Tuhaf insanlar

YObaz insan toplumun her kesminde var,bende bazen slm veriyorum havada kalıyor fln gereksiz tipler
Bende yobaz olduğunu düşündüm. Ben çocukları çok severim rabbim bana da nasip etti Allah bağışlasın. Oğlumdan sonra daha çok hassasım çocuklara ama öpme koklama oğlumdan gideriyorum ihtiyacımı zaten. Adamın tavrı çok itici idi

TV ler de .çocuk istismarı konuları , haberleri son hız artınca artık kimse kimseye güvenemez oldu.Bakış açıları bile değişti. Fazla da bunu farklı yönlere çekmemek lazım diye düşünüyorum.
Belki çocuklarla ilgili farklı zamanlarda farklı olaylar yaşandı , Aile üzüldü sıkıldı vs .. Bunu bilemeyiz.
Veya adamın acil bir işi vardı sizi bile farketmedi o an. Çocuklara odaklanarak bir an evvel oradan uzaklaşmak istedi.
Bu seçenekler daha da uzatılabilir.
O sebeble yaşanan bu durumu fazla da sahiplenmemek , üzülmemek gerekiyor.
Yanlışım varsa lütfen düzeltin.
Bilmiyorum çocuklar balonlarını gösteriyorlar Dı adam da itekleyetek konuşmayın dedi. Mesela odaya çocuklu birş girdi ise masamda çilota falan varsa önce annesi müsaden varmı verebilirmiyim diye sorarım tabii derler daha sonra annenden izin aldım sana bunu vermek için al diyorum. Yani o kadar ince düşünüyorum belki o yüzden ağırıma gitmiştir. Genelde karşılaşıyoruz burnu havada kaş çatık tipleri o tiplerden Di.

Merhaba kızlar. Ben hastanede çalışıyorum. Büro dayım. Koridora çıktım telefon ile konuşuyırdum. 3 tane de bıcırık ellerine balon koşturuyorlar. 2 ve 4 yaşlarında. Bir tanesi tökezledi aman dikkat et diyince çocuk lar benimle muhabbete başladı. Ben telefondayım henüz ama balonları nı anlatmaya başlayonca telefonda eşime Bi dk dedim çocuklara cvb verdim. ayy evet renkleri güzel falan diye. Biri benim ki kırmızı dedi öteki benimki de bak mavi dedi. 3.olana ben sordum senin ki ne renk diye. Ama kesinlikle temas ve boyları hizasına inmek yok. BiR adam geldi çocuklara hadi hadi diyerek itekledi çocuklar halen daha benşmle konuşmaya çalışıyor ama adam dahada hırçınlaştı.kpnuşmayın dedi ki ben zaten öyle yapınca telefona geri döndüm ama çok bozuldum. Tipim bozuk falan değil gayet düzgün bir tipim yani :) sanki çocuklarını yedik aşağılnamış hissettim kendimi. Eşim de sevme kimsenin çocuğunu dedi. E dedim sadece balonlarını gösterdiler bende evet ne güzel renkleri dedin sende duydun dedim sevme cevab verme dedi. Zaten daha tövbe. Ama benim de oğlum var kanı da çok sıcak herkes sever. Hastaneye götürmüştüm doktorlar hemşireler hep sevdi hiç rahatsız olmadım. Öyle mi olmak lazım yoksa normali o adamın ki mi. Zaten çocuk yetiştirmede çok düşünceliyim eşimde senin ki normal değil diyince düşünceye daldım siz müsade ediyormusunuz çocuklarınızı sevmelerine
Çocuğun yüzünü de oksayabilirsiniz.Ben sakınca görmüyorum.İste yanlış anlaşılmak adına soğuk konuşmak lazım.

Adam sinirlenmis çocuklara patlamış .
Senle ilgisi olduğunu düşünmedim ben konunun

Geçen gün hastanede randevu sırasını beklerken 3-4 yaşında bir çocuk yanımıza koştu, konuşmaya başladık eşimle ve anası kalktı geldi seni kaçırsınlar da gör dedi yüzümüze baka baka😂 Ki sadece sohbet ettik temas bile yok. Kendimizi kötü hissettik o an yalan yok 😵‍💫

Çocuğun yüzünü de oksayabilirsiniz.Ben sakınca görmüyorum.İste yanlış anlaşılmak adına soğuk konuşmak lazım.

