Travazol krem kaşıntı

kugukusu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2024
27
15
34
Selam arkadaşlar. Kaşıntı için travazol krem kullananlara bir sorum var. Sizde de kremi sürer sürmez feci bir kaşıntı başliyormu? Birtek bende mi normal değil? Bu kremle ilgili heryerde "hemen sakinleştirdi" diye okuyorum ama ben ne zaman kullansam felaket bir kaşıntı başliyor ve 1,5 saat sürüyor durması. Bu kremi kullananlarda nasil oluyor acaba normalde?

1.5 saat sürmesi de anormalmiş. Yani sürdüğün anda karıncalanma yapması normal sadece.. O da ilacın etkisini göstermesinden dolayı..
Mantar için mi kullanıyorsun ?

1.5 saat sürmesi de anormalmiş. Yani sürdüğün anda karıncalanma yapması normal sadece.. O da ilacın etkisini göstermesinden dolayı..
Mantar için mi kullanıyorsun ?
Evet yaa saate baktim tam 1 - 1,5 saat gibi surdu bitmesi. Elimi sürmüyorum, birşey yapmıyorum ama zor. Hamileyim şuan, kaşıntım var diye doktor bu kremi önerdi. Mantardır herhalde ama kültür testi yapmadan yazıyorlar doktorlar, o da ayrı canımı sıkıyor. Çünkü belki başka enfeksiyondan dolayıdır, bilemiyorum. Ama işte yapacak birşey yok şuan. Ben en son dün artık dayanamadım, kremi yıkadım. Çünkü gece sürdüğümde 1 saat uyku saatimde işgence çekiyorum resmen. Hiç normal gelmedi bana böyle olması. Sonuçta insanlar bunu tedavi ile yanaşı rahatlama için de sürüyorlar...

Siz kullandığınızda nasıl oluyordu peki?

Siz kullandığınızda nasıl oluyordu peki?
Ben kullandığımda çok rahat etmiştim, kaşıntımı almıştı ama yanında ilaç da kullanmıştım.
Dediğim gibi hafif bi karıncalanma oluyodu sadece sürdüğümde. Sonrasında rahatlıyordum.
Sizde idrar yaparken yanma var mı ?

Ben kullandığımda çok rahat etmiştim, kaşıntımı almıştı ama yanında ilaç da kullanmıştım.
Dediğim gibi hafif bi karıncalanma oluyodu sadece sürdüğümde. Sonrasında rahatlıyordum.
Kusura bakmayin geç bakabildim... Yanma olmuyor ama kaşıntım oluyor ara sıra. O da çok şiddetli değil şuan. Fitil olarak gyno-lomexin yazdı ama 2 hafta sonra kullan dedi. Şimdi 13. haftamdayim. Ama ben aslinda neo-penotran fitil kullanmak isterdim, çünkü gebelikten önce beni birtek bu ilaç kurtarırdı. Bazı gebelerin bu fitili kullandigini da biliyorum. Ama kararsiz kaldım...

Benim birde yeşilimsi akintim oluyor. Sizde nasil, oluyormuydu? Yoksa sadece kaşıntı miydi?

Yok bende beyaz bi akıntı oluyordu, bir de idrarda yanma vardı. Purinol adında bi ilaç verdi, suda karıştırılıp içiliyor, fitil verdi ama ben fitili kullanmadım. Onun yerine travazol kullandım kaşıntıyı ve mantarı önlemesi için.
Ayrıca eşime de krem verdi, ilişki olursa ona geçmemesi için..
Benim birde yeşilimsi akintim oluyor. Sizde nasil, oluyormuydu? Yoksa sadece kaşıntı miydi?

X