduklarım doğrultusunda genetik tarama (kromozamal analiz yaptırmaya karar verdim(çünkü hamileliklerim öncesi tahlillerimi kontorlllerimi yaptırırdım hep güzel çıkardı ve hemen hamile kaldım yani basit bir sorun gibi değildi olsa öncesinde çıkardı) doktorları zor ikna ettim genetik için. Düşüklerin normal olduğunu 3. Sefer normal hamilelik geçireceğine eminiz diye gönderiyorlardı odalarından ama ikna olmamıştım ve testi yazmayan doktora değil hemen başka bir doktordan daha randevu aldım o da aynı şeyi söyledi sonra Başka birinden daha.. onu ikna ettim. Ben öğretmenim tam yarıyıl tatilinde düşük yaptım 15tatilde nerde ne test var yaptırmayı kafaya koymuştum acele ettim iyiki de etmişim... Birde bu kromozomal testte kan pıhtılaşması da belli oluyor bi umut odur belki diye yaptırmıştım translokasyon çıktı:KK43: Mart’ta aldım sonuçları pandemi nedeniyle haziranda başladım tedaviye..
Inşallah güzel haberler alırsınız doğal kalıp sağlıklı doğuran da var . Tüp bebekle de çok var. Hayırlısı ne ise o olsun. Evet 3 gerçek düşük yapmadan genetik test yapmıyorlar genelde.

slm arkadaşlar cuma günü son ümidim olan transfer sonucum da negatif çıktı.9 yıllık evliyim .eğitimciyim şimdiye kadarki bütün yaz tatili 15 tatillerim hem merkezlerde geçti.bütün birikimizi buraya yatırdık.
4 aşılamanın üzerine 3 tüp bebek denedik olmadı bunun üzerine başta yapılması gereken genetik tarama yapıldı.şimdiye kadar hep bana yapılmıştı.eşimde 1 ve 5 nolu kromozomlarda resiprokal TRANSKLOKASYON olduğunu öğrenmemizle hayatımızın kabusu başladı.eşimde sperm sayısı normal fakat morfolojik bozukluk ve hareketsizlik var denmişti hep.üstelik dr.lar bizim ısrarımızla yaptılar genetik taramayı. sonrasında pgt ile 4 defa daha PGT ile tüp bebek denedik.en sonununcusu bu ay uzun protokal genartta denedik sonuç yine negatif.yani 4 aşılama 3 tüp bebek 4 pgt ile tüp bebek denedik şu 9 yılda.hayatım kabus oldu.ne evliliğimi anladım ne yaşamı.yaşamımın en güzel yılları bu kabusla hep ümitle gfeçti.şimdi yine elimde neagtif sonuç.ben evliliği çocuk için isteyenlerdendim.imtihan bu işte.evlatlık asla düşünmüyorum.düşünemiyorum.dr.lara göre vaktimiz paramız çokca çok ümit etmemekle beraber denemeye devam edecekmişiz.yine dr.lara göre problem belli olduktan sonra 4.tüp bbek denmesinden sonra sonuç pek değişmiyormuş arkadaşlar en üzücüsü bu.ve biz maalsef bu memlekette memuruz sadce en çok ihtiyacımız olduğu dönemde devlette elini uzatmıyor artık.pgt üstelik çok pahalı bir tedavi.ben artık herşeyden kendimden bile vazgeçtim ne hayalim ne hayata tutunacak ümidim kalmadı.translokasyonda hangi kromozom olduğu çok önemli eşimde ki maalsef en büyük kromozomlar ve kırlma değil parça değişimi var yani imaknsız artık ..bunları arkadaşların zaman kaybetmemesi ve paylaşack kimse olmadığı için yazıyorum.çünki bu derdi yaşamayan bilemz.inanın anlamz bile...
Selam arkadasım translokasyon ben de de var kimseye vermesin Allah zor bi durum bebek sahibi olamıyorum bir türlü bu yüzden defalarca tüp denedim transfer oldum ama tutmadı

Inşallah güzel haberler alırsınız doğal kalıp sağlıklı doğuran da var . Tüp bebekle de çok var. Hayırlısı ne ise o olsun. Evet 3 gerçek düşük yapmadan genetik test yapmıyorlar genelde.
Ben de 3 düşükten sonra sitogenetik testte öğrendim

X