Milllet biri cocuguna "dikkat et düsersin" dediginde bile binbir triplere giriyor yok cocugumu uyaramazsiniz, konuşamazsiniz filan.😬
Kendim de şahit oldum cocuk cidden düsecegi yere cikiyordu benim de dikkatimi cekmisti ama agzimi acmam boyle durumlarda ve yine acmamistim tabi. Ama adamin biri dayanamadi galiba düşersin dediiiii ve annesi cikti meydana oradan kime neymiş cik ben izin veriyorum diye cemkirmeye. 😄

Siz okşayabilirsin sakinca gormuyorum diyince herkesin cocugu üzerinde kimin ne tepki verecegini belirleyemezsiniz.
Terslenmeyi göze alan isteyen yapsin o ayri.😬

Aşiri sevimli buluyorum mesela ama kimsenin evciline de dokunmuyorum izin almadan, hayvan yanima kadar gelse de soruyorum sevebilir miyim? Bence dogrusu bu.

Milllet biri cocuguna "dikkat et düsersin" dediginde bile binbir triplere giriyor yok cocugumu uyaramazsiniz, konuşamazsiniz filan.😬
Kendim de şahit oldum cocuk cidden düsecegi yere cikiyordu benim de dikkatimi cekmisti ama agzimi acmam boyle durumlarda ve yine acmamistim tabi. Ama adamin biri dayanamadi galiba düşersin dediiiii ve annesi cikti meydana oradan kime neymiş cik ben izin veriyorum diye cemkirmeye. 😄

Siz okşayabilirsin sakinca gormuyorum diyince herkesin cocugu üzerinde kimin ne tepki verecegini belirleyemezsiniz.
Terslenmeyi göze alan isteyen yapsin o ayri.😬

Aşiri sevimli buluyorum mesela ama kimsenin evciline de dokunmuyorum izin almadan, hayvan yanima kadar gelse de soruyorum sevebilir miyim? Bence dogrusu bu.
Dün halamın torunu ayran döktü.Cenazeden kalan 3 yaşında kız çocuğu bende Ebrar'a birdaha ayran vermicem dedim ama sert demedim.Annesi ben kızarım.annesiyim hepiniz kizdiniz çocuğum üzüldü uyudu uzulunce uyur dedi. 😂

Merhaba kızlar. Ben hastanede çalışıyorum. Büro dayım. Koridora çıktım telefon ile konuşuyırdum. 3 tane de bıcırık ellerine balon koşturuyorlar. 2 ve 4 yaşlarında. Bir tanesi tökezledi aman dikkat et diyince çocuk lar benimle muhabbete başladı. Ben telefondayım henüz ama balonları nı anlatmaya başlayonca telefonda eşime Bi dk dedim çocuklara cvb verdim. ayy evet renkleri güzel falan diye. Biri benim ki kırmızı dedi öteki benimki de bak mavi dedi. 3.olana ben sordum senin ki ne renk diye. Ama kesinlikle temas ve boyları hizasına inmek yok. BiR adam geldi çocuklara hadi hadi diyerek itekledi çocuklar halen daha benşmle konuşmaya çalışıyor ama adam dahada hırçınlaştı.kpnuşmayın dedi ki ben zaten öyle yapınca telefona geri döndüm ama çok bozuldum. Tipim bozuk falan değil gayet düzgün bir tipim yani :) sanki çocuklarını yedik aşağılnamış hissettim kendimi. Eşim de sevme kimsenin çocuğunu dedi. E dedim sadece balonlarını gösterdiler bende evet ne güzel renkleri dedin sende duydun dedim sevme cevab verme dedi. Zaten daha tövbe. Ama benim de oğlum var kanı da çok sıcak herkes sever. Hastaneye götürmüştüm doktorlar hemşireler hep sevdi hiç rahatsız olmadım. Öyle mi olmak lazım yoksa normali o adamın ki mi. Zaten çocuk yetiştirmede çok düşünceliyim eşimde senin ki normal değil diyince düşünceye daldım siz müsade ediyormusunuz çocuklarınızı sevmelerine
Hastaneye gidenin küçük büyük bir derdi oluyor ve genelde stresli oluruz buna 2-3 çocuk eklenince strese ek olur 🙃.
Üzülmeyin bence sizlik bir durum yok belki adam 4. Geleceğini öğrendi beklemiyordur sinirlenmiş bile olabilir 😂.
Boşverin.

adamın acelesi vardır belki de hastanede kötü bir haber almıştır. alınganlık yapmayın size bir tepkisi olduğunu sanmıyorum

bu arada bende çocuklara tebessüm etmekten uzaktan gülümsemekten başka bir şey yapmam. dokunmam asla. aynı şekilde çocuklarımda yanımda olduğu sürece yabancılarla sosyalleşebilir. dikkatli olmakta fayda var.

