TSH düşmesi için hangi bitkiyi önerirsiniz

Kizlar benim de tsh 4.56 cikti doktor sinirin biraz uzerinde takip edelim dedi hap kullanmiyorum ama dusurmeye yardimci olmak icin ne yesem?

Kizlar benim de tsh 4.56 cikti doktor sinirin biraz uzerinde takip edelim dedi hap kullanmiyorum ama dusurmeye yardimci olmak icin ne yesem?

merhaba bugün bende tahlil sonucu aldım,TSH:5,4 çıktı.siz ne kullandınız.teşekkürler,,,

Arkadaslar ben şifa buldum kesinlikle dereotu :KK66: yaklaşık 1 yil once haşimato hipotiroidi teşhisi koyuldu. Saç dökülmesi sikayetiyle gitmistim. 7 çıktı tsh. Doktor ilac verdi ancak ilac iyot icerikli oldugu icin inanilmaz ödem yaptı 6 ayda 15 kiloya yakın aldım. Sonra dereotuna basladim gunde 2 kere 3 kere ne zaman aklima gelirse yiyodum. Her ay tahlil icin gidiyodum degerlerim dusuyodu. 3 ay sonra ilaci biraktim tsh 3 civarindaydi. Dereotuna devam ettim suanda duzene girdi son 2,3 aydir duzenli calisiyor. En son tsh 2ydi. Hamile kalmak icin 2 nin altinda olmaliymis zaten. Yalniz dereotu hamilelikte zararli diyorlar. Bizde cocuk dusunuyoruz artik. Dere otu haftada 2,3 kere ancak yiyorum. Bakalim bu ay tahlil yaptiracagım tsh degerleri yine duzgun gelir insallah. Rabbim herkese sifa versin insallah cok kotu bisey bu butun hormonlari etkiliyor:KK43:

Evli, mutlu, inşallah çocuklu:)

Arkadaslar ben şifa buldum kesinlikle dereotu :KK66: yaklaşık 1 yil once haşimato hipotiroidi teşhisi koyuldu. Saç dökülmesi sikayetiyle gitmistim. 7 çıktı tsh. Doktor ilac verdi ancak ilac iyot icerikli oldugu icin inanilmaz ödem yaptı 6 ayda 15 kiloya yakın aldım. Sonra dereotuna basladim gunde 2 kere 3 kere ne zaman aklima gelirse yiyodum. Her ay tahlil icin gidiyodum degerlerim dusuyodu. 3 ay sonra ilaci biraktim tsh 3 civarindaydi. Dereotuna devam ettim suanda duzene girdi son 2,3 aydir duzenli calisiyor. En son tsh 2ydi. Hamile kalmak icin 2 nin altinda olmaliymis zaten. Yalniz dereotu hamilelikte zararli diyorlar. Bizde cocuk dusunuyoruz artik. Dere otu haftada 2,3 kere ancak yiyorum. Bakalim bu ay tahlil yaptiracagım tsh degerleri yine duzgun gelir insallah. Rabbim herkese sifa versin insallah cok kotu bisey bu butun hormonlari etkiliyor:KK43:

aynı bende saç dökülmesi diye gitmiştim tsh 4,56 çıktı ama dr çokta önemli değil dahiliyeye görün demişti bende gidememiştim, dereotunu duydum i.saraçoğlundan 2 aydır kullanıyorum aç karnını sabahları yiyorum tekrar dr görünmedim!
siz ne kadar süre kullandınız acaba dereotunu?
bide her hastahanenin tahlil değerleri farklı oluyo, ondan öncede başka hastahaneye gittiğimde tsh 2civarı çıkmıştı

Ben 6 ay filan kullandim. 2013 kasimda basladim kullanmaya devam ediyordum. Ben 75lik ilac kullaniyordum aralikta 50 ye dusurdu doktor ocakta 3 e dustu tsh ilaci biraktim. Sonrada ara ara yedim 2 ye kadar dustu sukur. Ama gebelik ve gebelik oncesi kullanilmasi sakincaliymis. İnsallah iyi gelir sizede gecmis olsun

Bende de tsh yuksek ckti 4.5 ama netten doktora sordm biraz yuksek dedi ufak dozda tiroid ilaci kullanabilirsiniz yazmis endokrinoloji mi neye gitmem lazimmis dere otu kullaniyim bende ilac kullanma taraftari pek değilim bebek dusunuyoruz bizde :s

dere oto prolaktini yükseltir..hamilelik düşünenler tsh düşürmek için dereotunu kullanmasın...En Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KK

Dr um bana yiyecekle düşmez.ilaç kullanacağız dedi.

Bende de tsh yuksek ckti 4.5 ama netten doktora sordm biraz yuksek dedi ufak dozda tiroid ilaci kullanabilirsiniz yazmis endokrinoloji mi neye gitmem lazimmis dere otu kullaniyim bende ilac kullanma taraftari pek değilim bebek dusunuyoruz bizde :s
O hormon gebelikte şart ve bebeğin beyin gelişimi için çok önemli bi hormon gebeler de kullanıyor tshı yüksekse bitkiyle falan uğraşmayın arkadaşlar normal ilacınızı alın günlük belli mgda niye her şeyde macera arıyorsunuz

X