Dün halamın torunu ayran döktü.Cenazeden kalan 3 yaşında kız çocuğu bende Ebrar'a birdaha ayran vermicem dedim ama sert demedim.Annesi ben kızarım.annesiyim hepiniz kizdiniz çocuğum üzüldü uyudu uzulunce uyur dedi. 😂
Siz çocuklarla diyaloğa girmeyin bence. En nefret ettiğim şey çocuklar bir hata yaptığında böyle saçma sapan konuşanlar. Annesi yine yumuşak tepki vermiş.

Adamın tavrı normal değil ,sizin yaptığınız gayet normal. Küçük çocuklar konuşunca insan bı sempati gösterir. Benimde 2 ve 4 yaşında kızlarım var. Sokakta, alışverişte , tatilde olsun ,herkes çok tatlılar şu güzelliğe bak diye seviyorlar, dikkat çekicide olunca. Ben teşekkür ediyorum

Çocuk ayran döktü diye mi kızdınız “bir daha ayran vermicem” dediniz?

Ne amacim olacak tanimiyorum etmiyorum yasak olup olmadigini nereden bilebilirim? Durdum cunku bacaklarimi sarildi yurusem düşer durup annesine baktim o da geldi aldi zaten.

Cocuk cok kucuk bilmez gelir ama ben yetişkinim geldi diye kimsenin cocuguna dokunup sonra ana babasinin afra tafrasini cekemem konudaki gibi.
gülümsediniz dimi en azından :)

dokunmamak konusunda haklısınız çünkü ortam çok kçtü ve insanların nasıl tepki vereceğini bilemiyoruz

eşim çocuk delisidir ama öyle böyle değil kız erkek bayılır hepsine
yıllarca hep tembihledim kimsenin çocuğuna dokunma etme diye dokunmuyor da korkuyor çünkü yanlış anlaşılmaktan

gülümsediniz dimi en azından :)

dokunmamak konusunda haklısınız çünkü ortam çok kçtü ve insanların nasıl tepki vereceğini bilemiyoruz

eşim çocuk delisidir ama öyle böyle değil kız erkek bayılır hepsine
yıllarca hep tembihledim kimsenin çocuğuna dokunma etme diye dokunmuyor da korkuyor çünkü yanlış anlaşılmaktan

Ben cocuk delisi degilim de cocuk geldi diye cocuga surat yapmadim tabi ki. 😃

Ben de severim çocuklarla sohbeti vatandas yaninda cocukla gelince zorlandiklarini görebiliyorum. Hemen "otur, konusma, ablayi rahatsiz etme" gibi tembihlerde bulunuyorlar. Belki sizi rahatsiz etmek istememistir ya da hastane ortami cocukla zor gelmistir.
Bir de konunuzu okurken şu geldi aklima. Günümüzde maalesef cok kotu seyler duyuyoruz (pedofili/kacirma vb). Dolayisiyla ailelerin yabancilara karşı temkinli olmasi anlasilabilir bir sey. Benzer bir durumla karsilassam yani bir ebeveyn çocuğunun sevilmesine tepkili davransa yine kusura bakmayin der gecerim bakis acisi farkli olabilir, korkmuş olabilir.
Kisisel algılamayın bence

Valla benim büyük oğlum bal gibi. İnsanlar arayıp lütfen gelip sevelim mi oynayalım mı diyorlar bu arada 5,5 yaşında. Bebek de değil okulun gözdesi herkes bayılıyor ona. Ben çok kasmıyorum sonuçta mahrem öğretiyorum ve tanımadığı kimseyle yakın temas kurmamasını öğretiyorum ama konuşmasını sorun etmem.
Var böyle babalar sizle alakası yok çocuklarına hep böyle kötü davranırlar.
Eşim geçen hafta çocukları oyun parkına götürmüş. Bir adam iki kızını getirmiş 3-6 yaşlarındaymışlar ve sürekli hakaret ediyormuş kızlara, kızıyormuş falan. Kızlar da ağlıyormuş. Eşim dövmemek için kendimi zor tuttum dedi. Yani böyle hasta insanlar var. Çocuklarına kendileriyle alakalı düzgün bir dille konuşmazlar. Sizle alakası olduğunu sanmıyorum.

Herşeyi kafanıza takıyorsunuz belliki
Takıntılı insanlarla uğraşmak ta çok zor eşinize herşeyi anlatıp ta bunaltmayın sakın
Buraya açılacak bir konu asla değil
Bide yazmışsınız hiç üşenmeyip..
Tuhafsınız ..evet

X